پنج نکته مهم برای مراقبت از بتن

بیایید با آن روبرو باشیم: گرفتن آسانسور بتونی ، پیاده روها ، مسیرهای پیاده روی ، زیرزمین و کفپوش های گاراژ بسیار آسان است. از این گذشته ، به نظر می رسد که شما قدم زدن و رانندگی همه آنها را ، روز به روز ، ماه به ماه ، سال به سال ، بسیار شکست ناپذیر. و بتن مستحکم و بادوام است – تا زمانی که ناگهان نشود.

مانند یک وزنه بردار که کار خود را متوقف می کند ، یک صفحه بتونی غیرقابل نگهداری می تواند به آرامی بدتر شود. با این واقعیت که با توجه به اینكه بتن ارزان نیست (یك بررسی اخیر قیمت متوسط ​​در سراسر كشور برای نصب پاسیوی بتونی را در حدود 2،630 دلار تعیین كرد) ، به صراحت به نفع شماست كه با كمترین TLC از این سرمایه گذاری به ظاهر غیرقابل دفاع محافظت كنید.

بتن جادویی اسیداز طریق ACID Magic

با توجه به این نکته ، در اینجا پنج راه آسان و نسبتاً ارزان برای حفظ بتن به اندازه قوی کینگ کنگ وجود دارد:

1. معامله را مهر کنید

بتن همیشه باید با درزگیر محافظ پوشانده شود تا رطوبت دفع شود و در برابر لکه ها مقاومت کند. چرا؟ اگرچه به نظر می رسد به اندازه یک سنگ محکم باشد ، در حقیقت بتن بسیار متخلخل است. به این ترتیب ، آب را جذب می کند. و در اکثر شرایط آب و هوایی ، این برای دوام خوب نیست.

در مورد بتن تازه ریخته شده ، متخصصان توصیه می كنند از سیلر تا زمانی كه بتن كاملاً خیس نشود ، استفاده كنید كه 28 روز طول می كشد. از چه نوع سیلر باید استفاده کنید؟ در اصل انواع بسیار زیادی وجود دارد: سیلرهای اکریلیک و رزین های نافذ. و استفاده از آنها گزاره یک زمانه نیست.

هر چند وقت یکبار نیاز به بتن ریزی خود دارید که به فاکتورهایی مانند آب و هوا و میزان تردد وسایل نقلیه / پا بستگی دارد. اما به طور کلی ، شما باید تقریباً هر دو سال یکبار از سیلرهای رزین اکریلیک استفاده مجدد کنید ، در حالی که متخصصان می گویند نفوذ درزگیرها ممکن است پنج تا 10 سال دوام آورد.

در هر صورت ، آب بندی بتن یک پروژه نسبتاً آسان DIY است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک محصول آب بندی معتبر و یک غلتک رنگ با چرت زدن ¾ اینچ است. هزینه درزگیر بستگی به محل مختلف دارد ، اما به طور معمول بین 15 تا 25 سنت در هر فوت مربع اجرا می شود.

2. تمیز نگه دارید

روغن ها و سایر لکه های شیمیایی نه تنها بد به نظر نمی رسند بلکه در نهایت می توانند به زوال بتن منجر شوند. علاوه بر این ، از آنجا که بتن متخلخل است ، بهتر است لکه ها را به سرعت تمیز کنید ، قبل از اینکه مواد داخل بتن جمع شوند.

در اینجا ACID Magic® از Certol International استفاده می کند. برای زنگ زدگی ، مقیاس ، ساخت مواد معدنی ، لکه های کپک و سایر لکه ها – حتی شکوفایی – این فرم دوستدار محیط زیست و در عین حال قدرتمند اسید موریاتیک ، یک ماده تمیز کننده شدید ، جدید شماست. BFF در هنگام تمیز کردن بتن است.

ACID Magic یک جایگزین مطمئن تر برای اسید موریاتیک استاندارد و جایگزینی یک به یک است. با این وجود بهتر است تا 90 درصد دود کمتری ایجاد کند ، که استفاده از آن در داخل خانه را آسان می کند (البته با تهویه مناسب). علاوه بر این ، به لطف عوامل بافر ، پوست سالم را نمی سوزاند. (اما شما باید هنگام استفاده از آن از دستکش و محافظت از چشم استفاده کنید.)

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تمیز کردن با ACID Magic ، لطفا اینجا کلیک کنید.

کف گاراژ اسیدیاز طریق ACID Magic

3. از تخریب مواد شیمیایی خودداری کنید

کارشناسان توصیه می کنند که از استفاده از دیشکر در بتن مخصوصاً قبل از یک سالگی استفاده نکنید. به اندازه کافی جالب توجه است ، این دستگاه های شکنی نیستند که در واقع مشکلاتی ایجاد می کنند – این افزایش تعداد چرخه یخ زدایی است که آنها ایجاد می کنند.

چه اتفاقی می افتد: عوامل تعیین کننده کار با پایین آمدن شیمیایی درجه حرارت در انجماد آب کار می کنند. در حالی که کار می کنند ، deicers برف و یخ را به یک محلول نمکی نمکی تبدیل می کند. این محلول در اثر تغییر آب و هوا و گرمازدگی ، هوای تازه را حفظ می کند و این بدان معنی است که بتن بطور قابل توجهی بیشتر از چرخه انجماد / ذوب بیشتر از آن که در غیر این صورت باشد ، تحمل می کند.

علاوه بر این ، این محلول درخشان مهاجرت به بتن متخلخل را ادامه می دهد ، جایی که آن را نیز منجمد می کند (منبسط می شود) و پیمان ها (ذوب شدن) می شود و باعث آسیب بیشتر می شود. به خاطر داشته باشید كه حجم یخبندان هنگام یخ زدگی و انبساط حدود 9 درصد افزایش می یابد!

مواد معدنی حاوی نیترات آمونیوم و سولفاتهای آمونیوم به ویژه بد هستند زیرا در واقع از نظر شیمیایی به بتن حمله می کنند. نمک سنگی (کلرید سدیم) یا کلرید کلسیم آسیب کمتری وارد می کند ، اما به گیاهان آسیب می رساند. استفاده از شن و ماسه و ریخته گری کاملاً مناسب برای برف و یخ بهترین گزینه است.

4- اچ ساخت آسان

رنگ آمیزی یا روکش کف بتونی با پوشش اپوکسی می تواند آن را نه تنها جذاب تر کند ، بلکه با محافظت از لکه های زشت و دیگر عناصر خورنده ، به ماندگاری آن کمی طولانی تر کمک می کند. اما قبل از انجام هر کاری ، شما باید کارهای مقدماتی را انجام دهید و بتن را گلچین کنید.

چرا؟ اچ کردن به باز شدن منافذ بتن کمک می کند ، که به نوبه خود به آن اجازه می دهد تا با رنگ پیوند بهتری داشته باشد و یک مهر و موم چسب محکم ایجاد کند. مطمئنا ، شما می توانید از این مرحله پرش کنید ، اما این کار را فقط در صورتی انجام دهید که واقعاً دوست دارید بطور دوره ای کف خود را مجدداً رنگ کنید!

اکنون می توانید هزینه و زحمت استخدام یک پیمانکار را برای شلیک و انفجار بتن انجام دهید. اما خریدن مقداری ACID Magic و استفاده از این محصول سازگار با محیط زیست آسان تر برای بتن ریزی ساده تر است.

برخی از قوانین ساده اعمال می شود ، مانند شروع با رقیق ، نسبت 1: 4 ACID Magic به آب (به عنوان مثال یک گالن ACID Magic به چهار گالن آب). اگر این کار فریب را انجام ندهد ، می توانید تا یک رقت 1: 2 امتحان کنید. علاوه بر این ، همیشه ACID Magic را به آب اضافه کنید ، نه برعکس. و آن را فقط در بتن هایی که بیش از 90 روز عمر دارند استفاده کنید و هرگز ACID Magic را برای خشک کردن بتن استفاده نکنید. همیشه آن را ابتدا مرطوب کنید. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حفاری بتن با ACID Magic ، روی این لینک کلیک کنید.)

نکته رنگ آمیزی BONUS: همانطور که آب می تواند درون بتن ریخته شود ، می تواند از پایین به پایین مهاجرت کند. زهکشی محیط نامناسب ، شرایط آب و هوایی ، لوله های نشتی ، جداول آب زیاد و غیره می تواند باعث بروز این وضعیت شود که مشکل ساز است زیرا بتن مرطوب و مخلوط رنگ و همچنین روغن و آب ایجاد می شود. خط آخر: رنگ بتن را به خوبی مرطوب نمی کند.

بنابراین چگونه می دانید مشکل رطوبت دارید؟ گذشته از شواهد ظاهری آشکار ، شما می توانید یک تست سریع و ارزان انجام دهید. فقط یک تکه پلاستیکی 16 x 1616 را برش داده و با هر نوار مجرایی از هر چهار طرف آن را به کف بچسبانید.

بعد از 24 ساعت ، ورق پلاستیکی را جدا کرده و ببینید که آیا در قسمت زیرین چگالشی وجود دارد یا یک منطقه مرطوب و تاریک در کف بتونی. تراکم یا منطقه تاریک تر نیست؟ همه چیز خوب است – برای طعنه آماده شوید. اگر نه ، ببخشید – وقت آن است که با یک متخصص تماس بگیرید.

بتن-نقاشی-اسید-جادواز طریق ACID Magic

5. یک سرمایه گذاری مشترک

اتصالات انبساطی ، آن شکاف هایی که بین صفحات بتونی ایجاد شده اند ، باعث می شوند تا با تغییر شرایط آب و هوایی ، اسلب ها گسترش یافته و منقبض شوند. اگر این اتصالات آب محکم نباشند ، با این حال ، آب زیر اسلبها قرار می گیرد ، که می تواند باعث شود تا آنها به زمین خورده و سنگفرش شوند ، برخیزند و غرق شوند. استرس حاصل از آن می تواند صفحات را خرد کند.

برای جلوگیری از این امر ، نمد فرسوده را برداشته و شکاف را با یک درزگیر خود تراز کنید که در فروشگاه های سخت افزار و مراکز خانگی موجود است. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

  • برای جدا کردن نمد قدیمی از یک چاقوی ابزار استفاده کنید. حتی ممکن است شما نیاز به استفاده از چرخ زاویه ای داشته باشید تا همه از آن خارج شوید. (لطفا به خاطر داشته باشید که از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید.) اگر شما یک چرخ دستی زاویه ندارید و نمی خواهید در ابزاری سرمایه گذاری کنید که ممکن است خیلی اوقات از آن استفاده نکنید ، بسیاری از مراکز خانگی آنها را اجاره می دهند.
  • هنگامی که نمد برداشته شد ، از وکیوم فروشگاهی برای جمع آوری زباله های موجود در مفاصل استفاده کنید.
  • برای به حداقل رساندن مقدار درزگیر مورد نیاز برای پر کردن شکاف ، آن را با میله پشتی فوم سلول بسته که به عنوان طناب پرکننده نیز شناخته می شود ، پر کنید.

BONUS TIP: میله پشتی بخرید که تقریباً 1/8 اینچ بزرگتر از شکاف اتصال-انبساط باشد.

  • میله تکیه گاه را به اندازه کافی فاصله دهید که در زیر دالها بچرخد.
  • دستورالعمل های سازنده را برای استفاده از سیلانت درزگیر سطح خود دنبال کنید.

محصول جادویی اسیداز طریق ACID Magic

ACID Magic در فروشگاه های سخت افزاری Ace Hardware و True Value و همچنین بسیاری از شرکتهایی که لوازم استخر را به فروش می رسانند فروخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محل فروش ACID Magic ، اینجا را کلیک کنید.

حمایت شده توسط اسید جادو

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *