چگونه بگوییم که آیا فناوری شما از شما جاسوسی می کند یا خیر

فن آوری

در سال 2016 ، جیمز کامی ، مدیر سابق اف بی آی ، خبرهای نگران کننده ای را فاش کرد. وقتی از وی سؤال شد که آیا وب کم لپ تاپ خود را با نوار پوشانده است ، وی پاسخ داد: “بله ، هه بله. همچنین ، من برای بسیاری از موارد مورد تمسخر قرار می گیرم ، و به همین خاطر بسیار مسخره می شوم ، اما امیدوارم که مردم اتومبیل های خود را قفل کنند … شب ها درهای شما را قفل کنند. من سیستم زنگ خطر دارم ، اگر سیستم زنگ دار دارید باید از آن استفاده کنید ، من از آن استفاده می کنم. “

اینها رایج ترین اشتباهات امنیت سایبری است که شما را در مقابل حمله آسیب پذیر می کند.

نشانگر اینکه فناوری شما در حال جاسوسی از شماست

با وجود فناوری نفوذ به زندگی ما از طریق تلفن های هوشمند و دستگاه های خانگی هوشمند ، آیا زندگی واقعی زندگی برای ما امکان پذیر است؟ پاسخ با دانستن اینکه چه دستگاههای تکنولوژیکی ممکن است وجود داشته باشند که بتواند از شما جاسوسی کند و چگونه. همچنین برخی از شاخص های قابل توجه وجود دارد که می تواند شما را جاسوسی کند.

در اینجا 10 دلیل برای ارتقاء روتر مش در خانه آورده شده است.

مطابق با Backgroundcheck.org، اگر تلفن شما احساس گرمای غیر منتظره ای داشته باشد ، نشانگر خوبی است که فناوری شما از شما جاسوسی می کند. “هنگامی که باتری شما گرم می شود ، و حتی اگر شما از آن استفاده نمی کنید ، تلفن شما به لمس داغ است ، این یک نشانگر احتمالی است که داده ها بدون اطلاع شما به تلفن و تلفن شما ارسال می شود.”

نشانه دیگر این است که اگر شما از داده های غیر قابل توضیح بالا استفاده می کنید. هکرها با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی قدیمی ، از داده های سلولی برای جمع آوری اطلاعات روی تلفن از شما استفاده می کنند و باعث افزایش استفاده از داده ها می شوند. و اگر هکر از Malware استفاده می کند ، می تواند باتری شما را به سرعت تخلیه کند.

اینگونه می توانید WiFi را در خانه خود سریعتر کنید – این یک پروژه DIY است!

اگر یک پیام متنی عجیب و غریب از قبیل کد غیرقابل تشخیص دارید دریافت می کنید ، این می تواند نشانه آن باشد که نرم افزار جاسوسی از یک ویژگی کنترل از راه دور استفاده می کند ، یا یک کلاهبرداری فیشینگ می تواند در کار باشد.

Backgroundcheck.org می گوید: “برای بررسی تلفن خود در مورد برنامه ها یا پرونده های مخرب یا مشکوک ، به تنظیمات> برنامه ها> مدیریت برنامه ها بروید و پرونده ها یا برنامه های غیر معمول را حذف کنید.” “مشکل این است که بسیاری از نرم افزارهای جاسوسی تحت نام فایلهای بی گناه پنهان شده اند ، که در این صورت نصب برنامه جاسوسی مانند Anti Spy Mobile شرط مطمئن تری برای از بین بردن نرم افزارهای مخرب جاسوسی است.”

مراقب این 10 کلاهبرداری در تماس تلفنی باشید.

چرا فناوری شما می تواند از شما جاسوسی کند

شاید تعجب کنید که: چه کسی واقعاً اینقدر به من اهمیت می دهد؟

تولیدکنندگان برای بهتر کردن محصولات خود به دنبال اطلاعات در مورد عادات شما هستند و از این طریق مخاطبان بیشتری را هدف قرار داده و درآمد بیشتری کسب می کنند.

سازمان های امنیتی اطلاعات شخصی را از طریق دستگاه هایی مانند Fitbit ، Garmin و Apple Watch خود جستجو می کنند. آنها چیزی را که کشف کرده اند صرفاً با مشاهده داده هایی است که می توانند با دقت بسیار خوبی از جنسیت خود مطلع شوند ، قد شما قد و قد کوتاه باشد ، سنگین باشید یا سبک هستید ، اما واقعاً جذاب این است که گوس هانت ، رئیس ارشد فنی سابق سیا ، گفت: 100 درصد باشید که به سادگی راهپیمایی شما باشد.

به این ترتیب می توانید از حمله سایبری جلوگیری کنید.

هکرها از فناوری عصر جدید رونق می گیرند – به راحتی از طریق برنامه ها ، فایل های PDF ، پیام های چندرسانه ای و حتی ایموجی ها به دستگاه شما دسترسی پیدا می کنند.

چگونه جلوی فناوری جاسوسی شما را بگیریم

مطمئن باشید که به آنچه مجوزهای برنامه درخواست می کند توجه کنید. از خود بپرسید که آیا برنامه باید به دوربین ، میکروفون و غیره شما دسترسی داشته باشد ، برنامه های مورد نیاز خود را با عاقلانه انتخاب کنید و حتماً قبل از بارگیری ، بررسی ها را بخوانید و هرگونه اطلاعات منفی را جستجو کنید.

به نظر می رسد بسیار افراطی است ، اما پوشاندن وب کم با نوار و وصل کردن میکروفونهای خود هنگام کار با استفاده از آنها ، با کسی که در آنجاست سعی در تماشای و شنیدن شما از طریق دستگاههای هوشمند شما دارد.

در آخر ، اگر به آنها نیازی ندارید ، خدمات مکان را خاموش کنید. همه برنامه ها نباید بدانند که کجا هستید!

این 12 روش غیرمعمول برای استفاده از تلفن هوشمند خود در خانه را بررسی کنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *