همه چیز را باید در مورد کمربند سندرز بدانید

کمربند سندرز چیست؟

سندرزهای کمربند ابزاری چند کاره هستند. آنها معمولاً برای پیرایش در یک خط نگاره شده (عکس) ، ریختن سطوح بسیار خشن ، تراز کردن سطوح (مانند تخته تعویض در کف چوب) و دوربندی و شکل دهی آزاد استفاده می شوند. از آنجا که قدرت زیادی دارند و می توانند ریز و درشتی را تحمل کنند ، در حذف سریع چوب برتری دارند. همچنین بر خلاف سندرزهای مداری و ارتعاشی ، عمل شن و ماسه خطی است ، بنابراین حتی با رنده های درشت می توانید با دانه ها ماسه بزنید و به نتیجه مطلوبی برسید. اگرچه یک کمربند کمربند ابزاری اساسی در زرادخانه صاحب خانه نیست ، شما بسیاری از DIY و نجاران با تجربه بدون هیچ را پیدا نمی کنید.

مزایای ساندویچ کمربند

ساندویچ های کمربند گوریل های بزرگ و قدرتمند جهان شن و ماسه هستند. تعداد کمی از ابزارها می توانند به شما زمان زیادی را ذخیره کنند یا پروژه شما را سریعتر خراب کنند. اگر تازه کمربندهای کمربند خود را کم رنگ کرده اید یا ناامید شده اید ، در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه میمون بزرگ را تحت کنترل خود نگه دارید.

کمربند سنباده مناسب برای نوشتنخانواده دستی

ایده آل برای نوشتن

استفاده معمول برای یک کمربند کمربند کوچک در حال نوشتن است. می توانید به تدریج بر روی یک خط خمیده حرکت کنید تا یک تناسب کامل داشته باشد. روی یک میز لمینت ، مطمئن شوید که جهت حرکت کمربند ، لمینت را به سمت پایین هل می دهد.

کمربند ابزار بالا ابزار برای صاف کردن خشنخانواده دستی

ابزار برتر برای صاف کردن صاف

سندرزهای کمربند در حذف سریع چوب برتری دارند و آنها را به بهترین ابزار قدرت دستی برای تراز کردن و صاف کردن تابلوهای خشن تبدیل می کنند. برای یکدست شدن سطح تهاجمی از یک زاویه به دانه شروع کنید ، سپس با دانه تمام کنید. 80 گره برای شروع مناسب است ، سپس به 120 گریم تغییر دهید.

در اینجا نکات بیشتر درباره شنود را یاد بگیرید.

ویدئو: برای چوب Edge-Sanding Wood یک بستر ماسه ای درست کنید

کمربندهای ساندویچ کمربندخانواده دستی

چگونه بهترین ساندویچ کمربند را انتخاب کنیم

بهترین سنباده کمربند چند منظوره کمربند 3 اینچی را به خود می گیرد. ماشینهایی را خواهید دید که برای کمربندهای گسترده تر و باریک تر طراحی شده اند ، اما آنها برای کارهای تخصصی هستند.

  • در داخل 3 اینچ. کلاس ، ابزارهای کوچکتری وجود دارد که 3 18 18 اینچ دارند. کمربندها ، وسایل متوسط ​​که 3 21 21 اینچ دارند. کمربند و یک زن و شوهر از صندوقدارهای بزرگ که 3 24 24 در دارند. کمربندها ابزارهای کوچکتر سبک تر بوده و استفاده از یک دست برای شکل دادن و نوشتن آسان تر است. آنها برای کارهای کوچکتر و استفاده های گاه به گاه خوب هستند.
  • ابزارهای بزرگتر دارای سطح و وزن بیشتری برای صاف کردن سطوح گسترده هستند. آنها برای کار بزرگتر و استفاده از فروشگاه بهتر هستند. 3 21 21 اینچ. ماشین آلات سازش خوبی هستند.
  • 3 18 18 اینچ پیدا خواهید کرد. سندرز با قیمت 50 تا 150 دلار و 3 x 21-in. ساندرز با قیمت 100 تا 250 دلار در هنگام جستجوی بهترین ساندویچ کمربند.
  • همچنین ساندویچ های کمربند کوچکتر پیدا خواهید کرد که کمربندهای 2-1 / 2 اینچ را به خود اختصاص می دهند. آنها برای استفاده یک دست سبک و بسیار مفید هستند. سندرزهای دارای تسمه های 4 اینچ وسیع ماشینهای سنگین هستند که به بهترین شکل در اختیار کابینت ها قرار دارند.

کمربند را انتخاب کنید ، اما کمربند ندارد

من شخصاً از کمربندهای 80 و 120 گرمی به طور مرتب و به ندرت 50 گرم استفاده می کنم. درشت های گریت بیش از 50 قطعه خراشهای عمیق را از بین می برند. و اگر سنباده ریزی دقیق تری انجام می دهید ، بهتر است از یک سنباده مدار تصادفی استفاده کنید. یکی از قوانین شن و ماسه را به خاطر بسپارید: می توانید یک درجه ریز را پرش کنید ، اما باعث اتلاف وقت می شود و فقط کافی است دو تسمه را بپوشید. به عنوان مثال ، می توانید از 80 به 120 بروید ، از 100 ریز رد شوید ، اما از 50 به 120 نروید.

اکسید آلومینیوم ماده سنتی رنده است. در صورت نیاز به کمربند یکبار مصرف و کمربندهای باکیفیت ماندگارتر و قهوه ای تیره ، آن را به شکل ارزان تر خاکی پیدا خواهید کرد. با این حال ، برای توده 80 و درشت تر ، اکنون بسیاری از مردم تسمه زیرکونیا را ترجیح می دهند (که بعضاً کمربندهای “برنامه ریز” نامیده می شوند). آنها ذرات برش واضح تر و سخت تری دارند که پرخاشگرانه تر برش می یابند ، دوام بیشتری دارند و به راحتی نمی گیرند. این کمربندها معمولاً آبی روشن یا بنفش هستند. کمربندهای زیرکونیا کمی بیشتر از کمربندهای اکسید آلومینیوم باکیفیت هزینه دارند.

كمربند كمربندي از روش خوبي استفاده مي كندخانواده دستی

نحوه استفاده از ساندویچ کمربند

به سنبله فشار نده؛ بگذارید وزن آن کار را انجام دهد به آرامی بروید ، با هم همپوشانی کنید و اجازه دهید ابزار بدون غرق از انتها بگذرد. مراقب باشید که از سنباده نوک نخورید یا سرعت یا جهت آن تغییر نکند. بند ناف را روی شانه خود قرار دهید تا از کار بیفتد.

کمربند سنگر gouging دشمن استخانواده دستی

مراقب Gouging باشید

این تابلو نقاشی یک مشکل رایج را نشان می دهد: دستکش های نعل اسب در انتهای یک تخته. برای جلوگیری از توری ، از تسمه های تمیز و جدید استفاده کنید ، از ظریف تر از 120 جلوگیری کنید و صفحه را زیر کمربند (پلات) تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارید.

نکات ایمنی سنباده کمربند

سندرزهای کمربند ابزاری نسبتاً ایمن هستند ، اما اقدامات احتیاطی هنوز هوشمندانه است.

  • محافظت از شنوایی بپوشید – این نوزادان LOUD هستند!
  • گرد و غبار تنفس نکنید. این فقط ناخوشایند نیست ، برای شما بد است در هنگام ماسه زدن ، ماسک گرد و غبار بپوشید ، مگر اینکه خلاء فروشگاه را برای جمع آوری گرد و غبار تنظیم کنید (عکس ، در زیر).
  • قبل از تعویض کمربندها یا خالی کردن کیسه گرد و غبار ، ابزار را از آن جدا کنید. من زخمی دارم که به اهمیت این احتیاط به ظاهر مادربزرگ اشاره دارد.
  • اگر از ساندویچ کمربند به ماسه فلزی استفاده می کنید ، جرقه هایی ایجاد می کنید که اگر آنها با خاک اره در دستگاه و کیسه گرد و غبار مخلوط شوند می توانند آتش سوزی کنند. قبل از استفاده از آن بر روی فلز ، گرد و غبار را از سنباده خلاء یا خلاء کرده و کیسه گرد و غبار را خارج کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که ماشه قبل از وصل شدن سنباده خاموش است. سندرزهای کمربند دارای یک دکمه قفل هستند که سوئیچ را در موقعیت “روشن” نگه می دارد. به نظر می رسد kinda “duh” ، اما به من اعتماد کنید ، این اتفاق می افتد. آیا شما نمی خواهید که سانتر وقتی به آن وصل می شوید ، به داخل اتاق پرواز کند ،؟
  • ساندویچ های کمربند مقدار زیادی نیرو را بر روی کار اعمال می کنند. بنابراین اگر کار شما به طور ایمن برگزار نشده باشد ، از درون یا راست به درون شما خواهد کشید. گیره ها در راه هستند ، اما توقف ساده در سمت مناسب قطعه کار (عکس “استفاده از تکنیک خوب” در بالا) باعث می شود تا از کشویی آن جلوگیری شود. ایستگاهی را انتخاب کنید که کمی نازکتر از قطعه کار باشد تا سانتر آن را در لبه پاک کند.

کمربند ساندویچ کمربند بعد از ماسه زدنخانواده دستی

بعد از ماسه ریختن

نگه داشتن ساندویچ کمربند از خم شدن یا گرد شدن در قسمت انتهای صفحه کار دشوار است. بنابراین اگر می توانید ، تخته را قبل از برش به طول نهایی ، کمربند ماسه بزنید. سپس می توانید با خیال راحت به یک کف دست نخورده و ریز ریز حرکت کنید.

ساندویچ کمربند مراقب تخته سه لاخانواده دستی

مراقب تخته سه لا باشید

ساندویچ های کمربند مقادیر جدی چوب را از بین می برند ، بنابراین می توانند بلافاصله تخته سه لا را خراب کنند. اگر مجبور هستید از تخته سه لایی چوب لبه ای از چوب جامد را ماسه بزنید ، یک خط مداد را روی تخته سه لا بکشید تا به شما بگوید چه زمانی ساندر شروع به از بین بردن روکش می کند. اگر سرعت متغیر دارید ، آن را پایین بیاورید.

تعمیر ساندویچ کمربند

ابتدا مطمئن شوید که کمربند به درستی جهت داده شده است. بعضی از تسمه ها دارای جهت ترجیحی هستند که توسط یک فلش در داخل نشان داده شده است. کمربندهای غیرمستقیم از هر طریق قابل نصب هستند. تنها تنظیمی که شما باید انجام دهید “ردیابی” برای نگه داشتن کمربند در مرکز است. سنباده را بالا نگه دارید ، آن را روشن کنید و ببینید که آیا کمربند در مقابل محفظه قرار می گیرد یا شروع به کار کردن از طریق غلطک می کند. با فعال کردن ماشه ، دکمه ردیابی را تنظیم کنید تا کمربند روی غلطک ها متمرکز شود. ممکن است لازم باشد که ساندرز روی چوب باشد. اگر سنگر شما ردیابی خودکار دارد ، دیگر لازم نیست با هر یک از این مزخرف ها اشتباه بگیرید.

بعضی از ساندرها سرعت متغیر دارند. شما می توانید بیشتر اوقات با حداکثر سرعت حرکت کنید ، اما می خواهید آن را برای کارهای ظریف بازگردانید.

کمربند نگهدارنده کمربند را تمیز نگه داریدخانواده دستی

کمربند را تمیز نگه دارید

کمربندهای کثیف کار شلوغی را ایجاد می کنند. چوب تمیز کننده کمربند باعث افزایش سطح زمین می شود که با تمام جنگل ها ، به خصوص چوب های کاج یا گل آلود اتفاق می افتد. آن را در برابر کمربند متحرک فشار دهید ، یا برای ساندویچ های بزرگتر ، چوب را در یک چوب ببندید و آنرا ماسه بزنید.

ساندویچ کمربند مناسب برای تیز کردن زبرخانواده دستی

خوب برای Shoughening Rough

برای تیز کردن خشن وسایلی مانند تبر ، بیل ، چاقو و اسکناس می توانید از یک ساندویچ کمربند استفاده کنید. کیسه گرد و غبار را برداشته و تمام گرد و غبارها را از سنباده جدا کنید (جرقه ها و گرد و غبار ترکیبی بد هستند) ، سپس برای بهترین نتیجه از کمربند زیرکونیا استفاده کنید.

کمربند سنباده جمع آوری گرد و غبار بهترخانواده دستی

ساندر خود را ارتقا دهید

ساندویچ کمربند ابزار ساده ای هستند که نیازی به پیشرفت های زیادی ندارند. با این حال ، اگر از ساندویچ کمربند خود در مغازه استفاده می کنید ، این دو نسخه را در نظر بگیرید.

جمع آوری گرد و غبار

ساندویچ های کمربند همیشه با یک کیسه گرد و غبار داخلی ساخته شده اند که بیشتر گرد و غبارهای درشت را جمع می کند و به تخلیه منظم نیاز دارد. با این حال ، هنوز هم مقدار زیادی گرد و غبار ریز هوا وارد هوا می شود. اگر سنباده زنی زیادی انجام می دهید ، ارزش شلنگ ای را دارید که به شما امکان می دهد ساندویچ خود را به یک خلاء فروشگاه وصل کنید. شما می توانید تمام روز را با ذره ای از گرد و غبار ماسه بزنید (عکس پایین).

بعضی اوقات می توانید از شیلنگ موجود در خلاء مغازه خود استفاده کنید ، اما معمولاً خیلی بزرگ یا خیلی سفت است. جایگزین شیلنگ فوق العاده انعطاف پذیر و با قطر کوچک است که برای جمع آوری گرد و غبار طراحی شده است. می توانید یکی از آنها را در فروشگاه تخصصی نجاری یا به صورت آنلاین خریداری کنید (“شلنگ خلاء” را جستجو کنید). من از یکی ساخته Porter-Cable استفاده می کنم که 25 دلار هزینه دارد. درگاه های گرد و غبار به طور گسترده ای متفاوت هستند (بعضی از آنها مربعی هستند ، که این یک چالش است) ، بنابراین ممکن است شما مجبور شوید که اطراف آن را کج کنید تا شیلنگ متناسب شود. آداپتورهای تجاری (10 تا 20 دلار) وجود دارد ؛ هنگام خرید شیلنگ خود یکی را انتخاب کنید یا می توانید با استفاده از نوار مجرای ، چیزی را جمع کنید. هر چند ارزش هیاهو دارد: هیچ فضای گرد و غبار در فضای کاری شما وجود ندارد.

غرفه فروشگاهی

لوازم جانبی دستی اگر کارهای زیادی با چوب انجام دهید ، غرفه ای است که ساندویچ شما را در آن طرف ، وارونه یا عمودی نگه می دارد و به شما این امکان را می دهد تا کار را به جای برعکس به ابزار بیاورید. طراحی غرفه کاملاً به شکل ساندویچ شما بستگی دارد ، بنابراین ما برنامه ای نخواهیم داد. با این حال ، آن را به طور کلی شامل چند لایه از تخته سه لا ، هر یک با بریدگی برای قرار دادن قسمت هایی از ماسه سنگ که بیرون زده ، به علاوه یک زن و شوهر از گیره های شیلنگ یا سایر دستگاه های بستن برای نگه داشتن ایمنی از شن و ماسه است. تکه دیگری از تخته سه لا را اضافه کنید تا در صورت لزوم به عنوان میز عمل کنید.

اگر می خواهید تعداد زیادی از قطعات کوچک را شن کنید ، مثلاً اگر اسباب بازی های چوبی درست می کنید ، اصطبل مانند بسیار مفید است. برای الهام بخش ، جستجوی آنلاین “عکس ایستاده کمربند کمربند”.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *