نحوه جلوگیری از هک شدن دستگاه های هوشمند شما

شاید داستانهایی راجع به هکرها برای رسیدن به دستگاه های هوشمند خانگی و اینکه یخچال شما به طور تصادفی شروع به ساختن یخ های یخ و به نوبه خود کرده است ، شنیده یا شنیده باشید. و فکر می کنید خانه شما خالی از سکنه است.

برای جلوگیری از هک شدن خانه هوشمند خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

دارندگان دستگاه های هوشمند خانگی باید لوازم متصل و حساب های آنلاین خود ، به ویژه ایمیل را ایمن کنند. هکرها با اکراه ایمیل های فونی را با پیوندها یا اجرایی برای افراد ارسال می کنند تا بر روی آن کلیک کنند تا هکرها بتوانند نام کاربری و رمزعبورهای خود را بدست آورند. در اینجا چند مرتبه نیاز به راه اندازی مجدد روتر شما وجود دارد.

از تأیید هویت چند فاکتور استفاده کنید

یک رمز عبور به سادگی برای محافظت از شما و خانه شما از هک شدن کافی نیست. سطح اضافی می تواند با یک کلید امنیتی یا کد دریافت شده توسط یک تماس یا متن به دست آید. بسیاری از برنامه ها و سایت ها دارای احراز هویت دو مرحله ای هستند که کاربران می توانند تحت تنظیمات خود تنظیم کنند. برخی از قفل های هوشمند و سایر دستگاه ها از احراز هویت بیومتریک استفاده می کنند ، به این معنی که اثر انگشت یا اسکن چشم باعث قفل دستگاه یا برنامه می شود. Ultraloq UL3 یک محصول قفل هوشمند است که احراز هویت بیومتریک را ارائه می دهد. با نگاهی به این 15 محصول ، آنچه در قفل های هوشمند موجود است را کشف کنید.

هشدارهای امنیتیGrzegorz_P / Shutterstock

در به روز رسانی های امنیتی به روز باشید

به روزرسانی های امنیتی برای جلوگیری از حمله بدافزارهای جدید به تلفن ها و دستگاه های خانگی هوشمند ساخته شده است. مشکل این است که بسیاری از دستگاه های خانگی هوشمند به طور خودکار بروزرسانی نمی شوند ، بنابراین از اهمیت حیاتی برخوردار است که کاربران حداقل ماهانه بررسی کنند تا ببینند آیا به روزرسانی های امنیتی وجود دارند و در صورت وجود بروزرسانی ها ، آنها را نصب می کنند. درباره تکامل فناوری خانه هوشمند بیشتر بدانید.

محافظت از بدافزار را نصب کنید

شما باید نرم افزار آنتی ویروس مانند آنتی ویروس Norton Antivirus یا McAfee را بارگیری کنید تا سطح دیگری از محافظت را فراهم کنید. اینها برخی از مشکلات فن آوری خانه های هوشمند است که باید قبل از ایجاد جهش در نظر بگیرید.

وای فای

از Wi-Fi عمومی خاموش بمانید

در حال حاضر ، اکثر مردم باید در صورت اتصال به Wi-Fi عمومی ، خطری را که متحمل می شوند بدانند. غالباً مردم نمی توانند از اتصال به Wi-Fi عمومی آگاه باشند زیرا از عملکرد اتصال خودکار استفاده می کنند. اما باید آن را غیرفعال کنید. برای محافظت در برابر هک های احتمالی می توانید یک نقطه داغ موبایل یا یک سرویس VPN تنظیم کنید. این بهترین دستگاه های خانگی هوشمند با قیمت کمتر از 50 دلار هستند.

دستگاه های خود را روی یک سرور جداگانه نگه دارید

اگر یک هکر بتواند وارد یک دستگاه شود که روی سرور مشابه دستگاههای دیگر باشد ، قادر به هک کردن همه آنها خواهد بود. مهم است که رایانه ها و دستگاه های خود را روی سرورهای جداگانه نگه دارید تا بتوانید یک هک احتمالی را مهار کنید. کاربران می توانند برای تقسیم یک اتصال اینترنتی ، یک شبکه محلی مجازی راه‌اندازی کنند. یک VLAN باعث می شود تا در صورت هک شدن دستگاه ، دیگران تحت تأثیر قرار نگیرند. VLAN را می توان از طریق یک پورتال اتصال به اینترنت بصورت آنلاین یا از طریق یک شرکت فناوری اطلاعات ساخت. این اقدامات اضافی را برای ایمن نگه داشتن دستگاه های هوشمند خود در نظر بگیرید.

پیش فرض ها را تغییر دهید

انجمن های آنلاین اغلب رمزهای عبور پیش فرض و نام کاربری محصولات محبوب را نشان می دهند ، بنابراین ضروری است که آن تنظیمات را بلافاصله پس از نصب تغییر دهید.

این 100 دستگاه در هوشمندسازی خانه شما بسیار عالی هستند.

در مورد آنچه که این صداهای عجیب و غریب در خانه شما ممکن است باشد ، کمی منطق بکار ببرید و دریابید که واقعاً خانه شما چه چیزی را غافلگیر می کند.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *