آیا آزمایش فروش رادون برای فروش خانه لازم است؟

رادون

گاز رادون یک گاز رادیواکتیو بی رنگ و بی بو خطرناک است که با پوسیدگی اورانیوم در خاک تولید می شود. این می تواند از طریق یک فضای خزنده ، کف زیرزمین و دیوارهای شما یا حتی یک صفحه بتونی از سطح زمین وارد خانه شما شود. سطح بالای گاز رادون علت اصلی سرطان ریه برای افراد غیر سیگاری و دومین علت اصلی سرطان ریه برای سایر افراد است. اگر به فکر فروش هستید ، تعیین کنید که آیا آزمایش رادون برای فروش خانه شما قبل از لیست کردن لازم است یا خیر.

آیا آزمایش رادون برای فروش خانه لازم است؟

هیچ قانون فدرال یا ایالتی وجود ندارد که برای فروش خانه شما نیاز به آزمایش رادون داشته باشد. با این وجود ، ممکن است احکام محلی وجود داشته باشد که نیاز به آزمایش رادون قبل از فروش داشته باشد (معمولاً در مناطقی که غلظت های بالای رادون شناخته شده دارند). قبل از لیست خانه خود ، با مسئولان ساختمان محلی و نماینده لیست خود تماس بگیرید تا مشخص کنید آیا شرایط آزمایش رادون وجود دارد یا خیر. حتی اگر آزمایش رادون نیازی به فروش خانه شما نباشد ، بیشتر مقررات و قوانین ایالتی و محلی شما را ملزم می کند تا نتایج آزمایش های قبلی رادون را به خریدار فاش کنید. به عبارت دیگر ، شما نمی توانید نتایج تست رادون را از خریدار پنهان کنید. اگر آزمایش رادون خود را با استفاده از کیت DIY انجام داده باشید ، احتمالاً خریدار می خواهد تست های حرفه ای جدیدی را که توسط بازرس خانه خود یا یک شرکت آزمایش رادون انجام می شود ، بخواهد. اگر این نتایج میزان بالایی از رادون را نشان دهد ، می توانید مطمئن باشید که خریدار تخفیف قابل توجهی را درخواست می کند. برای جلوگیری از این مشکل در کل ، یک بازرس رادون حرفه ای استخدام کنید و کمی قبل از لیست کردن ، خانه خود را آزمایش کنید.

تست تست گاز رادون حرفه ای چقدر است؟

آزمایش گاز رادون حرفه ای بسته به اندازه خانه شما حدود 150 تا 250 دلار هزینه دارد (خانه های بزرگتر ممکن است به چندین واحد تست خاص نیاز داشته باشند). پیش از شروع آزمایش ، بازرسان معمولاً به دنبال نقاط ورود گاز معمولی رادون هستند و توصیه می کنند قبل از انجام آزمایش ، آن مناطق را آب بندی کنید. این اصلاحات حتی اگر شما آب بندی را انجام دهید به هزینه شما افزوده می شود ، اما احتمالاً منجر به کاهش سطح گاز رادون خواهد شد. اگر نتایج آزمایش گاز رادون هنوز غلظت بالایی را نشان می دهد ، حتی پس از رفع ، بهتر است پیشگویی کنید و قبل از لیست خانه خود ، یک سیستم کاهش گاز رادون نصب کنید. این مسئله گاز رادون را به طور کامل از بین می برد.

سطح رادون قابل قبول چیست؟

نتایج آزمایش گاز رادون در پیکچرزها ارائه شده است و EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست) به شدت توصیه می کند اگر نتایج نشان دهد غلظت گاز رادون 4 پیکچوری در لیتر (pCi / L) یا بالاتر باشد ، نصب سیستم کاهش رادون را توصیه می کنید. با این حال ، هیچ سطح رادون واقعا بی خطر نیست. اگر نتایج آزمایش نزدیک به سطح 4pCi / L باشد ، خریدار ممکن است تخفیف بخواهد یا شما را ملزم به نصب یک سیستم کاهش رادون قبل از بسته شدن کند. متوسط ​​هزینه سیستم کاهش رادون 958 دلار است.

با نصب یک سیستم کاهش رادون خود در یک آخر هفته 1000 دلار پس انداز کنید.

بعد ، بررسی کنید: 50 مورد که می تواند یک خانه فروشی را نابود کند.

قبل از لیست خانه خود این 35 کار را انجام دهید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *