راهنمای کودهای چمن مایع

کود چمن مایع از طریق amazon.com

علاوه بر چمن زنی ، پیرایش و لبه زدن ، تغذیه چمن شما نیز یک کار مهم فصلی است. اما ، هنگام انتخاب کود چمن ، بسیاری از مالکان خانه با گزینه ها اشتباه می گیرند. بنابراین ، چه تفاوتی بین کود چمن مایع و دانه ای وجود دارد؟ خواندن را ادامه دهید

با یک آزمایش خاک شروع کنید

با یک آزمایش خاک شروع کنید. تغذیه مواد مغذی چمن مورد نیاز شما بی فایده است. یک آزمایش خاک ، pH خاک و همچنین مواد مغذی اصلی را تجزیه و تحلیل می کند. شما می توانید برای تجزیه و تحلیل یک نمونه خاک را به دفتر فرمت محلی خود ببرید یا می توانید یک کیت آزمایش خاک DIY را خریداری کنید. پس از نتیجه آزمایش ، خواهید فهمید که کدام مواد مغذی را باید استفاده کنید و می توانید بهترین روش برای استفاده از آنها را تحقیق کنید.

نرخ کاربرد کودهای مایع و نسبتها

باز هم ، بهترین کود برای چمن شما ماده ای است که حاوی مواد مغذی مورد نیاز خاک شماست. کودهای شیمیایی توسط یک سیستم شماره گذاری فروخته می شوند که نسبت نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) را نشان می دهد. بنابراین ، اگر برچسب 5-5-5 را بگوید ، می دانید که دارای قسمتهای مساوی از این سه ماده مغذی است. اگر 16-4-8 باشد ، 16 قسمت ازت ، 4 قسمت پتاسیم و 8 قسمت پتاسیم دارد. نسبت تعمیر و نگهداری معمولی برای چمن 3-1-2 است. یکی از مزایای استفاده از کود چمن مایع این است که به راحتی می توانید سایر مواد مغذی مورد نیاز خاک خود را مخلوط کنید.

چه مدت کود مایع دوام خواهد داشت؟

بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می کنند چهار بار در سال چمن خود را بارور کنید. اما بارور کردن بیش از چهار بار در سال بیش از حد است. در حقیقت ، بیشتر صاحبان خانه می توانند هر سال با دو نفر از این طریق استفاده کنند. می توانید با دانستن اینکه چه موقع کودهای چمن زنی را بر اساس زمان سال انجام دهید ، میزان کود چمن مورد نیاز خود را کم کنید.

اگر کود چمن زنی زیادی بخصوص در خاک های شنی بمالید ، سهم خوبی از آن به داخل خاک شسته می شود و راه خود را به درون آب های زیرزمینی با ارزش ، دریاچه ها ، نهرها و تالاب ها می اندازد. چمنزارهای چمن فقط به مقدار مشخصی غذا احتیاج دارند. همیشه بهتر نیست.

چه موقع باید کود کود اسپری کنم؟

این زمان است که چمن زنی را بارور کنیم: اگر برنامه کود چمن شما یک بار در سال است ، آن را حدود روز کار اعمال کنید. این زمانی است که چمن شما شاداب ترین است و چه زمانی به بهترین وجهی به مواد مغذی دریافت می کند. بارور شدن در این زمان به بهسازی مجدد ذخایر مواد غذایی پس از یک سال رشد طولانی و استرس زا و قبل از سخت بودن مجموعه های زمستانی کمک می کند.

اگر برنامه کود چمن شما دو بار در سال است ، برنامه دوم را در مورد اواسط اکتبر اعمال کنید. این مانند “کمک دوم” مواد غذایی مورد نیاز زمستان است. برنامه سوم می تواند در اواسط تا اواخر بهار اضافه شود و می تواند با preventer crabgrass شما ترکیب شود. در صورت نیاز ، برنامه چهارم را می توانید در اواسط تابستان اضافه کنید. هنگام استفاده از کودهای میانسال ، هوا را تماشا کنید. کوددهی در هوای گرم و مرطوب می تواند به چمن زنی شما آسیب برساند. یک استثناء استفاده از کودهای آلی است. آنها در روزهای سگ تابستان بسیار چمن دوستانه هستند.

در بهار ، فقط کود کافی بخورید تا به سبز کردن چمن خود کمک کنید. حدود نیمی از مقدار عادی انجام خواهد داد. حتی بدون کود ، چمن شما به محض بالا رفتن درجه حرارت به طور طبیعی به سرعت رشد می کند. آیا تاکنون متوجه شده اید که چمن در اواخر بهار و اوایل تابستان سریعتر رشد می کند؟ چرا در این زمان با بارور شدن ، حتی رشد بیشتری را ارتقا می بخشیم؟

قاتل علفهای هرز برای چمن

اگر چمن شما از علفهای هرز گرفتار است ، می توانید فرمول علفهای هرز و خوراک را انتخاب کنید ، اما اگر علفهای هرز شما گسترده نیست ، ابتدا با کودهای جداگانه بروید. تغذیه خاک شما سلامتی چمن شما را افزایش می دهد. و ، علف سالم سرانجام اکثر علفهای هرز را خفه می کند.

قاتلان علفهای هرز مایع برتر عبارتند از: Ortho Weed B We Gone ، منطقه علفهای هرز باروری ، Round Up Pro ، مقایسه-N-Save و Spectracide.

قاتلان علفهای هرز طبیعی و ارگانیک برتر عبارتند از: Green Gobbler ، Natural Armor و Doctor Kirchner.

کود مایع در مقابل گرانول

که بستگی دارد. اگر یک قطعه بزرگ از دارایی را انتخاب کنید ، زیرا گران تر است ، کودهای دانه ای ممکن است انتخاب شوند. اما اگر به نتایج فوری نیاز دارید ، مایع می خواهید.

جوانه های کودهای مایع

بلافاصله Bioavailable به دلیل اینکه به صورت مایع است ، کود چمن مایع فوراً مواد مغذی را به خاک می دهد ، بنابراین تنها در چند روز می توان مزایای آن را مشاهده کرد.

حتی برنامه کودهای مایع کاملاً مخلوط شده و با نازل سمپاش پهن شده استفاده می شوند ، کود مایع کاربرد یکنواخت تری نسبت به آنچه که با پخش کننده کود دانه ای بدست می آورید می دهد.

متنوع تر چه کنسانتره را در اسپری گالن مخلوط کنید (گزینه کم هزینه تر) ، یا بطری از پیش مخلوط شده را که به شلنگ باغ شما وصل می شود ، خریداری می کنید ، کود مایع متنوع تر از دانه است زیرا می توانید آن را روی زمین یا شاخ و برگ بمالید. در صورت نیاز به اصلاح سریع در اواسط فصل ، کاربردهای شاخ و برگ باعث جذب سریع تری می شوند.

می تواند با محصولات دیگر مخلوط شود کودهای چمن مایع را می توان به راحتی مخلوط کرد تا مقدار مناسب مواد مغذی مورد نیاز گیاه چمن خود را بدست آورید.

بهترین کود آلی برای چمن چیست؟

کودهای مایع آلی شامل: راه حل های ساده چمن ، دکتر زمین و راه حل های ساده رشد هستند.

کودهای مایع منفی

به چندین برنامه کاربردی احتیاج دارد کود مایع ، در حالی که سریعتر است ، نیاز به تکرار مجدد دارد. کود دانه ای هنگام باران به آرامی مواد مغذی را در خاک آزاد می کند و یا چمن خود را آب می کنید ، بنابراین لازم نیست که آن را به دفعات استفاده کنید.

گرانتر هیچ دو راه در مورد آن وجود ندارد ، کود مایع بیش از دانه گران است. اگر حیاط بزرگی دارید ، آن هزینه اضافی بیشتر می شود.

نتایج کوتاه مدت مطابق سرویس خدمات پسوند دانشگاه ایالتی میشیگان ، نتایج حاصل از کودهای سریع ریز محلول در آب رضایت فوری را ارائه می دهد که کوتاه مدت است. بله ، آنها به سرعت چمنهای مجلل با رنگی عمیق و عمیق را تحویل می دهند ، اما انرژی وارد شده به رشد برتر در واقع رشد ریشه را کاهش می دهد. آنها برای نتایج طولانی مدت بیشتر پیشنهاد می کنند ، از کود آهسته استفاده کنید.

بیاموزید که چگونه چمن خود را بارور کنید و از چهار اشتباه بالای صاحبان خانه جلوگیری کنید.

اگر تصمیم به استفاده از کود دانه ای دارید ، این پست نحوه استفاده از کود و بذر بذر را به شما نشان می دهد.

و اگر چمن شما بیش از آنچه کود می تواند به کمک نیاز داشته باشد ، روش تعمیر یک چمن آسیب دیده را در اینجا بخوانید.

اکنون یک کیت آزمایش خاک DIY را در آمازون خریداری کنید.

هر محصولی بطور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شود. اگر چیزی را از طریق لینک های ما خریداری کنید ، ممکن است ما یک کمیسیون وابسته کسب کنیم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *