10 نکته برای استفاده از ژنراتور

ژنراتور می تواند یک نجات دهنده واقعی باشد. اما بطور نادرست استفاده می شود ، یک ژنراتور نیز می تواند قاتل باشد. اگر نمی دانید با ژنراتور چه کاری انجام می دهید ، خطرات ناشی از برق و مونواکسید کربن خطرات واقعی هستند. در اینجا چند مورد از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید با یک ژنراتور است.

یک ژنراتور دور از خانه دور کرد

هرگز یک ژنراتور را در داخل خانه یا یک محوطه محصور اجرا نکنید. بی خطرترین کار با استفاده از ژنراتور در فضای آزاد و تهویه کافی است.

نکته 1: هرگز یک ژنراتور را در خانه خود یا خیلی نزدیک کار نکنید

تولید کنندگان ژنراتور بارها و بارها در مورد خطرات ناشی از مسمومیت با مونواكسید كربن هشدار می دهند. با این حال ، هر سال ، مردم از اجرای ژنراتورهای خود در گاراژ یا خیلی نزدیک خانه خود می میرند. سازندگان شوخی نمی کنند. شما نمی توانید ژنراتور خود را در گاراژ خود اجرا کنید ، حتی با وجود درب باز. و شما نمی توانید آن را در زیر آشیانه های خود اجرا کنید. بله ، این درد آن است که آن را از خانه دور کنید و تارهای طولانی تر را اجرا کنید. و بله ، شما مجبور هستید در باران بایستید تا واحد را دوباره پر کنید. اما بهتر از این است که خانواده خود را دفن کنید.

نکته 2: هرگز انرژی را به خانه خود برگردانید

اینترنت مملو از مقالاتی است که توضیح می دهد که چگونه می توان با استفاده از یک طناب الحاقی “مرد دوگانه” ، به خانه خود برگشت داد. اما این توصیه وحشتناک است و شما نباید از آن پیروی کنید. بازپرداخت غیرقانونی است – و به دلایل خوبی. این می تواند (و می کند) اعضای خانواده ، همسایگان و شرکتهای برق را هر ساله بکشد. اگر واقعاً می خواهید از بین آن دسته از کابلهای فرمت خلاص شوید ، صدها میلیارد دلار برای تعویض نقل و انتقال دهید. سپس برای نصب آن به یک برقکار پرداخت کنید. این تنها جایگزین ایمن برای طنابهای مختلف است. دوره زمانی.

نکته 3: بگذارید ژنراتور قبل از پر کردن دوباره خنک شود

مخازن سوخت ژنراتور همیشه در بالای موتور قرار دارند تا بتوانند گاز را به کاربراتور تحویل دهند. اما اگر در هنگام سوخت گیری یک ژنراتور داغ بنزین بزنید ، می تواند به سرعت به یک فاجعه تبدیل شود. در مورد آن فکر کنید – اگر بنزین تازه را روی موتور داغ ریخته اید و آن را به آتش می اندازد ، باید حدود 8 گالن بنزین دیگر درست در بالای آتش نشسته باشید. در مورد یک دوزخ صحبت کنید! جای تعجبی نیست که تولید کنندگان (و صاحبان آنها) هر سال از این اشتباه کوچک در شعله های آتش بالا می روند. در صورت پر کردن مجدد شب ها بدون چراغ قوه ، ریختن آن به ویژه آسان است. ما می دانیم که می توانید برای مدت زمان 15 دقیقه بدون قدرت بروید ، بنابراین پاشنه های خود را خنک کنید در حالی که مکنده خنک می شود.

نکته 4: با خیال راحت انبار کرده و بریزید

اکثر کدهای آتش نشانی مسکونی محلی ، چه مقدار بنزین را می توانید در خانه یا گاراژ متصل خود ذخیره کنید (معمولاً 10 گالن یا کمتر). بنابراین ممکن است شما وسوسه شوید که یک قوطی بزرگ بنزینی را بخرید تا در حالت های پر کردن مجدد کاهش یابد. نکن زیرا ، در 6 پوند. به ازای هر گالن ، به هیچ وجه نمی توانید با خیال راحت 60 پوند را نگه دارید و بریزید. گاز بدون ریختن بعلاوه ، بیشتر مخازن ژنراتور این میزان را حفظ نمی کنند ، بنابراین شما شانس اضافی پر کردن را افزایش می دهید. درعوض ، دو قوطی 5 لیتری با کیفیت بالا خریداری کنید. در حالی که در این کار هستید ، هزینه بیشتری را برای یک قوطی فولادی با کیفیت بالا با شیر کنترل ماشه درنظر بگیرید (شماره شماره 7250130 یک نمونه است).

نکته 5: آن را روی یک سطح سطح اجرا کنید

بسیاری از ژنراتورهای کوچک دارای سیستم های روانکاری “چلپ چلوپ” با میل لنگ میل لنگ هستند که روغن را جمع می کنند و آن را روی قسمت های متحرک می چرخانند. اگر واحد در سطح زمین باشد ، این سیستم به خوبی کار می کند. اما اگر شما ژنراتور را روی یک شیب (معمولاً بیش از 10 درجه) پارک می کنید ، چربی ها نمی توانند به همه روغن برسند و برخی از قطعات موتور خشک می شوند. این دستور العمل شکست فاجعه بار است. بنابراین به هشدارهای سازنده توجه کنید و ژنراتور خود را روی یک سطح سطح قرار دهید. اگر یک نقطه سطح ندارید ، یکی را ایجاد کنید. این توصیه حتی اگر سیستم روانکاری تحت فشار داشته باشید صادق است.

نکته 6: به اندازه کافی روغن موتور و فیلترها را در دست داشته باشید تا بتوانید یک قطع طولانی مدت را از بین ببرید

بیشتر ژنراتورهای جدید بعد از گذشت 25 ساعت به اولین تغییر روغن خود نیاز دارند. پس از آن ، مجبور هستید وسایل قدیمی را ریخته و هر 50 یا 60 ساعت دوباره پر کنید. در حین قطع شدن طولانی ، شما به راحتی می توانید ژنراتور خود را به اندازه کافی طولانی اجرا کنید تا نیاز به تغییر روغن داشته باشید. در یافتن فیلتر روغن مناسب برای ژنراتور خاص خود پس از طوفان بزرگ ، حساب نکنید. درعوض ، قبل از برخورد طوفان ، فیلتر و روغن اضافی خریداری کنید.

نکته 7: برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه ، طول سیم را محدود کنید

ژنراتورها با صدای بلند هستند ، بنابراین بیشتر کاربران آنها را تا حد امکان از خانه دور می کنند. این امر تا زمانی که از یک سیم باند سنگین ، 12-سنج ، در فضای باز استفاده می کنید ، خوب است. اما حتی یک بند 12 قدم نیز محدودیت های خود را دارد. هرگز از طول ژنراتور تا دستگاه از طول 100 متر عبور نکند. افت ولتاژ در درایوهای طولانی تر می تواند باعث ایجاد پیش فرض موتور دستگاه و فرسودگی کمپرسور شود.

نکته 8: از سرقت جلوگیری کنید

تنها چیزی که بدتر از صدای رنجشده یک موتور بنزینی در خارج از پنجره اتاق خواب شما است ، صدای سکوت پس از سرقت شخصی از ژنراتور گرانقیمت شماست. امنیت و ایمنی الکتریکی را با حفر سوراخ و فرو ریختن میله زمینی و قلاب چشم در سیمان ترکیب کنید. همه موارد را در 4 اینچی مخفی کنید. لوله آبگیر ABS یا PVC ، دارای اتصالات تمیز کننده پیچ است. سپس ژنراتور خود را به لنگر وصل کرده و قفل کنید. اگر نمی خواهید یک اسکله بتونی دائم را غرق کنید ، حداقل برای اطمینان از زنجیره لنگرهای زمین را پیچ کنید. لنگرهای زمینی در بخش سخت افزار در مراکز خانگی موجود است.

نکته 9: از کار افتادن بنزین می تواند هزینه ای برای شما باشد

برخی از ژنراتورهای ارزان قیمت با تنظیم کننده های ولتاژ اقتصادی ، همچنان که ژنراتور از بنزین تمام می شود ، برق را قطع می کنند. با متوقف شدن ژنراتور ، بار الکتریکی در خانه شما می تواند “میدان” مغناطیسی باقیمانده را از سیم پیچهای ژنراتور تخلیه کند. مطمئناً ، مجدداً آن را دوباره پر کنید ، اما این نیرو تولید نخواهد کرد. شما باید آن را به یک تعمیرگاه حمل کنید و یک حرفه ای را برای ترمیم “زمینه” هزینه کنید. این هزینه حدود 40 دلار برای شما خواهد بود. اما موفق باشید که پس از طوفان بزرگ سرویس دهی شود. در عوض ، بار الکتریکی را خاموش کنید و قبل از اینکه سوخت آن تمام شود ، ژنراتور را خاموش کنید. بگذارید خنک شود. سپس آن را دوباره پر کنید ، دوباره راه اندازی کنید و بار را وصل کنید.

نکته 10: سوخت بد می تواند شما را در مسیرهای شما متوقف کند

سوخت های دیرینه شماره 1 علت شروع مشکلات در همه موتورهای کوچک دارای بنزین است. هر تولید کننده ژنراتور برای به حداقل رساندن خرابی سوخت و ایجاد لاک و آدامس توصیه می کند که پایدارکننده سوخت را به گاز اضافه کنید. اما آنها تأکید کردند که هنوز هیچ تضمینی در برابر مشکلات آینده نیست. بنابراین ، بسیاری از تولید کنندگان و اکثر تعمیرگاه ها توصیه می کنند یک بار که فصل طوفان را پشت سر می گذارید ، مخزن سوخت را خالی کنید و کاربوتور را خشک کنید (موتور را تا زمانی که آن متوقف نشود) اجرا کنید. اگر واحد شما دارای چرخ دستی تخلیه کاربراتور است ، صبر کنید تا موتور خنک شود و به صورت دستی تخلیه شود. گاز را در وسیله نقلیه خود ریخته یا آن را به یک مرکز بازیافت ببرید. همیشه در ژنراتور از گاز تثبیت شده تازه استفاده کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *