طراحی منظر DIY: چگونه شروع کنیم

طرح

طراحی منظر ، بخشی از علم است ، بخش هنری. بخش علمی به معنای جستجو در سایت ، انجام هرگونه اصلاح مورد نیاز و انتخاب گیاهان متناسب با شرایط است. هنر در مورد ساخت چیزی از تصورات شماست. بیایید شروع کنیم!

اهداف خود را یادداشت کنید. می خواهی به چه چیز برسی؟ چشم انداز اطراف یک عرشه یا پاسیو؟ برای سرگرمی مکانی ایجاد کنید؟ یک باغ خوراکی / زینتی ترکیبی دارید؟ در اینجا 17 نکته عالی برای محوطه سازی فضای حیاط خلوت شما آورده شده است.

شروع به جمع آوری ایده ها کنید. به مجلات باغ ، وب سایت های مربوط به باغ ، Pinterest نگاه کنید. در اطراف محله قدم بزنید. از باغهای گیاه شناسی بازدید کنید. به تورهای باغ بروید. از آنچه در مورد جذابیت باغبانی ، گیاهان و سبك باغ (برای مثال ، روستایی در مقابل معاصر) برای شما جذاب است ، احساس كنید.

سایت خود را مطالعه کنید. در اطراف منطقه ای که قصد دارید منظره کنید قدم بزنید آن را در ساعات مختلف روز و در شرایط مختلف مطالعه کنید. توجه کنید که مدت زمان نور خورشید در چه مدت روز است و (آفتاب صبحگاهی روی گیاهان ملایم تر است زیرا درجه حرارت پایین تر است). آیا بعد از باران مشکل زهکشی وجود دارد؟ در این صورت ، برنامه چشم انداز شما باید به آنها رسیدگی کند – چه با محلول زهکشی مانند زهکشی فرانسوی و چه با گیاهانی که شرایط غرقاب را دوست دارند. نحوه دستیابی به زهکشی بهتر حیاط را مشاهده کنید.

طرحی را ترسیم کنید. منطقه موردنظر خود را برای منظره اندازه‌گیری کنید و مکانهایی را که باید انجام شود ، طرح ریزی کنید: مسیری در اینجا ، پرچین آنجا. از شیلنگ یا طناب برای ایجاد مرزهای خیالی برای کاشت تختخواب و وسایل نشسته در اطراف گاراژ استفاده کنید تا گیاهان بزرگتری مانند درختچه ها و درختان را نشان دهید. این به شما کمک می کند تصور کنید که گیاهان بزرگتر نسبت به بقیه منظره به کجا می روند. نکات عالی را برای پروژه های محوطه سازی حیاط خلوت DIY کشف کنید.

گیاهان خود را انتخاب کنید. شما می دانید که شرایط چگونه است (به عنوان مثال ، نور خورشید صبح ، سایه بعد از ظهر ، زهکشی خوب) و می دانید چقدر فضای در دسترس دارید. اکنون شروع به انتخاب گیاهان کنید. شما می توانید آنها را بصورت آنلاین ، در کاتالوگ های گیاهی یا مهد کودک تحقیق کنید ، جایی که هر گیاه دارای یک برچسب است که به شما می گوید چه شرایطی را ترجیح می دهد و در بلوغ چه مقدار بزرگ است. بازدید از مهد کودک بسیار عالی است زیرا می توانید چندین گیاه را در کنار یکدیگر قرار دهید تا بتوانید بهتر بگویید چه شرکای خوبی در کنار هم کار می کنند. به علاوه ، شما قلب خود را فقط روی گیاه قرار نمی دهید تا دریابید که در منطقه شما موجود نیست.

منظره خود را طراحی کنید. می توانید آن را بر روی کاغذ شبکه با دایره هایی که اندازه بلوغ گیاهان را نشان می دهد ، مداد کنید. یا می توانید با هر تعداد برنامه رایانه ای موجود ، منظره طراحی کنید. این می تواند یک تمرین سرگرم کننده باشد و برنامه های خوب به شما امکان می دهد تا روی یک شبکه طراحی کنید ، سپس نتایج را در یک رندر 3 بعدی مشاهده کنید. شما حتی می توانید المان ها و لوازم جانبی باغ مانند نیمکت ها و چشمه ها را نیز اضافه کنید. از این ایده پردازی ها و طراحی ایده های حیاط خود دیدن کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *