5 چیزهایی که باید در مورد ورمیکولیت بدانید

ورمیکولیتخانواده دستی

ورمیکولیت چیست؟

ورمیکولیت ماده معدنی است که برای عایق کاری استفاده می شود. اگر خانه شما قبل از سال 1990 ساخته شده است ، ممکن است در دیوارها یا اتاق زیر شیروانی خود عایق ورمیکولیت داشته باشید. حداکثر 85 درصد کل عایق ورمیکولیت در ایالات متحده از یک معدن در لیبی ، مونتانا ، تحت عنوان Zonolite فروخته شده است.

چرا ورمیکولیت بد است؟

تقریباً همه ورمیکولیت حاوی آزبست است که می تواند هنگام استنشاق باعث سرطان ریه شود. در حالی که درست است که آزبست محصور نشده و محصور شده خطری برای سلامتی ندارد ، آزبست موجود در عایق ورمیکولیت کپسوله نمی شود و به راحتی می تواند در حین تمیز کردن ، نگهداری و یا بازسازی آن هوا شود. و نوع آزبست موجود در ورمیکولیت (به نام آمفیبول) حتی از آزبست کرایزوتیلی که در ایالات متحده بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت خطرناک تر است.

رهنمودهای فدرال ضعیف است

EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست) توصیه می کند که اگر ورمیکولیت دارید ، بهتر است فرض کنید که حاوی آزبست است و آن را تنها بگذارید. می توانید آن را برای آزبست آزمایش کنید ، اما این مالش است. EPA ماده حاوی آزبست (ACM) را بیش از 1 درصد آزبست تعریف می کند. اگر مشخص شود که حاوی کمتر از یک درصد آزبست است ، ACM محسوب نمی شود. این گمراه کننده است ، زیرا به نظر می رسد این محصول بی خطر است. اما ، به عنوان بخشی از دادخواست اصلی اقدام کلاس ، یک مطالعه مشخص کرد که قرار گرفتن در معرض ورمیکولیت با کمتر از یک درصد آزبستو هنوز یک خطر بالقوه برای سلامتی است و محصول باید ACM در نظر گرفته شود.

در صورت داشتن ورمیکولیت در خانه خود چه کاری انجام دهید

با یک پیمانکار عایق تماس بگیرید. در مینه سوتا ، جایی که من در آن زندگی می کنم ، اولین قدم پیمانکار عایق ، آزمایش عایق آزبست است. اکثریت قریب به اتفاق آزمایشات با کمتر از 1 درصد آزبست برمی گردند. این بدان معناست که هیچ پیمانکار کاهش دهنده آزبست درگیر نمی شوند و حذف عایق ورمیکولیت با یک خلاء غول پیکر انجام می شود. خطر ذرات موجود در هوا در این روش زیاد است. و مطابق با اعتماد عایق کاری زیربنایی Zonolite (زیر به “خبر خوب” مراجعه کنید) ، وجود ورمیکولیت با حضور آزبست برابر است. به همین دلیل ، توصیه می کنم بدون در نظر گرفتن نتایج آزمون ، این کار را توسط متخصصان کاهش وزن آزبست انجام دهید. در اینجا چیزهای دیگری وجود دارد که نمی توانید فقط در سطل زباله در خانه ریخته اید.

خانواده دستی

خبر خوب

Trust عایق کاری Zonolite Attic Trust در سال 2014 برای کمک به صاحبان خانه در هزینه حذف زونولیت آویزهای زیر شیروانی از خانه های خود تأسیس شد. اعتماد ، مالکان خانه را برای 55 درصد از هزینه های حذف و reinsulation خود بازپرداخت می کند ، با حداکثر پرداخت برای هر صاحب 4125 دلار. بنابراین ، اگر عایق ورمیکولیت دارید ، به این مورد توجه کنید. در ضمن ، آن را تنها بگذارید ، حتی اگر آزمایش کرده اید و تست “تمیز” برگشته است.
برای اطلاعات بیشتر ، به zonoliteatticinsulation.com مراجعه کنید.

با متخصص ملاقات کنید

روبن سالتزمن از سال 1997 به عنوان یک بازرس خانه و رئیس جمهور Structure Tech ، یک شرکت بازرسی منازل در سنت لوئیس پارک ، MN است.

در مرحله بعد ، بخوانید: چگونه می توان تهویه اتاق زیر شیروانی را بهبود بخشید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *