خانه خود را خنک کنید و انرژی خود را ذخیره کنید (و پول)

این مقاله توسط فوجیتسو حمایت مالی می شود

عکس: ادای فوجیتسو

هوای گرم و چسبناک تقریباً در گوشه و کنار است. اگر مثل من هستید ، احتمالاً ترموستات خود را شماره گیری کرده و به سیستم مرکزی AC منزل خود تکیه خواهید کرد تا خنک ، آرام و جمع آوری شود. استراتژی من تا رسیدن صورتحساب برقی عالی عمل می کند. این زمانی است که زیر یقه کمی داغ می شوم. حقیقت ساده این است که اجرای یک سیستم AC مرکزی به سبک مجرای قدیمی گران و بی فایده است. من اخیراً سیستم AC مرکزی اصلی خود را با یک واحد انرژی کارآمدتر جایگزین کردم. قبض های برقی من کم شد ، اما ای کاش سیستم های کوچک انعطاف پذیر و مینی اسپلیت را نیز مورد کاوش قرار داده ام ، زیرا می توانم در حال حاضر حتی در مصرف و انرژی بیشتری صرفه جویی می کنم. من از آن زمان یاد گرفته ام که سیستم های هوای اجباری مجاری 25 درصد نسبت به سیستم های AC کوچک و بدون تقسیم AC کارآمدتر هستند. بعلاوه ، سیستمهای AC اسپلیت بدون ductless راحتی بیشتری نسبت به یک سیستم مجاری سنتی فراهم می کنند. در اینجا نحوه کار و نحوه صرفه جویی در انرژی (و پول) آورده شده است:

سیستم های کوچک انشعاب ناپذیر باعث از بین رفتن هوای مجاری هوا می شوند

مجاری در منزل من در دهه 1980 نشت می کند زیرا اتصالات هرگز مهر و موم نشده بودند. بنابراین وقتی جریان مرکزی AC خود را اجرا می کنم ، قسمت خاصی از هوای سرد مفاصل را بیرون می کشد ، زیرزمین من را خنک می کند (که هم اکنون خنک است) و حفره ها و حفره های دیواری (که نیازی به خنک شدن ندارند). تمام این نشت هوا باعث صرفه جویی در انرژی و پول می شود. این بدان معناست که سیستم AC من باید سخت تر کار کند تا هوای سرد کافی را به خانه خود وارد کند. سیستم های کوچک انشعاب ناپذیر باعث کاهش خودکار هوا و انرژی می شوند.

سیستم های کوچک انشعاب ناپذیر باعث از بین رفتن خنک کننده مجاری نیز می شوند

می توانم یک سرویس آب بندی مجاری استخدام کنم تا مجراهای قدیمی خود را از داخل با یک پوشش هوازی ببندم. این امر نشت هوا را متوقف می کند ، اما از بین رفتن سرمازدگی را متوقف نمی کند. به این دلیل است که هر وقت AC خود را اجرا کردم ، برای خنک کردن مجرای فلزی و هوای اطراف مجاری هزینه می کنم. اگر آن هوای سرد در حفره های دیوار و تیرچه من واقعاً به خنک کردن خانه من کمک کرد ، خوشحال می شوم. اما اینطور نیست ، بنابراین انرژی و پول را هدر می دهد. سیستم های کوچک اسپلیت داکت بدون افت خنک کننده مجرای را نیز از بین می برد.

سیستم های کوچک انشعاب ناپذیر ، راحتی شخصی را ارائه می دهند

فوجیتسو-وال-مکونت-سنتی-اتاق غذاخوریعکس: ادای فوجیتسو

خانه من دو منطقه دارد اما پهنه بندی فقط به من این امکان را می دهد که دمای هر طبقه را کنترل کنم. بنابراین من به اتاقهای خنک کننده ای که از آنها استفاده نمی کنم ، پرداخت می کنم. بستن رجیسترهای هوا در آن اتاقها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه نمی شود. برعکس ، بستن ثبت نام های هوا باعث تعادل جریان هوا می شود ، بازده خنک کننده را کاهش می دهد و سطح راحتی را پایین می آورد. از طرف دیگر ، یک سیستم کوچک انشعاب ناپذیر و غیرقابل انعطاف ، امکان تنظیم دما را در هر واحد فراهم می کند. بنابراین می توانید بعضی از اتاق ها را روی یک کف خنک کنید و نه دیگران. من می توانم همان خنک کننده اتاق را با واحد پنجره ای از راه دور کنترل کنم ، اما آنها زشت ، پر سر و صدا و فوق العاده ناکارآمد هستند.

چگونگی کار سیستمهای کوچک انشعاب ناپذیر

واحد های فوجیتسو-داخلی-فضای بازعکس: ادای فوجیتسو

سیستم های هوای سنتی مجرای دارای یک کمپرسور یا پمپ حرارتی است که در خارج از خانه قرار دارد و کابل های برقی و خطوط مبرد از طریق دیوار و داخل هواگیر یا کوره در جریان هستند. سیستم های کوچک انشعاب ناپذیر دارای اجزای بیرونی یکسان هستند. اما به جای اینکه خطوط مبرد را به یک دستگیره یا کوره هوای منفرد منتقل کنید ، خطوط به سمت اتاقهای مجزا اجرا می شوند. بنابراین آنها فن هواگیر و کلیه تلفات هوا و خنک کننده هوا را از بین می برند. به عبارت دیگر ، سیستم های کوچک انشعاب ناپذیر ، دمنده و مجرای “واسطه” را از بین می برند و سرمایش را مستقیماً به هر اتاق تحویل می دهند.

سیستمهای AC اسپلیت فوجیتسو ویژگی های بسیار خوبی را ارائه می دهند

فوجیتسو-دیوار-کوه-RLS3Y-آپارتمانعکس: ادای فوجیتسو

چندین شرکت سیستم های کوچک انعطاف ناپذیر تولید می کنند. اما برند فوجیتسو ویژگی های بسیار خوبی را ارائه می دهد. شما می توانید یک سیستم فوجیتسو با حداکثر هشت منطقه جداگانه و واحدهای اتاق دیواری ، کف یا سقف نصب کنید. هر واحد را بصورت جداگانه ، از یک کنترلر مرکزی یا از برنامه Fujitsu FGLair در تلفن هوشمند خود اجرا کنید.

بسیاری از واحدهای اتاق فردی فوجیتسو شامل یک فیلتر داخلی برای گرفتن گرد و غبار ، اسپورهای قالب و میکروارگانیسم ها و همچنین یک فیلتر دفع هوایی یونی داخلی برای جذب بوها هستند. بنابراین آنها نسبت به بسیاری از سیستم های مرکزی AC کار بهتری برای فیلتر کردن هوای شما انجام می دهند.

برای به دست آوردن راندمان انرژی حتی بیشتر ، سیستم اینورتر Fujitsu Halcyon Hybrid Flex اینورتر سرعت و خروجی واحد خارج از خانه را تغییر می دهد تا با نیازهای خنک کننده یک یا چند واحد داخلی مطابقت داشته باشد. این طراحی تا 30 درصد انرژی بیشتری را نسبت به انواع دیگر سیستم های مینی اسپلیت صرفه جویی می کند.

اگر واحد AC در خانه شما قدیمی است و قصد به روزرسانی را دارید ، فرض نکنید مجبور باشید آن را با همان واحد سبک جایگزین کنید (مانند من). یک سیستم مینی اسپلیت را در fujitsugeneral.com بررسی کنید و برای دریافت نقل قول با یک پیمانکار نخبگان تماس بگیرید. این سبزترین روش برای خنک کردن خانه شماست.

ریک موسکوپلات ، سردبیر کمک کننده

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *