در اینجا چرا باید نگران نشت زیرزمین خود در زمستان نگران باشید

وسایل زیرزمینی

به طور معمول ، زمستان نمی تواند نگران نشت زیرزمین باشد. خشک تر و سردتر است ، بنابراین نکته چیست؟ بارش برف ممکن است جامد باشد ، اما هنوز هم آب است ، و اگر به آن توجه نکنید می توانید در زیرزمین خود با یک نشت جدی روبرو شوید.

مهمترین دلیل نگرانی در مورد زیرزمین شما مقابله با هرگونه نقص در پایه شماست. اگر شکاف و حفره ای در پایه شما وجود داشته باشد ، ناگزیر می شوید مقداری از رطوبت ایجاد شده را پیدا کنید (که دلیل اصلی بیشتر نشتی هاست) هنگامی که برف در زیرزمین شما ذوب می شود ، رطوبت در هر خاک یخ زده یا دیوارها و کف زیرزمین شما به دام می افتد. اگر آن رطوبت جمع شود و مکانی برای استفاده نداشته باشد ، مطمئناً مشکلاتی به وجود می آید. فشار هیدرواستاتیک (کشش رو به پایین) باعث کاهش فشار و رها کردن رطوبت می شود و می تواند باعث ایجاد ترک های جدید در پایه شما شود.

اکنون چند مرحله وجود دارد که می توانید هنگام جلوگیری از ایجاد رطوبت مانند این ، گام بردارید. ابتدا همه شکاف ها یا سوراخ های موجود در پایه را بررسی کنید و مطمئن شوید که دیوارها و کف زیرزمین شما به شکل نوک بالایی باشد. حتی اگر اواسط زمستان است ، هنوز راه های مقرون به صرفه ای برای خشک کردن زیرزمین مرطوب شما وجود دارد که همه شما را به بیرون رفتن نیازی نمی کند.

در مرحله بعد ، شما می خواهید مطمئن شوید که همه تاج ها ، فرورفتگی ها و زیرگذرهای شما در فاصله مناسبی از پایه خانه شما قرار گرفته است. اطمینان حاصل کنید که همه روده های شما در وضعیت کار کامل و عاری از نشت اضافی قرار دارند. سطح زیرگذر باید حداقل چهار فوت از ساختمان فاصله داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که آب خیلی نزدیک به پایه شما نشت نمی کند. اگر شما نیاز به نصب این سیستم در خارج از خانه خود دارید ، در اینجا نحوه نصب صافی برای خانه خود آورده شده است.

با این حال ، یک سیستم صاف کننده ثابت و اصلاحات بنیادی کوچک هنوز تنها راه جلوگیری از ایجاد رطوبت در زمستان نیستند. آیا هنوز به خاک پیرامون بنیاد خود فکر کرده اید؟ بله ، در واقع مهم است انواع خاصی از خاک وجود دارد که با جذب رطوبت می توانند از بروز نشت و جاری شدن سیل جلوگیری کنند. خاک رس رس نمونه خوبی از این است و می تواند به تخلیه زیرزمین شما به درستی در زمستان کمک کند.

در آخر ، می خواهید مطمئن شوید که زهکشی های شما مسدود نشده اند و چاه های پنجره شما نشت نمی کند. زهکشی های مسدود شده می توانند از لوله های شما بک آپ بگیرند و می توانند باعث سرریز شدن در زیرزمین شما شوند. اگر پنجره های شما به درستی بسته نشده اند ، در صورت عدم وجود زهکشی مناسب ، آب به راحتی می تواند وارد پنجره های زیرزمین شود.

بنابراین اگر زیرزمین شما مکان مناسبی و دلپذیر برای تعطیل کردن این زمستان است ، آخرین چیزی که می خواهید بخواهید پیدا کردن نشتی مخرب است. در صورت ایجاد رطوبت ، با پوشاندن تمام پایه های خود از هرگونه هزینه تعمیر یا آسیب در آینده خودداری کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *