چگونه یک هارد دیسک را نابود کنیم

هارد دیسک را خراب کنید

چرا باید درایو سخت خود را از بین ببرید

یک رایانه رومیزی خانگی یا هارد لپ تاپ معمولی می تواند شامل شماره تأمین اجتماعی ، شماره کارت اعتباری ، شماره حساب بانکی و ورود به سیستم و کلمه عبور باشد. این اطلاعات می توانند در هارد دیسک باقی بمانند حتی اگر با یک برنامه پاک سازی داده “پاک شده” یا مجدداً از بین بروند. درمورد رایانه های قدیمی لپ تاپ ناخواسته شما چه کاری باید انجام شود.

قبل از اهدا یا بازیافت رایانه ، باید هارد دیسک ها را کاملاً پاک یا حذف کنید. با این کار ، شما اطمینان حاصل خواهید کرد که داده های مربوط به هارد دیسک ها توسط سارقان داده کاملاً پاک و غیرقابل ردیابی خواهند شد. همچنین توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر هارد دیسک شما حاوی موسیقی ، عکس های شخصی یا هر چیز دیگری با ارزش احساساتی است ، قبل از ادامه روند تخریب ، حتما این اطلاعات را بر روی یک دیسک سخت دیگر تهیه کنید.

دیسک سخت لپ تاپ

نحوه از بین بردن رایانه: برنامه پاک سازی داده ها

اولین گزینه شما برای حذف داده ها از دیسک سخت شما ، استفاده از یک برنامه پاک کردن داده است. اگر می خواهید درایو قابل استفاده اما پاک نشود ، این کار را انجام دهید. می توانید از برنامه رایگان با نام Darik’s Boot and Nuke (DBAN) استفاده کنید ، که در نسخه ای اجرا می شود که درایوهای فلش USB را خاموش می کند و دیگری که سی دی یا DVD را خاموش می کند. DBAN شهرت کاملی در بین کارشناسان امنیتی دارد.

با این وجود ، مهم نیست که یک برنامه پاک کردن داده ها چقدر دقیق است ، تنها راه برای اطمینان از غیرقابل بازیابی اطلاعات هارد دیسک ، ارائه دیسک درایو غیرقابل توصیف است.

هارد دیسک خراش را خراب کنید

به طور فیزیکی هارد دیسک شما را از بین می برد

در هنگام از بین بردن رایانه قدیمی ، تنها یک راه برای پاک کردن ایمن اطلاعات روی هارد دیسک وجود دارد: از بین بردن دیسک مغناطیسی (که به آن پلاتتر نیز گفته می شود) در داخل.

برای شروع ، مکانی که هارد دیسک شما در رایانه قرار دارد را پیدا کنید. اگر در یافتن هارد دیسک مشکل دارید ، ممکن است مجبور باشید مدل خاص خود را جستجو کنید. در مرحله بعدی ، از یک پیچ گوشتی با اندازه مناسب استفاده کنید تا بتوانید هر تعداد پیچ ​​را که می توانید روی رایانه دسترسی داشته باشید ، حذف کنید.

اکنون ، محفظه هارد دیسک را باز کنید. این امر تا حد زیادی دوباره به هم می خورد ، بسته به نوع و مدل هارد شما ، پیچ هایی را در تنظیمات مختلف از دست می دهید. غالباً پیچ هایی در زیر برچسب های پنهان وجود دارد ، بنابراین ممکن است مجبور شوید به جستجوی اطراف بپردازید.

با خارج کردن هارد دیسک از رایانه و محافظت از چشم ، بارها و بارها هارد را از طرف های مختلف بزنید تا شروع به باز شدن کند. هنگام باز کردن ، دیسک پلات نقره ای گرد را از داخل آن مانور دهید. این بشقاب را غواصی ، دندانی و خراشیده کنید بسیاری از شیرهای سبکتر با پنجه و پوست چکش باید به اندازه کافی هارد را از بین ببرد.

هارد دیسک را خراب کنید

روش های خلاقانه بسیاری وجود دارد که شما می توانید هارد دیسک خود را مانند آتش زدن آن ، برش دادن آن با اره یا آهنربا کردن آن از بین ببرید. با این حال ، به سادگی خراش دادن دیسک سخت و خرد کردن آن با چکش کمی کار را انجام می دهد!

پس از اتمام کار ، قطعات را ببندید و آنها را در مرکز بازیافت الکترونیک محلی خود بچرخانید. در اینجا همه چیزهایی را که باید درباره بازیافت الکترونیک بدانید بیاموزید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *