10 چیز دیوانه که شما درباره زنبورها نمی دانید

زنبور عسل

برای انسان ها ، زنبورها از مهمترین موجودات روی زمین هستند. و در حالی که ما اغلب خطر یک لکه ناخوشایند را با زنبورها فرار می کنیم – فرار از صندلی هایمان در یک کافه در فضای باز! – این تعداد زنبورها بیشتر از نیش آنها نیست. این 10 واقعیت زنبور (آیا می دانید نزدیک به 20،000 گونه شناخته شده زنبور در هفت خانواده بیولوژیکی شناخته شده وجود دارد؟) ذهن شما را به باد می اندازد.

زنبور عسل شماره 1

بیایید آنچه را که بیش از همه از آنها می ترسیم بیابیم: نیش آنها. اولین چیزی که باید بدانید این است که در واقع مزایایی دارد! به گفته دانشمندان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، سم موجود در سم زنبور به نام ملیتین ممکن است از ابتلا به HIV جلوگیری کند. ملیتین می تواند HIV را با فشار آوردن سوراخ های داخل پاکت محافظ ویروس ، از بین ببرد.

واقعیت شماره 2 باشید

به گفته محققان دانشگاه سائوپائولو ، نیش زنبور نیز می تواند درد ناشی از آرتریت روماتوئید را کاهش دهد. این تیم دریافتند که مولکولهای موجود در زهر زنبور عسل باعث افزایش سطح گلوکوکورتیکوئید بدن ، هورمون ضد التهابی می شوند.

زنبور عسل شماره 3

اکنون بیایید به چیز مشترک دیگری که زنبورها را با آن ارتباط می دهیم برویم: عزیزم! در سطح جهان ، زنبورهای عسل بیشتری نسبت به انواع دیگر زنبورها و حشرات گرده افشانی وجود دارند که آنها را به مهمترین گرده افشانی محصولات کشاورزی تبدیل می کند. در کندو سه نوع زنبور وجود دارد: ملکه ، کارگر و هواپیمای بدون سرنشین. زنبورهای کارگر همه زن هستند و تمام کارها را برای کندو انجام می دهند.

زنبور عسل شماره 4

یک زنبور عسل در تابستان می تواند تا حدود 50،000 تا 80،000 زنبور داشته باشد و 556 زنبور کارگر نیز برای جمع آوری یک پوند عسل مورد نیاز هستند. همچنین ، بامبها گرد و فازی هستند. زنبورهای زنبور عسل کوچکتر و باریک تر هستند و در حالی که زنبورهای زنبور عسل تمایز خوبی بین سر و شکم دارند ، زنبورها “همه یک قسمت هستند.” به زنبورداری علاقه دارید؟ این 14 نکته را برای انجام آن در حیاط خلوت خود بررسی کنید.

زنبور عسل شماره 5

زنبور عسل متوسط ​​در طول عمر خود حدود 1/12 قاشق چایخوری عسل می سازد.

زنبور عسل شماره 6

موم زنبور عسل به لطف غدد خاصی که در معده آنها وجود دارد ، موم را درون جیب های کوچکی که با اندام هایش می جوید ، ترشح می کند و در لانه زنبوری شکل می گیرد. در اینجا نحوه ساخت شمع موم زنبور عسل در شیشه های ماست شیشه ای آورده شده است.

زنبور عسل شماره 7

زنبورها تنها حشره ای در جهان هستند که باعث می شوند انسان بتواند غذا بخورد. برای افزودن به حیاط خود ، این گیاهان زنبور عسل را بررسی کنید.

زنبور عسل شماره 8

اکنون ، تا آنجا که آنها برای انسان ها قابل اعتماد هستند ، مواردی وجود دارد که باید توجه داشته باشید! اول از همه ، طبق گفته زنبور عسل ، زنبورها صورت را به همان روشی که ما انجام می دهیم ، می گیرند و قطعاتی مانند ابرو ، لب و گوش را می گیرند تا تمام صورت را بیرون بیاورند. به این روش “پردازش پیکربندی” گفته می شود.

زنبور عسل شماره 9

آنها ریاضیدانان قدرتمندی هستند ، قادر به حل آنچه ریاضیدانان “مشکل فروشنده مسافر” می نامند ، حتی بعضی از رایانه ها را نیز خراب نمی کند. مشکل فروشنده مسافر سؤال زیر را مطرح می کند: “با توجه به لیستی از شهرها و مسافت بین هر جفت از شهرها ، کوتاهترین مسیر ممکن که از هر شهر بازدید کرده و به شهر مبدا بازگردد چیست؟” محققان دانشگاه رویال هالووی لندن دریافتند که بامبوها کوتاهترین مسیر ممکن را بین گلها پرواز می کنند ، و آنها را تنها حیواناتی می دانند که قادر به حل مسئله هستند.

زنبور عسل شماره 10

زنبورها فوق العاده دید فوق العاده شبیه به وایکینگ ها دارند. تصور می شود که وایکینگ ها با وسایل مخصوص حمل و نقل حرکت کرده اند. در روزهای ابری ، آنها تکه های کلسیت را به عنوان فیلتر قطبی استفاده می کردند تا مسیر خود را حفظ کنند. کلسیت جلوی چشمان آنها قرار گرفت تا آسمان را تاریک کند ، تأملات را مدیریت کند یا تابش خیره کننده سطح دریاچه ها یا دریا را کنترل کند. زنبورها نیز از خورشید به عنوان قطب نما استفاده می کنند ، بنابراین هنگامی که هوا ابری است ، آنها با نور قطبی شده حرکت می کنند ، با استفاده از نور گیرنده های ویژه برای پیدا کردن مکان خورشید در آسمان.

چیزهای خیلی جالب ، ها؟ متأسفانه ، تعداد زنبورها به دلیل چیزهایی مانند سموم دفع آفات و از بین رفتن زیستگاه در سراسر جهان در حال سقوط هستند. با ایجاد هتل زنبور عسل از زنبورهایی که همه آن گیاهان گرده افشانی می کنند ، محافظت کنید.

روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید به زنبورها نیز کمک کنید. از استفاده از سموم دفع آفات در باغ خودداری کنید ، از برخی گیاهان دارویی و گیاهان زنبور عسل کاشت کنید و از غذاهای ارگانیک معتبر خریداری کنید ، زیرا به طور متوسط ​​زندگی گیاهان ، حشرات و پرندگان در مزارع ارگانیک 50٪ بیشتر است.

به هر حال ، آیا می دانید که با چیدن چمن خود هر هفته دیگر هیچ زندگی برای تغذیه زنبورها باقی نمی گذارید؟

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *