5 چیزهایی که باید در مورد تغییر یک فیلتر کوره بدانید

فیلترهای کوره تمیز و کثیفخانواده دستی

افسانه شماره 1: اگر به طور مرتب آنها را تغییر دهید ، فیلترهای فایبرگلاس خوب هستند.

دلیلی وجود دارد که تقریباً از طریق فیلترهای فایبرگلاس می توانید ببینید – آنها خیلی خوب فیلتر نمی شوند. به همین دلیل آنها دوام بیشتری نسبت به فیلترهای پرشده دارند. از آنجا که آنها زباله های ظریف را ضبط نمی کنند ، به همان اندازه فیلترهای با کیفیت بالاتر مسدود نمی شوند. نه تنها این گرد و غبار ریز در هوای داخلی شما باقی می ماند ، بلکه این ذرات درون کوره ای که می توانند قطعات مکانیکی و الکترونیکی داخلی را بسازند گردش می کنند. درعوض ، از فیلترهای کاغذ پلاتر استفاده کنید.

هرگز فیلتر کوره را تغییر ندادید؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید

اسطوره شماره 2: شما باید هر 30 روز یکبار فیلتر خود را جایگزین کنید.

حقیقت این است که شما باید فیلتر خود را هنگام کثیف بودن تغییر دهید ، نه در برخی برنامه های دلخواه. چگونه می توان گفت وقتی فیلتر نیاز به تعویض دارد؟ اول از همه ، همیشه حداقل یک فیلتر جایگزین جدید داشته باشید. هر ماه ، فیلتر را از کوره خود بکشید و آن را با نمونه جدید مقایسه کنید. سپس به راحتی می توانید بگویید چه زمان گرد و غبار فیلتر را پوشانده و نیاز به تعویض دارد.

افسانه شماره 3: هرچه رتبه MERV بالاتر باشد ، بهتر است.

وقتی صحبت از فیلترهای کوره می شود ، آنها مطابق با چگونگی فیلتر هوا به درجه “MERV” می پردازند. MERV مخفف “حداقل گزارش کارایی گزارش” است و دامنه آن از 1 تا 16 است که 1 متخلخل ترین و 16 بهترین آن است. ممکن است کسی تصور کند که درجه MERV بالاتر باشد ، بهتر است ، اما برای اکثر خانه ها ، امتیاز MERV از 8 تا 12 بسیار خوب است. آنها بخش اعظم ذرات موجود در هوا را فیلتر می کنند و برای اجزای کوره محافظت زیادی می کنند. فیلترهای بالاتر MERV بسیار سریعتر وصل می شوند ، بنابراین آنها نیاز به تعویض بیشتر دارند. فقط خانه هایی که دارای اعضای خانواده با مشکلات تنفسی ، حساسیت های جدی و یا مشکلات ایمنی کم هستند باید با فیلترهایی با درجه بالاتر از 12 همراه باشند.

در اینجا اطلاعات بیشتری درباره انتخاب بهترین فیلتر برای کوره شما وجود دارد.

افسانه شماره 4: ماندن در بالای تغییرات فیلتر به معنای تعداد کمتری برای کوره است.

ممکن است فکر کنید که در داخل کوره های شما با تعویض مکرر فیلتر بکر باقی می ماند ، اما اشتباه می کنید. هنوز ایده خوبی است که کوره خود را سالانه یک بار به صورت حرفه ای سرویس دهی کنید. آنها اجزای داخلی ، خط میعانات را تمیز می کنند ، تجزیه و تحلیل احتراق را برای O2 ، CO و CO2 انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که کوره شما با خیال راحت و مطابق با هم کار می کند. از همه مهمتر ، آنها اطمینان حاصل می کنند که مبدل حرارتی شما دست نخورده است و این یک مسئله بزرگ ایمنی است.

این هک ساده را که به شما کمک می کند تا فیلتر کوره خود را تغییر دهید ، بررسی کنید.

افسانه شماره 5: فیلترهای قابل شستشو بهتر از انواع یکبار مصرف هستند

فیلترهای قابل شستشو نیاز به تلاش بیشتری نسبت به تعویض فیلتر یکبار مصرف کثیف برای یک فیلتر جدید دارند. به علاوه ، تمیز کردن فیلترهای قابل شستشو کار مشکلی است. فیلترهای قابل شستشو فقط دارای رتبه MERV بین 1 تا 4 هستند بنابراین فیلترهای خوبی برای آنها فراهم نمی شود. از آنجا که آنها 80 تا 100 دلار قیمت دارند ، بازپرداخت به صرفه نیست و تصفیه عام است. با این حال ، اگر به لحاظ زیست محیطی فکر می کنید و ایده از بین بردن فیلترها را بیزار می کنید ، فقط باید یک سیستم فیلتراسیون تا حدی فرعی را بپذیرید.

برای بهترین تعادل جریان هوا و تصفیه کارآمد ، اینها بهترین فیلترهای کوره برای خرید هستند.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *