تبدیل PDF به WORD بدون نیاز به نرم افزار

تبدیل  PDF فارسی به WORD از طریق گوگل کروم

تبدیل فایل پی.دی.اف به فایل وورد بدون نرم افزار

Free PDF to Word with Google Chrome

آموزش تبدیل فایل PDF به متن فارسی


حتما فایل PDF پی دی اف دانلود کرده اید  و توسط برنامه ای که دانلود کرده اید آن را  به فایل وورد تبدیل نموده اید اما، ناگهان شوکه میشوید : فونت فارسی آن در هم ریخته،  به هم ریخته یا به قول برخی از نوجوانان، جغول و بغول شده !!!
 

برای تبدیل انواع فایل های PDF فارسی به WORD در کسری از ثانیه و بدون هیچگونه مشکل به هم ریختگی یا کاراکترهای عجیب، آموزش داده می شود.

برای تبدیل فایل نیازی به هیچ نرم افزار ویژه و فقط از مرورگر کروم گوگل خود استفاده می نمایید.

 تبدیل فایل های PDF فارسی به WORD
فرایند تبدیل فایل های PDF فارسی به WORD شامل چند مرحله ساده است :

۱- نرم افزار مرورگر گوگل Google Chrome روی سیستم شما باید نصب باشد. اگر نصب است که هیچ، اگر نصب نیست،  فایل آن را از اینترنت دانلود کنید و نصب نمایید.


۲- مطمئن شوید، فایل PDF با فونت فارسی که دانلود کرده اید به صورت متن است یا تصویری از یک متن که تبدیل به PDF  شده است. زیرا بعضی PDF های فارسی ، به جای متن حاوی عکس هایی از نوشته ها هستد (که دیگران آن را به سرقت نبرند!!)  که در اینصورت این قابل تبدیل به PDF نیست. البته در عمده موارد، PDF بصورت متن است.

برای باز کردن فایل PDF  با کروم گوگل :

- روش 1

 فایل PDF فارسی را  بگیرید و بکشید و بی اندازید روی گوگل کروم (همان Drag & Drop). فایل باز میشود و میتوانید متن را کپی کنید تو یک فایل word خالی.

- روش 2

با استفاده از کلیک راست روی فایل PDF، گزینه Open with، گزینه Choose default program، گزینه Browse و انتخاب Google Chrome به عنوان برنامه پیش فرض، باز نمایید.

حالا میتوانید متن را از داخل کروم کپی کنید تو یک فایل word خالی.

ذکر منبع فراموش نگردد :)