آیا رادون در آب شماست؟

آب شیر آب آشپزخانه r.classen / Shutterstock

گاز رادون رادیو اکتیو عامل اصلی سرطان ریه در افراد غیر سیگاری و دومین علت اصلی سرطان ریه برای سایر افراد است. تقریباً در تمام خاک وجود دارد ، به این معنی که می تواند در آب شما نیز باشد. در غلظت های کافی زیاد ، رادون موجود در آب چاه تقریباً به اندازه گاز رادون در زیرزمین یا فضای خزنده شما خطرناک است. اگر آب شما از سیستم آبرسانی شهری تهیه شده باشد که از رودخانه آب دریافت می کند ، آنگاه آب رادون کم است (آب رودخانه معمولاً به اندازه کافی هوادهی می شود تا سطح رادون کم باشد). اگر شهر از یک چاه شهری آب بگیرد و آب از سطح رادون بالایی برخوردار باشد ، شهر موظف است آن سطح را مطابق با استانداردهای فدرال پایین بیاورد

رادون چیست و چرا آنقدر خطرناک است؟

آیا رادون در چاه آب وجود دارد؟

بله گاهی اوقات. در حقیقت ، اگر میزان گاز رادون در خانه شما زیاد باشد و آب خود را از یک چاه خصوصی دریافت کنید ، احتمال خوبی وجود دارد ، می توانید رادون را نیز در آب چاه خود داشته باشید. نوشیدن رادون در آب می تواند باعث سرطان معده و سایر اعضای بدن شود. اما خطر انقباض سرطان ریه با استنشاق رادون از چاه آب بسیار بیشتر است. گاز رادون هر بار که شیر آب را باز می کنید ، از آب چاه فرار می کند ، از سمپاش آشپزخانه ، دوش ، شستشو ، یا جوشاندن یا تبخیر آب استفاده کنید. بنابراین شما خود و خانواده خود را مدیون آزمایش رادون در آب چاه خود هستید و اگر نتایج از حد توصیه شده باشد ، یک سیستم کاهش آب رادون نصب کنید.

برای اطمینان از آزمایش آب رادون انجام دهید

یک رادون را در کیت آزمایش آب خریداری کنید. برای انجام آزمایش ، هوای هوا را از شیر آب خارج کرده و 15 دقیقه آب آن را اجرا کنید. سپس جریان را آهسته کرده و با جاری کردن آب در امتداد داخل ظرف ، یک کاسه بزرگ پر کنید تا از حباب جلوگیری شود. کاسه را پر کرده و یک بطری درب دار را کاملاً درون کاسه بریزید. درپوش را برداشته و آن را به طرف وارونه چرخانده تا هوای موجود در کلاه خارج شود. سپس بطری را درپوش کنید در حالی که هر دو کاملاً در کاسه غوطه ور هستند. این روش مانع از فرار گاز رادون از بطری آزمایش می شود. با نمونه دوم تکرار کنید. سپس دستورالعمل های بسته بندی را دنبال کنید و نمونه را به آزمایشگاه ارسال کنید.

با یک سیستم کاهش آب رادون ، رادون را در آب کاهش دهید

اگر نتایج آزمایش میزان رادون بالایی نشان می دهد ، رادون را در سیستم کاهش آب نصب کنید. دو نوع وجود دارد؛ یک کربن فعال گرانول (GAC) فیلتر کل خانه یا یک واحد هوادهی. هر دو نوع درست بعد از شیر خاموش اصلی شما نصب می شوند. کربن موجود در سیستم GAC ، گاز رادون را ضبط می کند و حاوی آن است. یک سیستم کاهش رادون GAC ارزان تر برای خرید و نصب است ، هیچ قسمت متحرک ندارد و از قدرت استفاده نمی کند. اما فیلترهای GAC استفاده شده برای دفع آنها گرانتر هستند زیرا حاوی زباله های رادیواکتیو هستند.

واحد هوادهی با پاشیدن آب به داخل محفظه و همزمان همزمان با عبور هوا از طریق اسپری کار می کند. جریان هوا گاز رادون را خارج کرده و آن را به سمت خارج منتقل می کند. واحدهای هوادهی هزینه بیشتری برای خرید ، نصب ، نگهداری و بهره برداری دارند زیرا قطعات متحرک دارند و از قدرت استفاده می کنند. با این حال ، آنها در کاهش رادون در چاه های آب موثرتر هستند و ضایعات رادیواکتیو تولید نمی کنند.

با وجود رادون در سیستم کاهش آب ، احتمال ابتلا به سرطان را تا حد زیادی کاهش می دهید.

رادون موجود در آزمایش آب را هم اکنون در آمازون بخرید.

در اینجا پاسخ به 10 سؤال رایج درباره رادون آورده شده است.

تست رادون موجود در هوا در خانه خود با این کیت تست.

هر محصولی بطور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شود. اگر چیزی را از طریق لینک های ما خریداری کنید ، ممکن است ما یک کمیسیون وابسته کسب کنیم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *