در اینجا نحوه جلوگیری از سم پیچک در تمام مدت تابستان آورده شده است

پس از تجربه یک مورد مرموز از پیچک سمی ، جان ژلسکو ، میکروبیولوژیست و استاد فناوری ویرجینیا ، تصمیم گرفت که بیشتر به مزخرفات خارش آور پیچک پیچ بپردازد. او مانند هر انسانی عادی پیچک پیچ پیچ خورد و بدون آنکه متوجه شود. کابل برق اره برقی که او اخیراً از آن استفاده کرده بود ، تکه ای از آن را بکشید و وی را با خارش بسیار خارش دار و ناراحت کننده به مدت چندین هفته رها کرد. اگر او پیچک سمی را در میان خود تشخیص داده بود ، ممکن است او دو بار به فکر کشیدن بند ناف از طریق جنگل باشد.

با این حال ، تشخیص پیچک سمی بسیار پیچیده تر از چیزی است که برخی معتقدند. اصطلاح “برگ سه ، اجازه دهید آن باشد” درست است. اما بعد از اینکه ژلسکو سالها تحقیق در مورد پیچک های سم انجام داد ، کشف کرد که این برگها می توانند به هر شکل و اندازه های مختلفی تولید شوند.

بنابراین این برای ما انسانهای عادی که به چه معنی است ، معنی دارد ندارم سالها تحقیقات پیچک سمی انجام داده اید؟ چگونه می دانیم از کدام گیاهان برای جلوگیری از و کدام یک از آنها ایمن هستند؟ خوشبختانه به اندازه کافی ، Jelekso چند نکته کلیدی دارد که باید بخاطر بسپارید که آیا تابستان امسال از جنگل می گذرید یا خیر.

مواظب باش! برگها می توانند متفاوت به نظر برسند.

وقتی به پیچک سمی فکر می کنید ، فکر می کنید چه چیزی به نظر می رسد؟ البته سه برگ ، اما شکل چیست؟ اکثر مردم بر این باورند که پیچک سمی شکل برگ برجسته ای دارد ، با لبه های فشرده و برگ های بزرگ. با این حال ، اینطور نیست همیشه درست است پیچک سم می تواند در اشکال زیادی شکل بگیرد.

تابستان PSA: چهار نوع مختلف برگ پیچ سمی. https://t.co/ut3ZPqKkNz pic.twitter.com/knPnDfbZua

– Austin Frakt (afrakt) 8 ژوئن 2018

پیچ پیچ سمی می تواند دارای برگهای صاف یا برگهای پر از تاب باشد. لبه ها می توانند دارای زوایای تیز ، بزرگ و کوچک باشند. برخی حتی می توانند برگ گرد صاف داشته باشند و چیزی شبیه به پیچک سمی “معمولی” که باور کرده اید نیستند. بعضی از پیچک های سمی حتی می توانند فریب دهنده باشند ، که در اطراف یا در زیر گیاهان دیگر رشد می کنند.

از کجا به طور معمول رشد می کند؟

پیچک سمی همیشه از دیوارها و درختان بالا نمی رود ، بلکه می تواند در زمین بسیار کم رشد کند. Jelekso می گوید که پیچک های سمی به طور معمول در انگورها در شهرها صعود می کنند ، اما در جنگل ها ، تمایل به انگورهای زمینی هستند.

اکنون این ضربه واقعی است: شما احتمالاً در وسط جنگل پیچ پیچ سمی پیدا نکردید. اگر کاملاً از مسیر عبور کرده و فقط در یک جنگل قدم بزنید ، بسیار بعید است که به یک شاخه پیچک پیچیده سم بروید. ظاهرا ، پیچک سم معمولاً در “مناظر اصلاح شده توسط انسان” ، به گفته ژلسکو پیدا می شود. بنابراین احتمالاً بیشتر در معرض خطر پیچک پیچ در حومه آن قرار دارید.

چه اتفاقی می افتد اگر من آن را لمس کنم؟

هرچه سریعتر به تماس پیچک پیچک پاسخ دهید ، بهتر است. مهم است که ظرف چند ساعت از تماس با آب و صابون آب را بشویید. این می تواند در شیوع بیماری کمک کند.

پیچ پیچ سمی به دلیل وجود روغن موجود در گیاه به نام urushiol باعث واکنش می شود. اگر مطمئن نیستید که آن پیچک سمی است یا نه ، در واقع می توانید آن را با شیره گیاه آزمایش کنید. با استفاده از دستکش ، گیاه را باز کنید و مقداری از شیره را روی یک کاغذ سفید پخش کنید. اگر ظرف 30 ثانیه سیاه شود ، پیچک سمی است. اگر وقت و منابعی برای آزمایش این آزمایش urushiol ندارید ، می توانید گیاه را برای نقاط سیاه بررسی کنید. بعضی از گیاهان پیچک سمی آنها را دارند!

اگر با پیچک سمی سر و کار دارید ، صابون (یک صابون دست ساده یا مایع ظرفشویی درست کار می کند) و آب ولرم بهترین دوست شما است. شما همچنین می خواهید فوراً لباس هایی را که می خواهید بشویید ، در صورت ساییده شدن گیاه علیه هر یک از لباس هایتان ، بلافاصله.

در حال حاضر یک بثور بلافاصله ظاهر نمی شود. ممکن است بین 12 تا 72 ساعت طول بکشد تا یک بثور پیچک پیچیده شود. اگر این کار را انجام دهد، خارش نکنید. متخصصان پوست توصیه می کنند برای آرام کردن بثورات خود از کرم ضد خارش یا کورتیکواستروئید استفاده کنید. اگر بدتر شود ، ممکن است مراجعه پزشک به ترتیب باشد. بعد از دو هفته ورم غیرقابل تحمل ، حتی ژلسکو مجبور شد برای دریافت استروئیدهای خوراکی به پزشک مراجعه کند.

گفته های قدیمی “برگ های سه ، اجازه دهید” هنوز هم صدق می کند ، اما محدود به گیاهان شوم نیست. بنابراین اگر قصد پیاده روی در تابستان امسال را دارید یا به راحتی خانه را آویزان کرده اید ، حتماً مراقب باشید همه گیاهان سه برگ

پیچک سمی تنها گیاه مهاجم نیست که تابستان امسال با آن سر و کار دارید. این 12 گیاه در حیاط شما ممکن است خطرناک باشد خیلی دقیق

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *