فواید روغن مصنوعی

تقریباً تمامی موتورهای جدید برای کار با روغن مصنوعی طراحی شده اند. برای اینکه بفهمید وسیله نقلیه تان واقعاً است نیاز دارد فقط کافی است کتابچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید. اگر سازنده مخلوط مصنوعی را برای موتور شما مشخص می کند ، شما باید از آن استفاده کنید یا حتی برای مزایای بیشتر به یک مصنوعی کامل ارتقا دهید. برای صرفه جویی در مصرف روغن را به یک روغن معمولی اشتباه نکنید. شما با رعایت ضمانت خود و ایجاد فرسودگی زودرس موتور ریسک می کنید.

متعارف در مقابل روغن مصنوعی

اگر سازنده وسیله نقلیه شما روغن مصنوعی را مشخص می کند ، هرگز از حالت معمولی پایین نیایید.

اما اگر شما در حال رانندگی وسیله نقلیه قدیمی تری هستید که برای روغن معمولی طراحی شده است؟ آیا روغن مصنوعی به موتور شما کمک می کند؟ و آیا ارزش قیمت اضافی دارد؟ من شما را از مزایای خدمات روغن مصنوعی پیاده خواهم کرد تا به شما کمک کنم تعیین کنید که آیا هزینه اضافی آن را دارد یا نه.

در میان متخصصان اختلاف نظر وجود دارد که آیا روغن سنتتیک روان کننده ای بهتر از روغن موتور معمولی است. این دوره — است. این نیرو سریعتر از راه اندازی موتور سرد جریان می یابد ، به اجزاء در حال چرخش تبدیل می شود و فشار روغن را سریعتر از روغن معمولی می کند. شما لازم نیست که در قطب شمال زندگی کنید تا از مزایای “جریان سرد” مصنوعی بهره مند شوید زیرا یک موتور وقتی کمتر از 195 درجه فارنهایت باشد “سرد” محسوب می شود. بنابراین حتی اگر در کی وست زندگی می کنید به شما کمک می کند. از طرف تلنگر ، روغنهای مصنوعی نسبت به روغن معمولی در برابر “خرابی حرارتی” بسیار مقاوم هستند. این بدان معنی است که در شرایط گرمای بالا عملکرد بهتری دارد و احتمالاً لجن ناشی از موتور را تولید نمی کند.

اما آیا برای یک موتور قدیمی هزینه بیشتری دارد؟ اگر از نوع درایورهایی هستید که روغن شما را طبق توصیه های سازنده تغییر می دهد ، توجیه هزینه اضافی روغن مصنوعی دشوار است. روغن متعارف در این برنامه ها بسیار خوب عمل می کند. با این حال ، اگر شما اغلب از فواصل پیشنهادی روغن تغییر می کنید ، روغن مصنوعی ارزش قیمت دارد. تا زمانی که نتوانید تغییر آن را تغییر دهید ، یک “منطقه محافظت از بافر” ارائه می دهد. و این می تواند به معنای تفاوت بین یک موتور است که 200000 مایل به طول می انجامد و یک موتور آن 120000 می میرد.

به طور خلاصه: اگر سازنده وسیله نقلیه شما روغن مصنوعی را مشخص می کند ، هرگز از حالت معمولی پایین نیایید. اگر شما صاحب یک وسیله نقلیه قدیمی تر هستید که نیازی به مصنوعی ندارد و از نظر شرعی فواصل پیشنهادی برای تغییر تولید روغن را دنبال می کنید ، از مزایای کافی از روغن مصنوعی برای توجیه هزینه اضافی برخوردار نیستید. یا اگر در حال پرستاری در کنار یک ماشین قدیمی هستید که مقدار زیادی روغن می سوزاند (یا نشت می کند) ، زحمت نکشید. با این حال ، اگر شما نسبت به تغییرات روغن حساسیت دارید ، یا می خواهید تمام عمر موتور خود را از بین ببرید و مایل به صرف هزینه اضافی هستید ، آن را با مصنوعی پر کنید.

– ریک موسکوپلات ، سردبیر خودرو

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *