10 نکته برای مقابله با آسیب آب ، قالب و کپکها

سطوح کپک زده را با پاک کننده قالب پاک کنیدخانواده دستی

در زیر 10 نکته برتر در مورد چگونگی جلوگیری از قالب پس از آسیب در آب وجود دارد:

یک زیرزمین آبگرفته ، خشکبار کپک زده و دانه های ملخ زده سرگرم کننده نیستند. در اینجا نکاتی برای کمک به شما در جلوگیری از بروز صدمه به آب و رشد قالب در وهله اول ذکر شده است ، و نکاتی برای رسیدگی به این شرایط در صورت بروز آنها.

نکته 1: برای جلوگیری از ایجاد قالب ، رطوبت داخلی را کنترل کنید

نکته اصلی برای متوقف کردن قالب و کپک ، کنترل رطوبت است. بدترین آلودگی ها معمولاً در خزنده های مرطوب ، در اتاق زیر شیروانی و دیوارهایی که آب از بیرون به بیرون درز کرده است ، و در زیرزمین هایی که دارای زهکشی ضعیف هستند ، رخ می دهد. متوقف کردن نشت ، اطمینان از تهویه مناسب در اتاق زیر شیروانی ، خشک نگه داشتن خزنده ها و دور کردن آب از پایه و اساس بهترین دفاع است.

نکته 2: اطمینان حاصل کنید که فن حمام شما به اندازه کافی بزرگ است

نکته بعدی که باید در مورد چگونگی جلوگیری از قالب پس از آسیب در نظر بگیرید ، این است که آیا فن حمام شما به اندازه کافی بزرگ است یا خیر. اگر طرفداران بعد از پنج تا 10 دقیقه اکثر رطوبت های حمام شما را پاک نمی کنند ، ممکن است طرفداران شما هوای کافی را جابجا نکنند. هواداران از نظر حجم (cfm یا فوت مکعب در دقیقه) هوای خارج شده از اتاق تأیید می شوند. برای پیدا کردن ظرفیت فن پیشنهادی برای حمام خود ، فیلم مربع حمام را با ضرب 1.1 (با فرض یک سقف 8 فوت ؛ برای یک سقف 9 فوت ، ضرب 1.5 کنید). حجم cfm فن خود را که معمولاً روی برچسب زیر مشبک مشخص شده است ، بررسی کنید. اگر از نظر سایز حمام خیلی کوچک است ، آن را با یک مدل بزرگتر جایگزین کنید. در صورت مشاهده قالب بر روی دیوارهای حمام خود ، چه کاری باید انجام شود.

نکته 3: تایمرهای حمام هوشمند و حسگرهای رطوبت را در نظر بگیرید

تایمر پنکه حمام از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا رطوبت بیش از حد می تواند باعث شود همه چیز از تراکم پنجره و کپک تا رطوبت و پوسیدگی در دیواره ها ایجاد شود. برخی از تایمرهای سوئیچ دیواری جدید ، برای خاموش کردن هر دو چراغ و فن ها پس از یک زمان از پیش تعیین شده ، دارای کنترل های دوگانه هستند. برای داشتن بهترین تایمر در فن های حمام هوشمند ، یک فن سنجش از رطوبت طراحی کنید تا به طور خودکار روشن و خاموش شود زیرا سطح رطوبت در سقف بالا می رود و سقوط می کند.

نکته 4: هر بار که از آن استفاده می کنید ، حمام خود را فشرده کنید

بعد از حمام یا دوش ، آبکش را از دیواره های دوش فشار دهید. این حداقل سه چهارم رطوبت موجود در رشد قالب و کپک را از بین می برد.

نکته 5: قالب مرئی را فوراً تمیز کنید

قالبهای سطحی تقریباً در هر مکان مرطوب مانند خطوط تزئینی یک دوش کاشی سرامیکی رشد می کنند. برای خلاص شدن از قالب ، با مواد شوینده و آب پاک کنید و بگذارید سطح کاملاً خشک شود. یا از محلول 10٪ سفید کننده و 90٪ آب استفاده کنید (محلول سفید کننده قوی تر نتیجه بهتری نخواهد داشت). اسپری یا برس را روی محلول اسپری کنید ، بگذارید 10 دقیقه بماند ، سپس آن را بشویید و بگذارید خشک شود. یک محصول کنترل قالب غیر سمی به نام Concrobium (10 دلار برای 22 اونس در مراکز خانگی یا آمازون) در صورت استفاده هر چند ماه یک بار می تواند موثر باشد. برای راهنمای کامل در مورد اصلاح و حذف قالب ، این مورد را بررسی کنید.

نکته 6: در مناطق مرطوب از رنگ با کپک زده استفاده کنید

کپک زدن در رنگ معمولاً برای کنترل قالب سطح در اتاقهای مرطوب مانند حمام و بیرون در مناطق سایه دار موثر است. بسیاری از رنگها از قبل دارای کپکهای سفید هستند. برای اطمینان از این موضوع با فروشنده رنگ خود مطلع شوید.

نکته 7: به سرعت عمل کنید تا نشتی متوقف شود

نکته مهم دیگری که باید در مورد چگونگی جلوگیری از قالب پس از آسیب در آب بدانید ، نحوه عمل سریع در مواقع اضطراری است. نشت لوله کشی می تواند چندین گالن در دقیقه را به خانه شما بیاندازد. شما باید سریع عمل کنید تا جریان را متوقف کنید. خاموش کردن شیر آب اصلی یک حرکت آشکار است. اما هنوز هم ممکن است چند گالن آب در لوله های بالای نشت نگه داشته شود. پایین ترین شیر آب در خانه را روشن کنید که به شما اجازه می دهد آب به جای لوله نشت از شیر آب خارج شود.

نکته 8: پاکسازی را به تعویق نیاندازید

هرچه مدت زمان بیشتری مرطوب بماند احتمال آسیب دائمی در شما وجود دارد. تاخیر همچنین می تواند به مشکلات قالب در داخل دیوارها منجر شود ، که برای ریشه کن کردن آن هزاران دلار هزینه دارد. بنابراین قبل از اتمام کار برای خرید قطعات لوله کشی ، ظرف غذا را تمیز کنید. پرونتو

نکته 9: اما عجولانه عمل نکنید

اولین انگیزه شما وارد شدن و نجات موارد شما خواهد بود. اما ممکن است آن آب خطرناک باشد ، بنابراین چکمه های خود را بریزید و احتیاط کنید. هر گونه آب در تماس با برق ممکن است کشنده باشد. از آب بمانید تا زمانی که شما ، یک برق یا ابزارتان ، برق را به زیرزمین خود خاموش کنید. آب های سیل ممکن است حاوی مواد شیمیایی سمی باشند و تقریباً به طور حتم باکتری های خطرناک پرورش می یابند. از بریدگی و زخم های باز از آبگرفتگی محافظت کنید و هنگام دست زدن به وسایل خود از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.

نکته 10: از مهمترین علل آسیب آب جلوگیری کنید

به یک فاجعه لوله کشی به خانه نروید. هنگامی که مدت طولانی را ترک می کنید ، شیر آب اصلی را خاموش کنید ، برای شستشوی ماشین ، شیرآلات و توالت از شیلنگ های بدون سر و صدا از استیل ضد زنگ استفاده کنید و از شیرهای ضد یخ در فضای باز استفاده کنید.

هر محصولی بطور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شود. اگر چیزی را از طریق لینک های ما خریداری کنید ، ممکن است ما یک کمیسیون وابسته کسب کنیم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *