اشکالات تختخوابی در مقابل گرد و غبار

اشکالات

هر گونه آفت در خانه یک مزاحمت است و می تواند سلامت شما و همچنین روان شما را خراب کند. اشکالات تختخواب و کنه گرد و غبار دو آفات رایج است ، اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

در اینجا 10 منزجر کننده ترین اشکالات خانه و نحوه خلاص شدن از شر آنها آورده شده است.

اشکالات تختخواب ، حشرات کوچک و بیضی هستند که پرواز نمی کنند و می توانند در هر نقطه از خانه زندگی کنند. این آفات مزاحم در مناطق مختلف منزل از جمله ترک مبلمان ، هر نوع نساجی و معمولاً در تختخواب ، جایی که در تشک ، چشمه جعبه و قاب تختخواب شکوفا می شوند ، اقامت می گیرند.

آنها فعال ترین شب ها هستند و برای زنده ماندن خون از انسان و حیوان می ریزند. شناخته شده نیستند که آنها بیماریهایی را گسترش می دهند ، اما باعث خارش شدید می شوند و این می تواند باعث از بین رفتن خواب شود. خارش باعث ایجاد بثوراتی می شود که باعث افزایش عفونت های ثانویه پوست می شود.

در کنار علامت نیش ، که ناحیه کمی متورم و قرمز است ، ممکن است متوجه لک های مدفوع ، موارد تخم مرغ و ریختن پوست اشکالات تخت در شکاف ها و ترک های نزدیک به تخت شوید. شما می توانید با چشم غیر مسلح اشکال را شناسایی کنید ، اما باید بدانید که به دنبال چه چیزی باشید. اشکالات تختخواب در بزرگسالان تقریباً به اندازه یک بذر سیب است و دارای بدنهای قهوه ای کوچک ، مسطح و بیضی شکل است.

اگر اشکالات تختخوابی دارید ، در اینجا یک راهنمای DIY در مورد خلاص شدن از شر آنها وجود دارد.

کنه های گرد و غبار با اشکالات رختخواب تفاوت دارند زیرا در واقع از خون انسان ها و حیوانات خانگی تغذیه نمی شوند. این آفات میکروسکوپی که از خویشاوندان عنکبوت هستند ، از پوسته های پوستی که افراد و حیوانات خانگی روزانه می ریزند ، تغذیه می کنند. با رونق گرفتن در محیط های گرم و مرطوب ، آنها روی تشک ، تختخواب ، مبلمان اثاثه یا لوازم داخلی ، فرش و پرده زندگی می کنند ، بسیار شبیه به اشکالات تخت خواب.

کنه های گرد و غبار ممکن است متداول ترین آلرژی های مربوط به سال و آسم باشد ، اما ممکن است به راحتی تشخیص داده نشوند زیرا تشخیص آنها آسان نیست. و هر چقدر هم یک خانه تمیز باشد ، نمی توانند کاملاً از بین بروند. اما ، با این نکات تمیز کردن ، می توان آنها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

همچنین می توانید تشک ها و بالش های خود را با روکش های ضد گرد و غبار پوشانده ، بشقاب و پتو را به صورت هفتگی در آب گرم بشویید ، سایه های نوع رول را به جای پرده ها قرار دهید ، روی یک جاروبرقی مجهز به فیلتر HEPA سرمایه گذاری کنید ، فرش های مخصوص خود را بشویید. هرگاه ممکن باشد آب گرم ، رطوبت خانه را کمتر از 50 درصد نگه دارید و از یک فیلتر HEPA با کوره مرکزی اجباری و واحد تهویه مطبوع خود استفاده کنید.

افرادی که باید بیش از همه نگران آن باشند افرادی که به حساسیت به مایت گرد و غبار ندارند. عطسه ، بینی آبریزش ، چشم های خارش دار قرمز یا آبکی ، بینی چرکناک ، خارش بینی ، دهان یا گلو و پوست خارش دار همه این علائم است.

بهترین شرط برای نگهداری هر دو نوع از این آفات تمیز کردن بسیار است! و در حالی که می توانید اشکالات رختخواب را کاملاً از بین ببرید ، به یاد داشته باشید که کنه های گرد و غبار آفتی هستند که باید با آن همزیستی داشته باشید ، اما فقط تا حدی.

در اینجا 9 راهکار طبیعی برای کنترل آفات برای بررسی شما وجود دارد.

همچنین می خواهید این 26 نکته را برای کنترل آفات در داخل و اطراف خانه خود بررسی کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *