چگونه می توان از بغل خوب برای رهایی از خار استفاده کرد

خار

از شکوفه های بسیار بنفش فریب نخورید. وقتی گل را در محله خود گل می بینید ، آماده باشید تا بزودی آن را در چمنزارها و باغ های خود پیدا کنید. اگر در حال حاضر وجود دارد ، قلبش را بگیرید. با پشتکار و این روش های اثبات شده ، بیاموزید که چگونه از شر خار پاکسازی کنید.

در اینجا درباره کنترل علفهای هرز موجود در چمن خود بیاموزید.

خار چیست؟

اگرچه خار از لحاظ فنی گیاهانی علفی از خانواده گل مروارید است ، اما در بسیاری از ایالت ها به عنوان علف هرز مضر نیز طبقه بندی می شود ، بدین معنی که به اندازه کافی مضر است برای کنترل کنترل شده توسط دولت. رایج ترین گونه خار ، خار یا کاناله خزنده (وسیرسین آرونز) ، در سراسر ایالات متحده یافت می شود.

خوب است بدانید ، چقدر رشد می کند

آن گل خار بی گناه به یک دستگاه تولید بذر بالغ می شود. هر کدام می توانند بین 1500 تا 5000 دانه تولید کنند که باد و جمعیت زیادی به خود می گیرد. هنگامی که بذرها در چمن یا باغچه شما قرار می گیرند و جوانه می زنند ، ریشه های گسترش یافته (ریزوم) ارسال می کنند ، که می تواند تا 20 فوت از گیاه فاصله داشته باشد و بسیاری از پا ها در عمق مناسب قرار داشته باشد.

فقط شکوفه های خار را در حیاط خود مشاهده کردید؟ بلافاصله گل ها را جدا کنید ، آنها را کیسه کنید و آنها را درون سطل زباله بگذارید. کمپوست نکنید! همچنین: خاک خشک ، باز و کشف نشده مانند تشک استقبال از خار است. در نظر بگیرید که یک سد علفهای هرز یا مالچ را بکشید تا در آزارهای جدید را دریابید.

بهترین مانع علفهای هرز را برای حیاط خود در اینجا پیدا کنید.

چگونه از شر خار خلاص شویم

خار چند ساله بودن ، خار برای چندین سال می تواند زندگی کند. نهال و گیاهان جدید آسانترین کشتن هستند ، اما توجه داشته باشید: امید به ضرب و شتم گیاهان بالغ نیز وجود دارد. برای خلاص شدن از شر خار از آن استفاده کنید.

نهال و گیاهان کوچک

  • گیاه را بطور پراکنده بکارید. نهال خارها در خاک خالی و بدون سایه جوانه می زنند. کشیدن آنها ممکن است بخشی از ریشه را در پشت خود باقی بگذارد که به مرور زمان جوانه می زند. در باغچه گل یا گیاهان خود ، بطور متراکم در اطراف خار بکارید. با رشد گیاهان منتخب شما ، در نهایت سایه آنها ضعیف شده و علفهای هرز خار کودک دوست داشتنی را از بین می برد.
  • آنرا بپوشان. مالچ جوانه زنی بذر خار را از بین می برد و گیاهان جدید را دفع می کند. از آنجا که اندازه آنها به دست می آید از آن در اطراف گیاهان جدید استفاده کنید و خاک خالی را بپوشانید. برای تصمیم گیری در مورد بهترین باغچه خود از این راهنمای مالچ استفاده کنید.
  • اسنیپ هوشمند. در چمنزارها ، خارهای کوچک را در سطح خاک بکشید. در حالی که کاشت مانع از بلوغ آن می شود ، آن را نمی کشد. بریدن باید به طور مرتب انجام شود تا در نهایت ضعیف شود و گیاه کوچک را بکشد. (این برای خار تصادفی است ، نه یک حمله بزرگ).

آنها را بیرون بیاورید

بخشی از ریزوم را به خاطر دارید؟ آنها خاراندن باغ را از باغچه یا چمن کاری شما سخت می کنند ، زیرا ریشه های یک گیاه بالغ ممکن است وارد حیاط همسایه شما شود. با این حال ، این یک روش مؤثر برای از بین بردن گیاهان بزرگتر است. برای پایین آمدن در خاک از یک ابزار علفهای هرز تیز استفاده کنید و ریشه را به بهترین شکل ممکن با گیاه جدا کنید.

اکنون یک ابزار علفهای هرز شدید را در آمازون بخرید.

در اینجا 12 بهترین ابزاری که هر باغبان باید در اختیار داشته باشد آورده شده است.

اسپری را بشکنید

درنهایت ، ممکن است مجبور شوید اسپری کنید. این امر به ویژه در مورد گیاهان بالغ ، شکوفه و آلودگی های بزرگ صادق است. با بریدن گیاهان بالغ از یک اینچ یا دو سطح بالاتر از خاک شروع کنید ، سپس اسپری مورد نظر خود را مستقیماً روی ساقه بریده شده بمالید. در زیر دو گزینه قابل اعتماد وجود دارد. (هر کدام را انتخاب کنید ، همیشه دستورالعمل های برچسب را بخوانید و پیروی کنید.)

  • سرکه باغی (30٪) درمان ارگانیک مؤثر ، سریع عمل می کند. با این حال ، توجه داشته باشید که این اسید سوز آور باید مانند هر اسپری دیگر با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. مناسب برای محلول پاشی گیاهان منفرد است ، نه کل مناطق. از آنجا که این یک اسید آلی است ، می تواند pH خاک را تغییر دهد ، بنابراین از مصرف آن در باغ های گیاهی یا اطراف گیاهان حساس خودداری کنید. هم اکنون سرکه باغی را در آمازون بخرید.
  • در بین اسپری های علفهای هرز بی شمار موجود ، گلیفوزات (با نام Roundup) اثبات می شود که روی خار موثر است. با استفاده از ساقه های برش خورده ، یک اینچ یا دو آن را بالاتر از خط خاک قرار دهید ، با این کار با دقت سعی کنید از تماس با گیاهان مطلوب خودداری کنید. استفاده مجدد در چند هفته ممکن است برای خارهای مناسب تأسیس شود. برای جلوگیری از بروز حوادث overspray ، این هک پاش بزرگ را بررسی کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *