چگونه دریچه گاز شاتوف و شیر دریچه آب خود را پیدا کنیم

دریچه گاز و آب برجسته شده را پیدا و پیدا کنیدخانواده دستی

یافتن شیرهای خاموش

برخی از چیزهای زندگی قبل از اینکه خیلی دیر شود یاد می گیرید – مانند مکان های شیرآلات خاموش کننده آب و گاز. اکنون اعطا شده ، این دریچه های خاموش اغلب در گوشه ای تاریک و وحشت زده خانه پنهان می شوند. اما اگر یک لوله آب نشتی ایجاد کند ، دانستن اینکه دریچه خاموش شدن در کجا قرار دارد می تواند هزاران نفر را در تعمیرات آسیب در آب نجات دهد. علاوه بر این ، شما نمی توانید تعمیرات یا اصلاحات عمده لوله کشی را انجام دهید مگر اینکه ابتدا آب را خاموش کنید. در مورد خاموش کردن گاز نیز همین کار را انجام می دهد – البته با برخی اقدامات احتیاطی شدید ایمنی ، که بعدا در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

سیستم های آب و گاز خانگی دارای دو نوع دریچه خاموش هستند: اصلی یا استاد دریچه های خاموش جهت متوقف کردن جریان گاز یا آب به کل خانه ، و شخصی یا عرضه شیرهای خاموش برای وسایل و وسایل مخصوص. ما به هر دو نوع نگاه خواهیم کرد و به شما می گوییم چگونه آنها را شناسایی کنید (از آنجا که آنها اغلب به نظر مشابه می رسند) ، در کجا هستند و نحوه عملکرد آنها.

توجه خواهید کرد که این داستان حاوی “اغلب” ، “معمولاً” و “تقریباً همیشه” است. دلیل این است که دریچه ها بسته به سن خانه شما ، کدهای محلی و کدام قسمت از آن از نظر مکان ، شکل و تعداد زیادی متفاوت هستند. کشوری که شما در آن زندگی می کنید. این مقاله اصول اولیه هر سیستم را پوشش می دهد.

تمام محتوای شیر لوله کشی ما را در اینجا بررسی کنید. فقط ممکن است چیزی را پیدا کنید که برای مدتی کنجکاو بوده اید.

شیرهای خاموش گاز

شیر خاموش خیابانخانواده دستی

عکس 1: شیر گاز کنار خیابان

خانه های دارای گاز طبیعی شیر اصلی خاموش کردن آنها (شکل A) درست قبل از کنتور گاز. این دریچه ، که اغلب به آن گفته می شود کنار خیابان دریچه معمولاً یک توپی مستطیل شکل است (عکس 1) وقتی قسمت طولانی توپی یا دسته موازی با خط گاز ورودی است ، باز می شود و گاز در جریان است. وقتی نوبت یک ربع است ، عمود بر لوله ورودی ، بسته شده است.

دریچه خاموش کننده اصلی خیابان باید با آچار باز و بسته شود و به حقیقت گفته می شود ، شرکت های گازی نمی خواهند شما این شیر را کار کنید. آنها فقط می خواهند کارمندان خود ، پیمانکاران لوله کشی و گرمایشی و پرسنل آتش نشانی از آن استفاده کنند. آنها ترجیح می دهند شما از اینها استفاده کنید سمت خانه شیر خاموش کننده اصلی واقع شده است بعد از متر (عکس 2).

شیر خاموش کننده گاز طرف خانهخانواده دستی

عکس 2: شیر گاز طرف خانه

این سمت خانه دریچه valve معمولاً دریچه توپ — ممکن است در جایی واقع شود که لوله ابتدا وارد خانه یا دورتر از خط شود ، اما همیشه قبل از اولین لوازم خانگی قرار دارد. اگر لوله آهنی گاز را منتقل می کند ، اغلب سیاه است. این آن را با لوله آب گالوانیزه خاکستری مشابه شکل متمایز می کند.

فشار بالاتر سیستم گاز طبیعیخانواده دستی

عکس 3: سیستم گاز طبیعی با فشار بالاتر

اگر خانه شما جدیدتر است و می توانید یک لوله مس انعطاف پذیر در حال عبور از متر از داخل اتاق ابزار خود پیدا کنید ، احتمالاً سیستم گازرسانی فشار بیشتری دارید. در این حالت ، شیر خاموش اصلی شما (عکس 3) احتمالاً در نزدیکی کوره یا بخاری آب شما است ، درست قبل از ورود به یک doodad بشقاب پرنده شکل به نام تنظیم کننده فشار. همچنین خانه شما- خصوصاً اگر قدیمی تر باشد- نیز شیر اصلی خاموش کننده اصلی آن در خانه وجود ندارد.

چگونه دریچه گاز شاتوف و شیر دریچه آب خود را پیدا کنیم

عکس 4: آچار را در نزدیکی خاموش قطع کنید

آچار را از لوله تامین کنتور گاز با یک تکه سیم استیل ضدزنگ آویزان کنید. سپس قسمت پایین را ایمن کنید. سیم را فقط چند بار بپیچید تا سریعاً در مواقع اضطراری آزاد شود.

آن دریچه ها را پیدا کنید؟

خوب ، فقط در آنجا نشسته ، بلند شوید و آن دریچه ها را پیدا کنید! سپس همانطور که توضیح می دهیم برچسب گذاری کنید شکل ب. علاوه بر شیر خاموش کننده اصلی در منازل ، وسایل گازسوز انفرادی باید دارای یک دریچه خاموش کننده سرویس یا لوازم خانگی باشند (شکل A) که بلافاصله در همان اتاق و در فاصله 6 فوت دستگاه قابل دسترسی است. این دریچه ها به شما امکان می دهند جریان گاز را به خشک کن ، اجاق گاز ، کوره ، بخاری بخاری یا شومینه بنزین خود متوقف کنید تا تعمیرات یا نصب های جدید و بدون قطع گاز به کل خانه خود انجام دهید.

بیشتر دریچه های سرویس شیرهای توپ تک اهرمی هستند. دوباره ، دسته موازی با خط یعنی گاز در حال جریان است ، عمود به معنای قطع آن است. در خشک کنها و بردها ، این شیر معمولاً در پشت آنها پنهان است و فقط با کشیدن دستگاه از دیوار می توان به آن رسید. این شیر سرویس معمولاً در انتهای یک لوله ثابت قرار دارد و به یک لوله قابل انعطاف به نام اتصال دهنده لوازم خانگی متصل می شود. مواظب باشید این لوله انعطاف پذیر را لرزاند یا به آن فشار ندهید.

هنگام تعمیر یا تعویض دستگاه گاز ، از این دریچه های خاموش استفاده کنید تا جریان گاز متوقف شود. (بیشتر جوانب را جایگزین کانکتور انعطاف پذیر هنگام تعویض دستگاه می کنید.) اگر متوجه شدید دریچه منبع تغذیه معیوب است ، یا سیستم شما این دستگاه را ندارد ، با استفاده از شیر خاموش کننده اصلی سمت خانه ، گاز را خاموش کنید.

برای افرادی که بنزین مایع پروپان یا مایع دارند ، یک شیر خاموش اصلی در مخزن وجود دارد ، و معمولاً یک دریچه خاموش کننده اصلی در جایی قبل از اولین لوازم خانگی است. برخی از دریچه ها (گاز و آب) تولید شده قبل از سال 1980 حاوی ماده روان کننده ای هستند که به کمک بهتر شیر آب دریچه و روان تر عمل می کند. در بسیاری از موارد ، این روان کننده با گاز سخت شده یا واکنش نشان داده تا چرخش دریچه دشوار باشد. استفاده از گرمای ملایم با سشوار و کار کردن شیرها در مراحل باز و بسته کردن ، معمولاً دوباره آن را آزاد می کند. بعضی اوقات برای آزاد کردن دسته گیر شده باید از انبردست استفاده کنید.

مهم! اکنون که می دانید دریچه های گاز شما کجاست ، این را نیز بدانید: همیشه غیرفعال بودن این دریچه ها در مواقع اضطراری نیست. وقتی گاز در یک اتاق یا خانه به غلظت خاصی برسد ، کوچکترین جرقه می تواند یک انفجار فوق العاده را به وجود آورد. سوئیچ نور یا تلفن – حتی برق استاتیک از لباس های شما – می تواند چنین جرقه ای را ایجاد کند.

اگر در نزدیکی شیر گاز اصلی یا فردی کار می کنید و منبع نشت گاز را به وضوح می دانید و مدت طولانی است که گاز نشت کرده است ، شیر را خاموش کرده و خارج شوید. اما اگر از منبع آن مطمئن نیستید یا چه مدت گاز در جریان است ، خود و خانواده خود را پاک کنید و با شرکت گاز یا آتش نشانی از خانه یک همسایه تماس بگیرید (نه خود شما – به یاد داشته باشید ، تلفن ها می توانند جرقه ایجاد کنند!). همیشه از طرف احتیاط اشتباه کنید.

این ایده خوبی است که قبل از وقوع شرایط برای شرایط اضطراری گاز آماده شوید ، زیرا بعضی اوقات پروژه هایی که شامل خطوط بنزین هستند مطابق برنامه ریزی انجام نمی شوند. وقتی یک پروژه بنزین خراب می شود ، دیگر وقت آن نیست که به دنبال ابزار مناسب برای خاموش کردن گاز در کنتور باشید. یک راهکار خوب خرید ابزار خاموش کردن آچار گاز اضطراری و ایمن سازی آن به متر همانطور که در تصویر آمده است عکس 4. یکی از آنها را در مرکز خانه با قیمت 12 دلار انتخاب کنید.

همچنین توجه داشته باشید: هنگامی که شیرهای اصلی یا فردی را خاموش می کنید ، چراغ خلبان را به برخی از تجهیزات خاموش می کنید. بسیاری از وسایل جدید سیستم های جرقه زنی الکترونیکی دارای “کم خلبان سبک” دارند ، اما اگر وسایل قدیمی تری دارید ، لازم است که چراغ های خلبان را بارگیری کنید. اکثر لوازم دارای جهت های روشن کننده روشن روی برچسب در نزدیکی چراغ خلبان یا در دفترچه راهنما هستند.

اما برخی از خلبانان بسیار سخت و دشوار هستند. اگر با استفاده از چراغ خلبان ناراحت نیستید ، یک لوله کش را استخدام کنید یا با شرکت خدمات گاز محلی خود تماس بگیرید.

برای یادگیری نحوه تعمیر چراغ خلبان آبگرمکن اینجا را کلیک کنید.

شکل A: سیستم گاز معمولی

این تصویر نشان می دهد که چگونه از خیابان خیابان بنزین وارد می شود. نسخه بزرگتر این تصویر را می توانید در اطلاعات اضافی

لوله گاز و شیرآلات

شکل B: سیستم گاز در داخل خانه

این تصویر نحوه تحویل گاز در خانه را نشان می دهد. وقتی شیرهای خاموش اصلی خود را پیدا کردید ، آنها را برچسب بزنید. نسخه بزرگتر این تصویر را می توانید در اطلاعات اضافی

خط گاز در زیرزمین

دریچه های خاموش کننده آب

شیرهای تأمینخانواده دستی

عکس 5: شیرآلات منبع تغذیه

تقریباً تمام کنتورهای آب یک شیر خاموش اصلی را مستقیماً قبل از کنتور و دیگری مستقیماً پس از آن (عکس 5) جایی که متر در آن قرار دارد بستگی به آب و هوای منطقه شما دارد.

در آب و هوای سرد (شکل D) ، شیرها و شیرهای خاموش کننده اصلی در داخل واقع شده اند ، معمولاً در یک زیرزمین یا منطقه گرم دیگر برای جلوگیری از یخ زدگی. در آب و هوای معتدل (شکل C) ، کنتور و دو دریچه خاموش آن ممکن است به یک دیوار بیرونی متصل شده یا در یک جعبه زیرزمینی با یک درب قابل جابجایی قرار گرفته باشند.

از آنجا که این موارد می توانند مانند دیوانه به بیرون درز کنند و آسیب بزرگی به بار بیاورند ، من به محض اینکه این داستان را انجام دهم جایگزین آن را با یک منبع استاندارد عرضه می کنم.

دریچه های خاموش کننده آبخانواده دستی

عکس 6: شیرآلات خاموش کننده آب

دریچه سمت راست در این عکس خاموش اصلی خیابان ماری است. دریچه سمت چپ خاموش کننده اصلی خانه است. در خانه های جدیدتر ، این احتمالاً شیرهای توپ خواهند بود.

بیاموزید که چگونه خمیر را حذف کرده و شیر اصلی خاموش کردن آب اصلی خود را در اینجا جایگزین کنید.

توقف برای توالتخانواده دستی

عکس 7: تهیه سرویس بهداشتی متوقف شوید

بین آب اصلی خیابان و متر نیز معمولاً دفن شده است دریچه توقف (فقط توسط کارگران شهر که دارای آچارهای دستی طولانی هستند) قابل دسترسی است توقف شرکت، جایی که خط آب خانه شما به خط اصلی آب وصل می شود. شهر شما کاملاً نمی خواهد شما را با این دو دریچه آخر دور هم کند.

آنها ترجیح می دهند آب خود را خاموش یا از شیر اصلی استفاده کنید سمت خانه از متر این دریچه به طور معمول دریچه ای از نوع دروازه است و دارای دسته ای پیچیده گرد است و برای خاموش شدن به چندین چرخش کامل جهت عقربه های ساعت نیاز دارد. در خانه های جدیدتر می تواند شیر توپ باشد.

علاوه بر این ، بیشتر خانه هایی که امروزه ساخته شده اند ، دارای دریچه های خاموش کننده کوچک و بومی شده هستند عرضه لوازم متوقف می شود (عکس 7) نصب شده بر روی خطوط عرضه منتهی به توالت ، شیر آب ، ماشین ظرفشویی ، ماشین لباسشویی ، نرم کننده آب و بخاری آب. این توقفگاه های عرضه معمولاً دارای یک دسته کوچک یا گرد بیضی هستند که شما برای خاموش کردن جریان آب ، دو تا چهار چرخش کامل را در جهت عقربه های ساعت می چرخانید. در بسیاری از خانه های قدیمی ، حتی اگر اصلاً وجود داشته باشد ، فقط در توالت ها وجود دارد. این می تواند منجر به اختلاف بزرگ خانواده شود ، زیرا کار کردن روی یک شیر آب خاموش تنها می تواند نیاز به خاموش کردن آب به کل خانه در دریچه اصلی داشته باشد و همه را از حمام کمتر ، گرگرفتگی و بی آب رها کند. با وجود شیرهای تأمین ، می توانید آب را به یک فیکسچر اختصاص دهید و آن را برطرف کنید یا آن را جایگزین کنید.

اگر سیستم لوله کشی شما فاقد توقف تامین است ، آنها را هنگام خاموش کردن شیر اصلی برای تعمیر سینک ، توالت یا لوازم خانگی آنها نصب کنید. سرانجام در هر بخش متوقف خواهید شد و خانواده شما هر وقت که شما را با آچار در دست خود می بینند به شما فریاد نخواهند زد. به یاد داشته باشید ، توقف عرضه تجهیزات باید به راحتی در دسترس باشد. شما نمی توانید بدون نصب یک پانل دسترسی برای رسیدن به آنها ، دیوارپوش یا گچ بزنید.

تأمین مشکلات متوقف شود

از این مشکلات متداول در مورد تأمین لوازم جانبی آگاه باشید: بسیاری از دریچه های آبرسانی هنگام خاموش شدن قطره قطره می شوند و بعد از مدت طولانی استفاده از سوء استفاده مجدداً دوباره روشن می شوند.

برای برطرف کردن دریچه تأمین کننده ، سعی کنید مهره بسته بندی را به آرامی محکم کنید (عکس 7) با آچار ، یا باز کردن و خاموش کردن دریچه چندین بار تا زمانی که قطره متوقف شود. اگر دریچه منبع تغذیه به راحتی متوقف نشود ، تنها گزینه شما این است که آن را تعویض کنید – این کار به خاموش کردن شیر اصلی نیاز دارد. در آب و هوای سرد ، اکثر مردم به یاد دارند که برای جلوگیری از یخ زدگی ، خاموش کننده های منبع تغذیه را برای بستن در فضای باز خود ببندند ، اما بسیاری از آنها فراموش می کنند که برای ریختن آب باقیمانده ، میله بیرون را باز کنید.

اگر آب بین نخ ریخته شده و شیر خاموش کننده یخ زده منجمد شود ، می تواند آن بخش از لوله را پشت سر بگذارد. از آنجا که در این قسمت کوتاه لوله آسیب دیده آب وجود ندارد ، نشت و نشانه ای از خسارت دیده نشده است. اما هنگامی که شیر را در بهار روشن می کنید و فشار به آن لوله باز می گردد ، قسمت پشت سر هم لوله مانند دیوانه می شود و غالباً ساعت ها یا روزها از آن غافل می شوید. یکی از لوله کش ها به من گفت که ده ها تعمیر در مقابله با این اشتباه انجام داده است.

شیرهای تأمینخانواده دستی

عکس 8: شیرآلات منبع تغذیه

سرانجام ، بسیاری از دستگاه های یخ ساز و رطوبت ساز کوره توسط لوله های مس انعطاف پذیر کوچکی تغذیه می شوند که از طریق وسیله ای بسیار کوچک T به نام دریچه زین به لوله های مس بزرگتر وصل می شوند (عکس 8) این شیرها در اصل برای تغذیه لوله کوچکتر در لوله بزرگتر گاز می گیرند. دریچه های زین نشت علت اصلی آسیب آب مسکونی هستند و در بسیاری از مناطق دیگر سازگار با کد نیستند. اگر دریچه های زین دارید ، آنها را با توقف های استاندارد عرضه جایگزین کنید. از آنجا که این موارد می توانند مانند دیوانه به بیرون درز کنند و آسیب بزرگی به بار بیاورند ، من به محض اینکه این داستان را انجام دهم جایگزین آن را با یک منبع استاندارد عرضه می کنم.

درباره نصب شیر برای یخ ساز در اینجا بیشتر بدانید.

شکل C: سیستم آب معمولی آب و هوای گرم

این تصویر نشان می دهد که چگونه آب و هوا در آب و هوای گرم وارد خانه می شود. نسخه بزرگتر این تصویر را می توانید در اطلاعات اضافی پیدا کنید.

سیستم آب گرم آب و هوایی معمولیخانواده دستی

شکل D: سیستم آب معمولی آب و هوای سرد

این تصویر نشان می دهد که چگونه آب و هوا در آب و هوای سرد وارد خانه می شود. نسخه بزرگتر این تصویر را می توانید در اطلاعات اضافی پیدا کنید.

سیستم آب سرد معمولیخانواده دستی

اطلاعات اضافی

  • شکل A: سیستم گاز معمولی
  • شکل B: سیستم گاز در داخل خانه
  • شکل C: سیستم آب برای آب و هوای گرم
  • شکل D: سیستم آب برای آب و هوای سرد

ابزارهای مورد نیاز برای این پروژه

  • ابزار خاموش کردن آچار کنتور گاز

مواد لازم برای این پروژه

با آماده شدن تمام مواد خود در موعد مقرر ، از سفرهای خرید آخرین لحظه خودداری کنید. در اینجا لیستی وجود دارد.

  • سیم استیل ضد زنگ

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *