عایق بندی خانه: پرده های زمستانی

توسط نلسون لبو برای Fix.com

ویندوز مزایای بسیار زیادی را به ما ارائه می دهد – نور روز طبیعی ، منظره ای زیبا. اما در ماه های زمستان آنها در حومه خانه های ما سوراخ می شوند و تمام گرمازدگی ما را رها می کنند. بهترین راه حل برای این پرده ها است. اساساً عایق بندی برای ویندوز ، پرده ها باعث ایجاد شکاف هوا بین اتاق و شیشه می شوند. اما متأسفانه ، اکثریت قریب به اتفاق پرده ها همانطور که باید ، گرما را حفظ نمی کنند. در مورد بهترین پرده های حرارتی برای زمستان باید بدانید.

عایق بندی منزل: پرده های زمستانی ، بهترین پرده های حرارتی برای زمستان

پنجره درد

تک لعاب؟ دو جداره؟ ویندوز طوفانی؟ به هر روشی که می آیند ، پنجره ها مشکل پاکت حرارتی خانه های ما هستند. در بسیاری موارد ، حتی یک دیوار عایق بندی نشده از عایق بندی بالاتر (مقدار R) نسبت به پنجره های دو جداره برخوردار است.

هیچ استاندارد بین المللی برای مقادیر R وجود ندارد. این مقاله به جای واحدهای خاص ، خصوصیات حرارتی را به صورت نسبی بیان می کند.

مهم نیست که ویندوز شما چقدر عالی باشد ، گرما همیشه از آنها فرار خواهد کرد. ویندوز باید یک پرده مناسب داشته باشد. مشکل اصلی این است که بیشتر پرده ها برای به حداکثر رساندن ظرفیت عایق بندی آنها مناسب نیستند ، و بیشتر مردم آن را نمی دانند.

مشکل

بسیاری از آهنگ های پرده شامل براکت هایی هستند که یک مسیر 4 تا 5 سانتی متر (1.5 اینچ) از دیوار دارند. ما به دلیل شکاف باریک بین بالای پرده و دیوار ، این سبک را یک مسیر پرده ای “باز” ​​می نامیم. حتی اگر اندازه شکاف قابل تنظیم باشد ، هر شکافی باعث کاهش عملکرد حرارتی ناحیه پنجره می شود.

پرده های کم کار

تصویر بالا یک پرده معمولی آزاد و آویز است. هنگامی که پنجره سرد است ، هوای گرم بین پرده و پنجره خنک می شود زیرا گرما از طریق شیشه تابیده می شود. هرچه هوای گرم بالا می رود ، هوا خنک می شود. در این حالت ، هوای خنک کننده به کف می افتد و فشار منفی ایجاد می کند (خلاء) که باعث می شود هوای گرم از سقف از طریق شکاف در بالای پرده پایین بیاید. این روند چرخه ای است و اتاق گرم شما گرما را از دست می دهد.

این گرمای گرما از غروب خورشید تا طلوع آفتاب ادامه می یابد تا زمانی که اختلاف درجه حرارت بین داخل و خارج از خانه وجود داشته باشد. بسته به طول و عرض جغرافیایی شما ، شب های زمستان می تواند به اندازه کافی طولانی باشد تا گرمای قابل توجهی از آنچه در غیر این صورت خانه ای با عایق بندی شده است از دست بدهند.

راه حل

اکنون که مشکل را درک کردیم ، راه حل باید منطقی به نظر برسد. بهترین راه برای متوقف کردن جریان هوا در پشت پرده ، نصب “pelmet” است: قرنیز یا شکافی که قسمت بالای ریل پرده را پوشانده باشد. یک کف پوش یا می تواند از سقف پایین بیاید تا قسمت بالای پرده را بپوشاند یا بلافاصله بالای یک پنجره به دیوار وصل شود. حالت دوم معمولاً “جعبه لبه دار” خوانده می شود و همانطور که از نام آن مشخص است باید دارای دو طرف بسته باشد. هر نوع پلت باید بالای پرده را حدود 2 اینچ بپوشاند.

پرده های با کارایی بالا ، بهترین پرده های حرارتی برای زمستان

راه دوم برای کند کردن حرکت هوا در پشت پرده ، تعویض پرده حلق آویز با روشی است که طول آن باشد. درست مانند pelmet جریان هوا از بالای یک پرده را مسدود می کند ، پارچه به طول کف حرکت آزاد هوا از پایین را مسدود می کند. در هر صورت ، ایده برای شکستن چرخه حرکت هوا است.

برخی از افراد ممکن است بخاطر بودجه یا زیبایی شناسی خود تصمیم بگیرند که هیچ یک از این استراتژی ها را در آغوش نگیرند. خوشبختانه گزینه های کم هزینه دیگری نیز وجود دارند که تقریباً به همان اندازه موثر هستند. برای راهنمایی در مورد هواشناسی خانه خود ، مقاله Fix.com را بررسی کنید.

نتیجه گیری حرارتی

هنگامی که پرده های شما ضد آب هستند ، مهمترین عامل ظرفیت عایق بودن آنها است – حداقل دو لایه پارچه. عایق ها همه چیز مربوط به فضای هوای مرده است: هرچه لایه های بیشتر ، هوای مرده تر باشد. اضافه کردن یک لایه پارچه ای بین پرده و روکش باعث می شود تا یک سیستم عایق فوق العاده با کارایی بالا برای ویندوز ایجاد شود. تحقیقات نشان داده است که داشتن پرده های لایه بندی شده مناسب باعث می شود مقدار R برابر یا بیشتر از لعاب های دو جداره و در عین حال با کسری از هزینه باشد.

آیا قرار دادن پلاستیک روی ویندوز شما باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود؟ اینجا را پیدا کنید!

در اینجا بیشتر در مورد نحوه متوقف کردن پیش نویس در اطراف پنجره ها و درها برای صرفه جویی در انرژی آورده شده است.

بیاموزید که چگونه به طور صحیح آستر پنجره و چشمک زن نصب کنید که در مقابل هر نوع آب و هوا مقاومت خواهد کرد.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *