نحوه جلوگیری از علفهای هرز در تختخوابهای گل

علفهای هرز در تختهای گل

هیچ کس دوست ندارد علفهای هرز را که در تخت گلهای خود جوانه می زنند ببینند. پس از همه ، شما گل کاشته می کنید تا از تجسم شکوفه های زیبا و رنگارنگ لذت ببرید. اما اگر علفهای هرز تختخوابهای گل شما را خراب می کنند ، این کارهایی است که شما باید انجام دهید.

راهنمای نهایی ما به یک منظره علفهای هرز را بررسی کنید.

در 5 مرحله از علفهای هرز در تخت گل جلوگیری کنید

1. معقولانه حفاری کنید.

بذر علفهای هرز در همه جا وجود دارد. اگر تکه بزرگی از خاک را مختل کنید ، هنگامی که فقط باید در یک منطقه کوچک حفر کنید ، به سادگی تعداد زیادی بذر علفهای هرز که به حیات خود پراکنده می شوند ، پخش خواهید شد این 15 بهترین راهنمایی ما برای حفره هاست.

2. گلها را به هم نزدیک ببندید.

آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا گلدان های بزرگ گل هرگز به نظر نمی رسد علف های هرز ، اما تخت گل های بزرگ شما را انجام می دهند؟ گل ها در گلدان ها در کنار هم کاشته می شوند ، در حالی که بسیاری از افراد با دقت گل ها را در تخت های بزرگ خود قرار می دهند. اما فضای آزاد فرصتی برای جوانه زنی علفهای هرز می دهد. بنابراین گلهای خود را نزدیک به هم بچسبانید ، عمیق تر از حد نرمال حفر کنید تا اتاق ریشه آنها رشد کند ، نه بیرون. در اینجا چند دستور العمل برای باغچه های ظریف و رنگارنگ کانتینر ارائه شده است.

3. خاک را بپوشانید.

پس از کاشت گلهای خود ، فوراً خاک را با هشت یا نه لایه روزنامه یا مقوا بپوشانید. از پارچه چشم انداز یا پلاستیک سیاه استفاده نکنید. گران است و وقتی علف های هرز از طریق آن شروع به رشد می کنند ، برداشتن آنها سخت تر خواهد بود. روزنامه و مقوا ارزان هستند ، به علاوه با تجزیه آنها خاک شما را نرم و غنی می کنند.

4- مالچ سخاوتمندانه.

روزنامه را با حدود سه اینچ مالچ بپوشانید. مالچ علفهای هرز را از نور مورد نیاز برای رشد محروم می کند. بعلاوه ، علفهای هرز هنگام ریشه در مالچ گشاد در مقایسه با خاک راحت تر از بین می روند. اگر از مالچ آلی استفاده می کنید ، حتی ممکن است حاوی حشرات باشد که در واقع دانه های علفهای هرز را می خورند!

5. ASAP علفهای هرز را جدا کنید.

علیرغم بهترین اقدامات احتیاطی ، علفهای هرز ممکن است هنوز در تختهای گل شما ظاهر شوند. نگران نباش بلافاصله آنها را بردارید. پس از باران ، وقتی خاک نرم است ، علفهای هرز را حفر کنید. اگر برداشتن آنها بسیار دشوار است ، سرشان را قطع کنید. Wکلاه علفهای هرز را می کشد اما نه گل؟ می توانید مقدار کمی از گیاهان علفهای هرز را مستقیماً روی علفهای هرز بمالید. اگر این کار را انجام دادید ، از یک برنامه کاربردی هدفمند استفاده کنید تا اسپری گل شما نیز از بین نرود و از بین نرود. همچنین می توانید یکی از این روش های طبیعی را برای رهایی از علفهای هرز امتحان کنید.

10 طرح تخت گل مورد علاقه خود را در قسمت جلوی خانه فراموش نکنید.

آیا می خواهید تخت گل های خود را روشن کنید؟ اینها برخی از چراغهای مورد علاقه ما برای تخت گل است.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *