Smarts 4 × 4: نکاتی درباره رانندگی در مورد نحوه استفاده از درایو 4 چرخ

مطمئن نیستید که کدام سیستم را دارید؟

سیستم های چهارچرخ محرک در بسیاری از تنظیمات مانند پاره وقت ، تمام وقت ، تغییر دستی ، تعویض پرواز و کاملاً اتوماتیک ارائه می شود. هر سیستم 4 چرخ محرک شرایط مورد نیاز خود را برای چگونگی تعامل و خاموش کردن آن و زمانی که می توانید وسیله نقلیه را در حالت 4WD به کار گیرید ، دارد. اگر مطمئن نیستید که سیستم 4 چرخ محرک شما چیست ، از یک فروشنده بخواهید که چه کسی می تواند آن را از VIN شما تشخیص دهد.

4WD می تواند خطرناک باشد

  • 4WD کار در جاده های صاف و یخی پوشیده از برف را بهبود نمی بخشد. اگر سریعتر از شرایط مجاز به رانندگی بپردازید ، به احتمال زیاد به دلیل مرکز ثقل بالاتر خود می توانید به سمت تلنگر و رول بروید.
  • 4WD به شما در ترمز بهتر کمک نمی کند یا در چرخش در هنگام ترمز ثبات بیشتری به شما می دهد. وقتی زود می چرخید و ترمز می کنید ، کند شوید.
  • 4WD به بیش از حد اطمینان کمک می کند. حدس بزنید کدام وسایل نقلیه بیشتر در خندق به پایان می رسد؟

بنزین را هدر ندهید

وقتی در 4WD هستید ، در حال چرخش فلز سنگین تر هستید. گرفتن سرعت آن در چرخش های اضافی و شفت های درایو و چرخاندن آنها باعث صرفه جویی در انرژی اضافی می شود و این مسافت پیموده شده گاز را کاهش می دهد. اگر به 4WD احتیاج ندارید ، آن را خاموش کنید و مقداری خمیر را در پمپ بنزین ذخیره کنید.

اگر گیر کرده باشید

در برابر وسوسه مقاومت در برابر حرکت به جلو و عقب مقاومت کنید تا خود را از یک رودخانه جدا کنید. در عوض ، به 4HI تغییر دهید و پدال گاز را به آرامی پر کنید تا راه خود را بیرون بیاندازید. چرخ های خود را چرخ نکنید. اگر این کار نمی کند ، با استفاده از گاز و رها کردن وسیله نقلیه به جلو و عقب سنگ بزنید.

مسیر رانندگی خود را نابود نکنید

رانندگی یک سیستم 4WD پاره وقت روی پیاده رو خشک می تواند محورهای جلو را بشکند ، دنده های دیفرانسیل را برش دهد و حتی مورد دیفرانسیل را از هم جدا کند. به محض اینکه به پیاده رو خشک رسیدید ، به حالت 2WD برگردید.

4WD در مقابل AWD: تفاوت چیست؟

4WD سنتی

در حالت دو چرخ ، سیستم تمام گشتاور موتور را به دیفرانسیل عقب منتقل می کند ، بنابراین هر چرخ عقب 50 درصد از گشتاور موتور موجود را دریافت می کند. در حالت 4WD ، هر چرخ 25 درصد از گشتاور موتور موجود را دریافت می کند. سیستم های قدیمی تر 4WD باید به صورت دستی بین 2WD و 4WD و از 4HI به 4LO در حالی که وسیله نقلیه متوقف می شود جابجا شوند. سیستم های جدید رانندگی 4 چرخ دارای دکمه فشار الکترونیکی “ویژگی های پرواز” است که به شما امکان می دهد هنگام رانندگی تغییر مکان دهید.

AWD سنتی

یک ماشین AWD می تواند تمام گشتاور موتور را در تمام مدت به چهار چرخ تحویل دهد. اما برخی از سیستم های AWD تمام گشتاور موتور را به دیفرانسیل جلو تحویل می دهند تا اینکه سیستم لغزش چرخ را تشخیص دهد. سپس میزان مختلفی از گشتاور موتور (0 تا 100 درصد) را به چرخ های عقب منتقل می کند. بنابراین این یک سیستم 2WD بیشتر اوقات است. سایر سیستم های AWD متفاوت عمل می کنند. آنها در هر زمان گشتاور موتور 50/50 را بین دیفرانسیل جلو و عقب تقسیم می کنند مگر اینکه آنها لغزش چرخ را تشخیص دهند. سپس بر اساس نیاز ، گشتاور بین دیفرانسیلهای جلو و عقب را “گزارش” می دهند.

نکات رانندگی ایمن 4x4خانواده دستی

می دانید که چگونه 4WD خود را درگیر و جدا کنید

برخی از سیستمهای 4WD قدیمی تر و اساسی تر باید به صورت دستی با وسیله نقلیه در یک توقف کامل و گیربکس در پارک یا خنثی درگیر شوند. وقتی وسیله نقلیه در حال حرکت است سعی نکنید این سیستم های چهارچرخ محرک را درگیر کنید یا می توانید به اجزای گران قیمت آسیب وارد کنید. با این حال ، اکثر سیستم های 4WD اکنون با فشار یک دکمه می توانند به 4WD در پرواز منتقل شوند. پیشرفته ترین سیستم های 4WD کاملاً اتوماتیک است. آنها به طور خودکار به داخل و خارج از 4WD تغییر می کنند زیرا سیستم نیاز به کشش بیشتری را تشخیص می دهد.

دانستن اینکه چه موقع از 4HI یا 4LO باید استفاده کنید ، بیشترین سردرگمی را برای دارندگان وسایل نقلیه 4WD ایجاد می کند ، بنابراین در اینجا چند قانون ذکر شده است.

نکات رانندگی ایمن 4x4خانواده دستی

نحوه استفاده از کشش / ثبات

بیشتر ماشین ها و کامیون های جدید از ویژگی های کنترل کشش / پایداری برخوردار هستند. این سیستم هر بار وسیله نقلیه خود را به طور خودکار روشن می کند. هنگامی که سیستم کنترل کشش / پایداری لغزش چرخ یا عدم ثبات خودرو را تشخیص می دهد ، بلافاصله سعی می کند با قطع قدرت موتور ، ترمز چرخ لغزنده یا ترمز چرخ های دیگر جبران کند تا وسیله نقلیه مجدداً وارد مسیر مورد نظر خود شود. وقتی در طول جاده می روید و به یک نقطه نرم و صاف برخورد می کنید بسیار عالی است. اما هنگامی که گیر کرده اید ، کنترل کشش و ثبات می تواند بر علیه شما کار کند ، و از بین بردن رودخانه در برف ، گل و یخ سخت تر می شود.

بنابراین هنگامی که گیر می کنید ، کنترل کشش / ثبات خودرو را خاموش کنید. این روش برای هر وسیله نقلیه متفاوت است ، بنابراین به کتابچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید. بسته به نوع وسیله نقلیه ، کنترل کشش / پایداری ممکن است بعد از یک دوره مشخص یا بعد از شروع مجدد موتور ، دوباره خود را روشن کند. اگر برای مدت طولانی گیر نکردید ممکن است مجبور شوید بارها و بارها آن را خاموش کنید.

4 WD – از آن استفاده کنید یا آن را گم کنید

4 سیستم WD هنگامی که به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرند و طبق توصیه های کارخانه نگهداری می شوند ، بهترین و طولانی ترین کار می کنند. هنگامی که یک سیستم 4WD به مدت یک ماه برای ماهها استفاده نمی شود ، اجزای پیوند و توپی توقیف می شوند ، مهر و موم ها خشک می شوند و لوب دنده ها را خاموش می کند. بهترین راه برای نگه داشتن همه اجزای 4WD روغن کاری شده و در شرایط عملیاتی مناسب ، درگیر کردن 4WD شما حداقل هر چند ماه یکبار در پیاده روهای مرطوب (ترجیحا در پارکینگ منزوی) هنگام انجام چند شب رقم است.

در مرحله بعدی ، حتی اگر اغلب از 4WD خود استفاده نمی کنید ، از کتابچه راهنمای مالک خود برای تغییرات مایع دیفرانسیل و انتقال استفاده کنید. و اتصالات و شاخه های U در حالت لغزش درایو (در صورت امکان).

چه موقع باید استفاده کرد…

چه زمانی باید از 4LO استفاده کنیم:

  • هنگامی که برای کشیدن سنگین با سرعت آهسته به گشتاور بیشتر (نیرو) نیاز دارید.
  • وقتی در سرعت های آهسته به درجه های شیب دار صعود می کنید و به نیروی اضافی احتیاج دارید.
  • هنگامی که تپه های شیب دار را با بار سنگین در حال پایین آمدن هستید – چرخ دنده کم کمک ترمز موتور را فراهم می کند.
  • از 4LO برای خنثی کردن گل و لای برف استفاده نکنید. گشتاور اضافی باعث چرخش لاستیک ها خواهد شد.

چه موقع از 4HI استفاده کنیم:

  • وقتی روی سطوح لغزنده هستید و با سرعت در خیابان یا بزرگراه رانندگی می کنید.
  • وقتی در برف ، گل و یخ گیر کرده اید.

اندازه و چرخش تایر بسیار مهم است

دیفرانسیل جلو ، وسط و عقب در وسایل نقلیه 4WD به گونه ای طراحی شده است که می تواند تفاوت های کوتاه مدت در سرعت چرخ ها را که هنگام چرخاندن یک گوشه یا تغییر خطوط به وجود می آیند جبران کند. اما لاستیک های ناسازگار ، چه از نظر اندازه متفاوت باشند و چه در عمق آجری متفاوت ، دیفرانسیل ها را مجبور به کار تمام وقت کنید حتی اگر مستقیم به جاده بروید. این کار مداوم باعث ایجاد گرمای بیش از حد شده و باعث فرسودگی زودرس می شود که در صورتحساب تعمیرات غیر ضروری می تواند هزاران دلار هزینه کند. اختلاف در عمق آج فقط 1/16 اینچ در بین لاستیک ها برای ایجاد خرابی زودرس کافی است.

لاستیک های جلو جلو سریعتر از لاستیک های عقب می پوشند زیرا وزن بیشتری دارند ، ترمز بیشتری انجام می دهند و وسیله نقلیه را چرخانده اند. بنابراین چرخاندن لاستیکهای شما در هر 5000 تا 7000 مایل برای پخش یکنواخت سایش و به حداقل رساندن عملکرد دیفرانسیل بسیار مهم است. اگر یک تایر ناهموار پوشیده است ، بیش از 1/16 اینچ است. آستانه ، شما باید چهار تایر جدید بخرید ، یا تایر جدید را خرد کنید تا با عمق آجیل دیگران مطابقت داشته باشد.

سرانجام ، مارک های مختلف آج ، الگوهای آج و حتی ترکیبات لاستیکی متفاوت می توانند منجر به ضربات مختلف کشش بین لاستیک شوند و این امر بر اجزای 4WD تأکید می کند. بنابراین از مخلوط کردن مارک های مختلف و یا الگوهای آج کشیدن در وسیله نقلیه 4WD خودداری کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *