چگونه خلاء خود را تمیز کنیم

خلاء

شما از خلاء خود برای تمیز کردن ظروف اطراف خانه استفاده می کنید ، اما زمانی فرا می رسد که خلاء شما به خودی خود می تواند از تمیز کردن خوبی استفاده کند. با تمیز کردن خلاء خود ، عمر آن را تمدید می کنید و آن را به صورت کارآمد ادامه می دهید.

تمیز کردن فیلترها

برای دستورالعمل خاصی در مورد تمیز کردن و تعویض فیلترها ، به دفترچه راهنمای خلاء خود مراجعه کنید. Dyson و Bissell سازنده وکیوم توجه دارند که تمیز کردن فیلترها سریع و آسان است ، بنابراین واقعاً بهانه خوبی برای انجام این کار وجود ندارد.

ابتدا خلاء را خاموش کنید و مطمئن شوید که از آن جدا نشده است. سپس ، فیلتر (های) خلاء را حذف کنید. هر خلاء متفاوت است ، بنابراین ممکن است لازم باشد که چگونه آن را حذف کنید / در دفترچه راهنمای مالک خود جستجو کنید.

فیلترها را فقط باید در آب سرد شستشو دهید ، و دایسون می گوید که آنها نباید با استفاده از مواد شوینده یا در ماشین ظرفشویی شسته شوند. فقط آن را زیر آب سرد بشویید و سپس آب آن را از صافی بگیرید. این روند را تا زمانی که آب پاک نشود تکرار کنید.

بگذارید صافی کاملاً خشک شود – این کار حدود 24 ساعت طول خواهد کشید – قبل از آنکه مجدداً در خلاء قرار گیرد. هرگز فیلتر را در مایکروویو یا خشک کن لباس خشک نکنید.

برای تعویض فیلترهای خلاء این نکات اضافی را دنبال کنید.

قطعات و لوازم جانبی نظافتی

اطمینان حاصل کنید که اتصالات خلاء شما عاری از موضوعات ، مو ، خز حیوان خانگی و سایر مواد باقی مانده یا چسبنده است. اگر سر برس مسدود شد ، نخ ها یا موهایی را که مانع چرخش آن می شوند ، برش بزنید ، در حالی که مراقب باشید هیچکدام از موها را بریده نکنید.

اگر خلاء بدون کیف دارید ، می توانید قوطی را خالی کنید و آن را در آب گرم و صابون بشویید. سپس قبل از قرار دادن مجدد آن ، آن را کاملاً خشک کنید.

برای سایر اتصالات مانند نازل ها ، دستگیره های کششی و ابزارهای شکاف ، آنها را از خلاء جدا کرده و با استفاده از آب گرم و صابون آنها را پاک کنید و سپس بگذارید خشک شود.

در اینجا مجموعه ای از قابل اعتماد ترین جاروبرقی هایی که می توانیم پیدا کنیم ، آورده شده است.

شیلنگ را تمیز کنید

اگر خلاء شما مکش مناسبی ندارد ، ممکن است لازم باشد شلنگ را تمیز کنید. در صورت امکان شیلنگ را جدا کرده و سعی کنید هرگونه گرفتگی را با خلاء دوم مکش کنید ، یا از یک چوب لباسی خم شده برای جدا کردن گرفتگی استفاده کنید.

سپس با شیلنگ هنوز جدا شده ، آن را بیرون یا بالاتر از لباسشویی یا وان حمام بگیرید و از طریق شلنگ آب را آب کنید. به احتمال زیاد تکه هایی از غذا و کاغذ بیرون می آیند. در این مرحله می توانید یک برس تمیز کننده نیز بگیرید و تا آنجا که می توانید از طریق شیلنگ آن را اجرا کنید. یک مسواک قدیمی نیز می تواند برای تمیز کردن برخی از زباله هایی که ممکن است در امتداد دیواره های شلنگ گیر کرده باشد ، کار کند. بگذارید قبل از اتصال مجدد کاملاً خشک شود.

درباره نحوه تمیز کردن قلاب های شلنگ خلاء بیشتر بدانید.

این 13 موردی است که هرگز نباید آنها را خلاء کنید.

آیا خلاء ربات ها واقعاً کار می کنند؟

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *