نحوه تمیز کردن یخچال و تمیز نگه داشتن آن

نحوه تمیز کردن یخچال و فریزریخچال شما ممکن است مهمترین لوازم خانگی در آشپزخانه باشد. مطمئناً نگه داشتن مواد غذایی که می خورید تازه و عاری از باکتری است. پاکسازی منظم در هر دو مورد کمک می کند. دریابید که چگونه کار را به درستی انجام دهید ، و همچنین چگونه یخچال خود را تمیز نگه دارید ، بنابراین می توانید بین تمیز کردن عمیق تر فاصله بگیرید.

راهنمای خرید یخچال ما را از دست ندهید.

چگونه یخچال خود را تمیز کنید

گام یک: یخچال را کاملاً خالی کنید. هر زمان که خواستید ، Tos را خراب ، بوی یا موارد منقضی کنید. یک کولر آماده برای نگه داشتن غذاهای بسیار قابل خراب کردن (به عنوان مثال شیر یا ماهی خام) داشته باشید و مابقی را در محلی خارج از حد قرار دهید.

گام دوم: تمام کشوها و قفسه های یخچال و فریزر قابل جدا شدن را جدا کنید. آنها را با دقت کنار بگذارید در حالی که یک غذای صابون را آماده می کنید. صبر کنید تا قفسه ها و زیر شلوارها را خیس کنید تا زمانی که آنها به دمای اتاق نیایند ، بنابراین آب گرم باعث ترک خوردگی آنها نمی شود.

مرحله سوم: فضای داخلی یخچال را با یک محلول غیر سمی و بدون مواد غذایی از صابون و آب ملایم ظرف ، با استفاده از یک پارچه نرم ، اسفنج یا پد اسکراب پاک کنید. برای از بین بردن لکه های سخت یا بوی جدی ، با خمیر ساخته شده از جوش شیرین و آب آنرا پاک کنید. خرده و ضایعات را از مهر و موم درب لاستیک با یک مسواک قدیمی یا یک چاقوی کره ای که در یک دستمال پیچیده شده است ، تمیز کنید. اگر مهر و موم درب نیاز به تعویض دارد ، در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله چهارم: هنگامی که فضای داخلی درخشان است ، در را ببندید تا فضای داخلی دوباره خنک شود و اجزای قابل جابجایی را در سینک بشویید. در حالی که آنها در حال خشک شدن هستند ، فریزر را با ریختن هر چیز قدیمی یا ناخواسته و پاک کردن خرده های شکسته یا لکه ها ، سریعاً تمیز کنید. سپس با استفاده از محلول صابون بشقاب ملایم و آب ، قسمت بیرونی یخچال را با یک اسفنج یا پارچه میکرو فیبر پاک کنید. اگر یخچال استیل ضدزنگ دارید ، از یک محصول تمیز کننده ساخته شده برای فولاد ضد زنگ استفاده کنید ، و از بالا به پایین و در جهت دانه پاک کنید.

مرحله پنجم: اجزای قابل جابجایی را مجدداً نصب کنید و یخچال خود را دوباره راه اندازی کنید. هنگام راه اندازی مجدد ، پیش از برگرداندن آنها به محل مناسب ، هر گونه خرده ، قطره چربی یا مواد چسبنده مانده را روی آن ها پاک کنید.

این تعمیرات آسان یخچال و فریزر DIY را بررسی کنید.

چگونه یخچال را با سرکه تمیز کنیم

یک محلول 50-50 سرکه و آب سرکه سفید باعث می شود یک یخچال و فریزر عالی و مناسب برای مواد غذایی باشد. برای تمیز کردن سریع و آسان روزانه محلول ، یک بطری اسپری با برچسب کوچک آن را در یخچال خود نگهداری کنید.

تمیز کردن در یخچال و فریزر خود را فراموش نکنید.

چگونه یخچال خود را تمیز نگه دارید

کارهای بهتر از تمیز کردن یخچال و فریزر خود دارید؟ این هک های یخچال و فریزر را تمیز نگه دارید تا بیشتر تمیز شود:

  1. قبل از بارگیری آن با مواد غذایی جدید عادت کنید که سریعاً یخچال را تمیز کنید. مواد غذایی قدیمی را بریزید و خرده های خرد شده یا ریخته ها را پاک کنید تا یخچال برای مواد تازه تمیز و آماده باشد.
  2. قفسه های خط با بسته بندی پلاستیکی یک طرفه. به جای اینکه نشت های گیر کرده را بزنید ، فقط لایه برداری شده و جایگزین کنید.
  3. از یک سوزان تنبل برای چاشنی ها و وسایل ریز خرد شده مانند زیتون یا سس استفاده کنید تا آنها را از سهواً وارد شدن به پشت و فراموش نکنید.

در اینجا نحوه تمیز کردن کویل های یخچال و فریزر آورده شده است.

آیا درب یخچال شما آویزان است؟ در اینجا نحوه درست کردن آن آمده است.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *