ASAP کباب خود را با این سبزی تمیز کنید

آیا شما در آخرین آشپزی خود کمی روی آن سس باربیکیو سنگینی کردید؟ اشکالی ندارد ، زندگی اتفاق می افتد ، و سس باربیکیو خوشمزه است. بعلاوه با وجود این هک ساده در مورد چگونگی تمیز کردن کوره ، دیگر لازم نیست مدت زمان طولانی تر نگران طعم پخته شده روی سس باربیکیو باشید. این هک کباب نیازی به قلم مو یا فویل آلومینیومی ندارد (که بله ، روشی مناسب برای تمیز کردن کباب شماست ، در اینجا چگونه است) ، بلکه به یک سبزی ساده نیاز دارد: یک پیاز!

درست است ، یک پیاز در واقع می تواند کباب شما را به روشی دقیق و کارآمد تمیز کند ، ضمن اینکه یک محصول دوستدار محیط زیست برای غذاها ، کوره ها و محیط شماست. بسیاری از محافظ های مختلف در مورد این ترفند ساده هوس می کنند ، و انجام این کار بسیار ساده است.

بنابراین چگونه می توانم کباب خود را با پیاز تمیز کنم؟

در اینجا تمام طول می کشد: یک پیاز را به نصف برش دهید. چنگال کباب شده خود را بگیرید و نیزه آن پیاز را در طرف پوست بگیرید. سرتان را به سمت کوره از پیش گرم شده گرم کنید (گرم کردن اجسام روی کباب شما کمک می کند تا از آن جدا شود) و قسمت برش پیاز را روی کباب خود مالش دهید. خودشه!

حال اگر سس باربیکیو روی آن کباب شده بیش از پیاز شما قدرتمند باشد ، در واقع می توانید آن را با سایر مواد طبیعی شل کنید. سعی کنید آب لیمو یا سرکه سفید را در سراسر رنده ها اسپری کنید تا دستمال را از مایع جدا کنید و جدا کنید. اسیدیته در واقع می تواند به روند تمیز کردن کمک کند و باعث می شود تمیز کردن کوره با آن پیاز حتی ساده تر از گذشته باشد.

چرا پیاز؟

ظاهراً پیاز دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند به تمیز کردن کمک کند ، مخصوصاً با یک کوره در فضای باز کثیف.

طبق اعلام انجمن ملی پیاز ، پیازها حاوی فیتوشیمیایی هستند ، که ترکیبات بیولوژیکی مختلفی هستند که در گیاهان یافت می شوند. خواص عملکردی سلامتی در این ترکیبات در واقع شامل فعالیت ضد سرطان و ضد میکروبی است.

پس چرا این موضوع برای کوره اهمیت دارد؟ در واقع برای فعالیت های ضد میکروبی. ضد میکروبی ماده ای است که می تواند میکروارگانیسم ها را از بین ببرد و رشد را متوقف کند ، با باکتری ها و قارچ ها مبارزه می کند.

بعد از پیاز چه می کنم؟

ساده! آن را درون ذغال فرو کنید. ممکن است در ابتدا کاملاً عصبانی به نظر برسد ، اما مرا بشنوید. هنگامی که پیاز را به ذغال سنگ روی کباب خود اضافه می کنید ، به گوشت خود (یا هر چیز دیگری که در آن کباب شده اید) می دهید ، طعمی اضافی به خوراک دلپذیر یک غذای خوب کبابی اضافه می کنید. بعلاوه ، بعد از استفاده از آن پیاز احتمالاً نمی خواهید آن را خرد کرده و درون سالاد خود بریزید. اضافه کردن آن به کوره باعث می شود کل فرآیند تمیز کردن سازگار با محیط زیست باشد و هیچ زباله ای ایجاد نشود و با استفاده از محصولات طبیعی برای تمیز کردن کوره خود را. این یک خوشمزه – لذیذ برد – برد!

حالا که کباب شما تمیز و آماده پخت و پز یک غذای خوشمزه است ، فقط مطمئن شوید که این 16 روش که از کوره استفاده می کنید را اشتباه نگه دارید. اجازه ندهید که تمام این تلاش تمیز کردن به هدر رود!

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *