نحوه تمیز کردن کانترهای گرانیتی

نحوه تمیز کردن میزهای گرانیتیPhotographee.eu/Shutterstock

آیا می دانید گرانیت در تراکم های مختلفی قرار می گیرد؟ بعضی از سنگ ها از سایر متخلخل تر هستند. از آنجا که گرانیت یک ماده متخلخل است ، برخی از تولید کنندگان از مهر و موم سختی با رزین استفاده می کنند که منافذ را پر می کند و از رنگ آمیزی جلوگیری می کند. دیگران فقط متخلخل ترین صفحات گرانیتی و به سادگی گرانیت را له می کنند که به اندازه متخلخل نیست. فرآیند جلا دادن شامل ماسه زدن است که یک لایه شیشه مانند ایجاد می کند. هر چه گرانیت شما تمام شود ، نمی خواهید درخشش را خراب کنید.

مهم نیست که میز شما چقدر متخلخل باشد ، برای اینکه به زیبایی به نظر برسد زمان نصب آن است ، متخصصان موارد زیر را پیشنهاد می کنند:

  • همیشه از تخته برش برای جلوگیری از خراش استفاده کنید.
  • هرگز وسایل یخ زده یا قابلمه داغ را مستقیماً روی گرانیت قرار ندهید. همچنین با استفاده از تشک محافظ یا مورب محافظت از شوک حرارتی جلوگیری کنید
  • هر چه سریعتر نشت را پاک کنید.

برای یادگیری نحوه تمیز کردن کانترهای گرانیتی با خیال راحت این فیلم ویدیویی را تماشا کنید:

علاوه بر این نکات ، در اینجا چگونگی تمیز کردن روزانه میزهای گرانیتی برای نگهداری از آنها براق و بدون رطوبت آورده شده است.

نحوه تمیز کردن و ضد عفونی کردن صفحات گرانیتی

برای تمیز کردن روزمره ، از صابون بشقاب ملایم و آب روی میزهای گرانیتی استفاده کنید. یک پارچه میکروفیبر گرم و صابون خشک شده روی ذرات مواد غذایی را بدون خراشیدن و آسیب رساندن به سطح به هیچ وجه از بین می برد. همیشه با آب تمیز بشویید.

برای ضدعفونی کردن ، از یک محصول تجاری مخصوصاً گرانیت یا سایر سطوح سنگ طبیعی استفاده کنید.

اگر می خواهید به طور مرتب از محصولات تمیز کننده تجاری استفاده کنید ، زیرا عطر و بوی تازه ای که به خانه شما اضافه می شود را دوست دارید ، از پاک کننده های ساینده و محصولاتی که اسیدی هستند مانند سرکه ، مرکبات ، هیدروژن پراکسید یا سفید کننده خودداری کنید.

با نصب و راه اندازی مورد نظر خود در کانترهای سطح بالا صرفه جویی کنید.

نحوه تمیز کردن گرانیت طبیعی خود را

ویمان یک گرانیت غیر سمی و پاک کننده سنگ ایجاد می کند که دارای pH متعادل است. اما اگر دوست دارید محصولات تمیز کننده طبیعی خود را تهیه کنید ، ایجاد چیزی برای گرانیت ایمن است. چند قطره صابون ملایم ظرف را به یک بطری آب پاشش اضافه کنید. برای کمک به آن که سریعتر خشک شود و مقداری از مواد ضد عفونی کننده تأمین شود ، مقداری از الکل را نیز مالش دهید. نسبت 3 قسمت آب به یک قسمت الکل با 1/2 قاشق چای خوری صابون ظرف در از بین بردن باکتری ها ، برش دادن گریس و محافظت از درخشش به خوبی عمل می کند.

برای لکه های گرانیت خود ، خمیر را با جوش شیرین و آب تهیه کنید. جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی ضد عفونی کننده و ساینده نیست. به سادگی با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر نرم ایجاد شود ، با استفاده از حرکات دایره ای روی لکه را مالیده و با یک دستمال نرم یا حوله کاغذی کاملاً پاک کنید.

برای ایجاد محصولات تمیزکننده خود برای کل خانه ، این دستور العمل ها را با استفاده از مواد ساده امتحان کنید.

آیا استفاده از Windex در صفحات گرانیتی خوب است؟

جواب کوتاه، نه است. طبق گفته راک دکتر ، Windex در صدر لیست پاک کننده های رایج است که می تواند به صفحات گرانیتی آسیب برساند. ترکیبات قوی آن نه تنها باعث درخشش درخشان می شود ، بلکه می تواند هر درزگیر را تا جایی که سنگ زیرین سوراخ شود ، از بین ببرد.

همچنین ، هرگز استفاده نکنید این محصول محبوب در میزهای گرانیتی شما.

دستمال مرطوب ضد عفونی کننده را هم اکنون در آمازون بخرید.

پاک کننده گرانیتی Weiman را هم اکنون در آمازون بخرید.

هر محصولی بطور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شود. اگر چیزی را از طریق لینک های ما خریداری کنید ، ممکن است ما یک کمیسیون وابسته کسب کنیم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *