چگونه عمر باتری اتومبیل خود را دو برابر کنید

باتری اتومبیل

به طور معمول باتری های خودرو چهار تا شش سال به طول می انجامد. با این حال ، برخی از عوامل می توانند در آن چارچوب زمانی مانند شرایط آب و هوایی ، نوع وسیله نقلیه یا حتی نحوه رانندگی ماشین خود قرار گیرند.

در نهایت تغییر باتری خودرو باید رخ دهد ، اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید با مراقبت صحیح باتری خودرو را درمان کنید. اگر می خواهید عمر باتری خودرو را دو برابر کنید ، این مراحل ساده به شما در انجام این کار کمک می کند.

مسافت های طولانی تر را رانندگی کنید

طبق اعلام انجمن تجارت موتور ، سفرهای مكرر كوتاه در واقع می تواند به طول عمر كمتری برای باتری های خودرو كمك كند. باتری های اتومبیل در مسافت های طولانی تر شارژ می شوند و پس از هشت ساعت استفاده شارژ کامل دریافت می کنند. اگر یک باتری شارژ کامل دریافت نکرده باشد ، می توانید رسوبات بلوری قوی روی صفحات منفی تشکیل شوند و در واقع می توانند مانع از دریافت شارژ مناسب باتری شوند. این بدان معنا نیست که شما باید روزانه هشت ساعت رانندگی کنید ، اما به این معنی است که باید درمورد مقداری که از کنترل های کمکی برقی در داخل ماشین استفاده می کنید ، مراقب باشید. چراغ های اتومبیل ، فن بخاری و رادیو همه به باتری متکی هستند.

آن را در دمای خنثی نگه دارید

باتری ها معمولاً در اکثر انواع دما مقاومت می کنند اما گرمای شدید (و گرمای شدید) می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. درجه حرارت گرم می تواند باعث تبخیر مایعات باتری شود ، که در واقع می تواند باعث مشکلات شارژ بیش از حد شود. این در واقع باعث کاهش طول عمر باتری شما می شود.

دمای سردتر در واقع باعث ترشح شدن خود خواهد شد که درنهایت منجر به باتری مرده خواهد شد. الکترولیتهای باتری حتی می توانند در مورد باتری حتی یخ زده و داخلی کنند. اگر ماشین شما در ماه های زمستان بیکار باشد ، پیدا کردن فضایی با دمای خنثی برای خودرو بی خطر است.

در نگهدارنده باتری سرمایه گذاری کنید

آیا در ماه های سردتر یک ماشین یا حتی یک قایق را قفل می کنید؟ باتری های بیکار در واقع می توانند شارژ خود را از دست دهند ، بنابراین می خواهید باتری را در آن ماه های زمستان زنده نگه دارید. برای سالم بودن باتری ها باید هر شش هفته یکبار شارژ شوند. با این حال ، این بدان معنا نیست که باتری باید روی یک شارژر بنشیند زیرا این امر در واقع می تواند عمر آن را کوتاه کند. در عوض ، یک نگهدارنده باتری به شما کمک می کند تا ولتاژ باتری را کنترل کنید و به طور خودکار شارژ را تنظیم کنید تا از زیر و شارژ بیش از حد آن جلوگیری کنید.

تمیزش کن

مهم است که به دنبال خوردگی در باتری خود باشید. خوردگی زمانی است که یک پودر سفید در اطراف گره ها یا گیره های باتری قرار دارد. می توانید گیره ها را با جوش شیرین ، آب و یک برس غیر فلزی تمیز کنید. انجام این کار به ویژه هنگامی که باتری شما خراب نشده باشد ، بسیار مهم است. خوردگی به معنای آن است که احتمالاً زمان باتری جدید است ، اما اگر آن را تمیز نگه دارید ، می تواند طول عمر را افزایش دهد.

حالا ، باتریهای دیگری که برای نگهداری آنها نیاز دارید ، مانند نمونه هایی که در ابزارهای شما یافت می شود ، چیست؟ در اینجا نحوه دو برابر شدن عمر باتری شما آورده شده است.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *