موتور دیزل چگونه کار می کند

موتور دیزل

امروزه کمتر از 5 درصد اتومبیل ها و کامیون های سبک که در جاده های آمریکا فعالیت می کنند از موتورهای دیزلی بهره می برند. با سایر نقاط جهان ، به ویژه اروپا ، جایی که نیمی یا بیشتر از وسایل نقلیه مسافر بر روی دیزل سوار می شوند ، متضاد است. اختلاف بسیاری سؤالاتی را ایجاد می کند.

تفاوت موتورهای دیزلی و بنزینی در چیست؟

موتورهای دیزلی از اواخر 19 وجود داشته استهفتم قرن. با اختراع رودولف دیزل ، که در فرانسه به دنیا آمد اما کار خود را در آلمان دنبال کرد ، موتورهای دیزلی بیشتر از نظر شیوه احتراق سوخت با موتورهای بنزین متفاوت هستند. در غیر این صورت مکانیک ها قابل تشخیص نیستند. در حالی که موتورهای بنزینی برای احتراق یک بنزین و مخلوط هوا در محفظه احتراق به برق وصل می شوند ، موتورهای دیزلی با فشردن آن هوا را به گرمای هوا تبدیل می کنند تا جایی که هوای گرم باعث می شود که سوخت در تماس نباشد. این نوع احتراق 25 تا 35 درصد کارآمدتر است ، که این امر به مسافت پیموده شده بنزین بهتر تبدیل می شود. یک سدان دیزلی با چهار درب می تواند به طور مرتب بیش از 50 یا حتی 60 مایل از هر گالن سوخت را بدست آورد ، به راحتی همتایان بنزینی خود را گرفتار کند.

در اینجا چگونگی خلاص شدن از شر آن بوی متفاوت بنزین آورده شده است.

مزایای موتورهای دیزلی چیست؟

علاوه بر مسافت پیموده شده بهتر ، موتورهای دیزلی تقریباً دو برابر موتورهای بنزینی دوام می آورند. این دوام عمدتاً به این دلیل است که سوخت دیزل حاوی روان کننده های طبیعی بیشتری نسبت به بنزین است و باعث کاهش فرسودگی موتور می شود. بیشتر کامیون های تجاری خارج از جاده و بسیاری از ژنراتورهای آماده به کار خانگی به همین دلیل بر روی دیزل کار می کنند.

موتورهای دیزلی همچنین به ویژه در سالهای اخیر کمتر از هر مایل نسبت به موتورهای بنزینی آلوده هستند ، زیرا فناوری جدید دیزل میزان انتشار گازهای گلخانه ای را به شدت کاهش داده است. پاف های دود سیاه ناشی از اگزوزهای دیزل اساساً از بین رفته اند. با این حال ، دیزل ذرات بیشتری را در اگزوز خود و همچنین دی اکسید نیتروژن بیشتر تولید می کند ، بنابراین این سؤال که کدام سوخت برای محیط زیست بهتر است هنوز مورد بحث است. اگر بیشتر سفرهای کوتاه را در اتومبیل خود انجام می دهید ، کاملاً واضح است که بنزین گزینه سازگار با محیط زیست است. اما اگر مسافت های طولانی تری رانندگی کنید ، دیزل راه سبز برای طی کردن است.

پیشرفت های فن آوری همچنین به دیگر ضربات اساسی موتورهای دیزلی پرداخته است ، یعنی سرعت شتاب کندتر است. موتورهای دیزلی مدرن از 0 تا 60 مایل در ساعت خروجی تولید می کنند که قابل مقایسه با اتومبیل های بنزینی است.

در اینجا نه اتومبیل معتبر که به ندرت به مکانیک احتیاج دارند.

چرا خودروهای دیزلی در ایالات متحده آمریکا گرفتار نشده اند؟

دلایل بسیاری وجود دارد که هنوز دیزل نقش مهمی در بازار خودروهای مسافری آمریكا ندارد و بیشتر این دلایل اقتصادی هستند. از آنجا که موتورهای دیزلی برای ساخت آنها گرانتر هستند ، قیمت برچسب ها بالاتر است – می توانید انتظار داشته باشید حداقل 2000 دلار حق بیمه بپردازید. موتورهای دیزلی برای تعمیر نیز هزینه بیشتری دارند و معمولاً اتومبیل های دیزلی برای بیمه کردن هزینه بیشتری دارند. بعلاوه ، حتی اگر فرآیند پالایش استفاده شده برای ایجاد سوخت دیزل از بنزین ساده تر باشد ، دیزل گرانتر است و سود حاصل از مسافت پیموده شده را جبران می کند. مالیات سوخت فدرال در مقایسه با بنزین حدود 25٪ بیشتر از بنزین است: در حال حاضر 24.4 سنت در هر گالن برای دیزل در مقایسه با 18.4 سنت برای بنزین.

بیاموزید که چگونه افزودنی ها می توانند به افزایش عملکرد موتور دیزل کمک کنند.

گاز یا دیزل ، نکاتی عالی برای افزایش مسافت پیموده شده خود را مشاهده کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *