10 نکته برای استفاده از اره زنجیری

اره زنجیری یکی از خطرناک ترین ابزاری است که خودتان آن را انجام خواهید داد. یک اشتباه و شما می توانید با صدمات جدی باد کنید. در اینجا 10 نکته عقل سلیم برای محافظت از شما و اموال خود آورده شده است

قطع درخت

قبل از استفاده از اره زنجیره ای برای بریدن درخت ، حتماً احتیاط کنید.

نکته 1: پوشه های کولار را بپوشید

الیاف Kevlar قبل از رسیدن به گوشت روی پای شما ، زنجیره را به خوبی متوقف می کند. بنابراین 75 دلار سرمایه گذاری کنید.

نکته 2: از کلاه ایمنی چوب استفاده کنید

تجهیزات ایمنی ضروری شامل کلاه ایمنی چوب با قیمت 50 دلار است. این واحد شامل کلاه ایمنی است که از جمجمه شما در برابر افتادن شاخه ها محافظت می کند ، یک ویزور برای محافظت از چشم و محافظت از شنوایی همه در یک بسته مناسب.

نکته 3: می دانید چه موقع با یک حرفه تماس بگیرید

شما واقعاً نمی دانید که درخت از چه راهی سقوط خواهد کرد. هرگز در صورت وجود هرگونه احتمال سقوط در برابر ساختمانها ، خطوط برق یا هر چیز دیگری ، هرگز درخت را قطع نکنید. استخدام یک حرفه ای.

نکته 4: نردبان خود را در برابر یک درخت تکیه ندهید

این ممکن است وسوسه انگیز باشد که یک نردبان را در مقابل درخت تکیه دهید تا برخی از هرس را انجام دهد. این کار را نکنید. این شیرین کاری درصد زیادی از صدمات دیده شده در زنجیره را تشکیل می دهد.

نکته 5: یک دستیار قابل اعتماد پیدا کنید

یک داوطلب برای مراجعه حضوری دریافت کنید. او باید یک چوب بلند را نگه داشته و در حالی که برش می دهید ، بالای درخت را تماشا کند. اگر او دید که شاخه ای در حال لرزیدن شاخه است یا درخت شروع به ریزش می کند ، باید شما را روی شانه ضربه بزند تا بتوانید سریعاً از راه خارج شوید.

نکته 6: گاز را تمام نکنید

قبل از ریختن درخت ، مخازن روغن و زنجیره روغن را پر کنید. آخرین چیزی که شما می خواهید این است که در وسط یک قطع قلع گاز از بین برود.

نکته 7: چنگ خود را حفظ کنید

هرگز یک اره متحرک را از دست خود جدا نکنید. اگر اره عقب برگردد ، هیچ کاری برای متوقف کردن آن وجود ندارد. از انگشتان محاصره شده با انگشتان دست خود استفاده کنید.

نکته 8: دو مسیر فرار را پاک کنید

قبل از ریختن درخت ، تمام قلم موهای اطراف صندوق عقب را بریده و دو مسیر فرار را در زاویه های 45 درجه به دور از مسیر قطع درخت پاک کنید. هنگامی که درخت شروع به ریزش می کند ، به پشت به سمت پایین یکی از مسیرها قدم بردار ، تمام وقت تماشای درخت را مشاهده می کنید.

نکته 9: مراقب اندامهای “لود شده” باشید

از اندامهای “بار” شده بر روی درختان پراکنده آگاه باشید. اغلب وزن درخت تا حد زیادی بر روی چند اندام به طور همزمان قرار می گیرد. هنگامی که آنها برش خورده اند ، می توانند به جلو یا عقب بهار شوند و یا خود درخت می تواند روی شما بچرخد. بنابراین قبل از برش هر شاخه و مطالعه کنید.

نکته 10: از درختان توخالی دور شوید

درختان پوسیده را به جوانب مثبت رها کنید. اگر قلب درخت از بین برود ، جهت قطع درخت می تواند بسیار غیرقابل پیش بینی باشد. علاوه بر این ، به احتمال زیاد بسیاری از اندامهای مرده در بالای آن وجود دارد که ممکن است در هنگام برش سست شود و روی شما فرود بیاید.

سردبیران خانواده دستی

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *