راه های طبیعی برای رهایی از علفهای هرز

توسط شما آورده است
هوز

در بهار ، باغ ها در زندگی شکوفا می شوند. علفهای هرز نیز انجام می دهند ، و می توانند نوعی وجود باغبان باشند. تلاشهای ما برای مدیریت علفهای هرز به جای اینکه بتوانیم یک جنگ همه جانبه را انجام دهیم ، می توانیم مؤثرتر باشیم وقتی نقشهای آنها را در اکوسیستم ما درک کنیم.

توسط Abundant City

درک علفهای هرز

عریض تعریف شده ، علفهای هرز هر گیاه ناخواسته ای است که در باغهای ما رشد می کند. علفهای هرز می تواند به هر شاخه ای از خانواده گیاهان ، اعم از علف یا درخت ، سالانه یا چند ساله اختصاص داشته باشد. آنها از گونه های بومی تا گیاهان تهاجمی به گل ها و سبزیجات که از دست خارج می شوند کاشته می شوند. همان گیاه می تواند در یک مکان مطلوب و یک علف هرز در دیگری باشد. هر کس نعنا یا بامبو را بدون استفاده از ظرف کاشته باشد ، پدیده گیاه کلاسیک باغی را گسترش می دهد تا به چیزی تبدیل شود که می تواند به عنوان یک علف هرز در نظر گرفته شود.

علفهای هرز با توجه به موقعیت جغرافیایی متفاوت هستند و شامل کودزو در جنوب شرقی آمریکا و قاصدکهای تقریباً در همه جا می شوند. آنچه آنها به اشتراک می گذارند ، مقاومت فوق العاده آنها است. آنها غالباً به چندین روش پخش می شوند: دانه ها ، ریشه ها و دونده ها. آنها زنده مانده اند.

اگرچه بیشتر باغبانان علفهای هرز را ناخوشایند می دانند ، اما این گیاهان خراشیده می توانند خواص مفیدی داشته باشند. بسیاری از علفهای هرز ، مانند قاصدکهای نشان داده شده در اینجا ، خوراکی هستند. حتما علفهای هرز را قبل از خوردن آنها به درستی تشخیص دهید؛ آماده سازی ایمن را بفهمید ، از جمله قسمت هایی از گیاه قابل خوراکی است. و تأیید کنید که آنها در خاک غیر آلوده عاری از علف کش ها ، سموم دفع آفات و فلزات سنگین رشد کرده اند.

برخی از علفهای هرز همچنین می توانند منابع مهم غذایی را برای گرده افشان های باغ فراهم کنند. شبدر منبع شهد مورد علاقه زنبورها است. رازیانه برنز و توری ملکه آن ، زنبورها و مگسهای درنده و مادربزرگها را جذب می کند که به آفات باغی مانند شته ها طعمه می زنند.

چشم انداز باغ گیاهشناسی میسوری

زمزمه کردن علفهای هرز

به نظر عجیب و غریب ، علفهای هرز می توانند سلامت خاک را بهبود بخشند یا مشکل خاک را نشان دهند که باید اصلاح شود. Folklore اطلاعات جالبی راجع به آنچه علفهای هرز در مورد خاک ما می گویند فراهم می کند.

علفهای هرز در خانواده حبوبات ، مانند كودزو ، گل ماسه و شبدر ، “برطرف كننده نیتروژن” هستند. آنها با باكتری های خاك ایجاد می كنند كه ازت ، یكی از مهمترین مواد مغذی گیاه موجود در خاک را ایجاد می كند. فولکلور گفته است که اگر علفهای هرز حبوبات زیادی مشاهده کنید ، به این معنی است که در صورت عدم رشد گیاهان دیگر خاک از نظر نیتروژن وجود دارد. با گذشت زمان ، خاصیت رفع نیتروژن این گیاهان می تواند به بهبود کیفیت خاک کمک کند. در حقیقت ، شبدر و گل سرخ غالباً به عنوان “محصولات زراعی” برای بهبود خاک پرورش می یابند.

علفهای هرز با قلاب های عمیق ، مانند قاصدک ها ، غالباً در خاک فشرده یافت می شوند – به ترک های بین مروارهای پیاده رو فکر کنید. این علفهای هرز می توانند خاک مورد نیاز هوادهی را نشان دهند. به همین ترتیب ، کره های خزنده اغلب در خاک سنگین شکوفا می شوند که فاقد ماده آلی است.

این گونه های “شاخص” می توانند چیزهای زیادی در مورد سلامتی خاک ما نشان دهند. اگر مشکل علفهای هرز مداوم دارید ، گونه ها را شناسایی کرده و تحقیقات دیگری انجام دهید. ممکن است شما از چقدر یادگیری شگفت زده شوید.

نمای خارجی معاصر توسط B&Q

جلوگیری و از بین بردن علفهای هرز

در حالی که علفهای هرز می توانند چیزهای زیادی در مورد سلامتی باغ های ما بیاموزند ، ما هنوز هم باید آنها را بررسی کنیم – به ویژه در باغ های سبزیجات ، که در آن محصولات زراعی چنار به راحتی با رشد سریع علفهای هرز جمع می شوند. اگرچه جلوگیری از همه علفهای هرز غیرممکن است ، می توانید از چند راهکار ساده استفاده کنید تا بدون شکستن کمر یا متوسل شدن به مواد شیمیایی سمی ، آنها را به مقدار مناسب نگه دارید.

خاک غنی بسازید. بسیاری از علفهای هرز در خاک فقیر ، فشرده یا آشفته رشد می کنند و غنی سازی خاک شما می تواند شگفتی هایی برای کاهش علفهای هرز بسازد. برای باغ های سبزیجات ، ساخت تختخواب های پرورش یافته حداقل 12 اینچ بلند و پر کردن آنها با خاک باغی با کیفیت بالا و عاری از علفهای هرز یکی از سریعترین راهها برای جلوگیری از اکثر قریب به اتفاق علفهای هرز است. هنگام ساختن تخت خواب بلند جدید ، قسمت زیرین سطح زیر کاشت خود را با چند لایه مقوا راه راه (جعبه های مسطح خوب کار کنید) قبل از اضافه کردن خاک خط بکشید. این لایه به دفع همه جز بی علفهای هرز کمک خواهد کرد. پاداش: خاک کرکی و هوادهی شده در بسترهای مرتفع باعث می شود که علفهای هرز را هنگام جوانه زدن آسان تر کنید.

هنگامی که خاک شما موجود است ، مواظب باشید که زیاد مزاحم آن نشوید. ریختن یا چرخاندن خاک روی آن می تواند دانه های علفهای هرز مدفون را در معرض دید خود قرار دهد. هنگام اضافه کردن ، آن را به جای حفر کردن زیر آن ، روی سطح تخت خود بکشید. استثناء در هنگام افزودن است که باید در زیر تخت های سبزیجات حفر شود.

منظره معاصر توسط Jocelyn H. Chilvers

از مقداری چربی آرنج در هفته استفاده کنید. هرچه علفهای هرز کوچکتر باشد ، خلاص شدن از آن راحت تر است. نکته اصلی این است که برخی از تعمیر و نگهداری منظم و حذف علفهای هرز در حالی که هنوز کوچک هستند. اگر سبزیجات را در تخت های بزرگ پرورش می دهید ، نهالهای علفهای هرز معمولاً با انگشتان دستکش قابل بیرون کشیدن هستند. انجام چنین کاری بسیار آسانتر از کار سخت در حفر قاصدک های تمام اندازه است. علاوه بر این ، از بین بردن علفهای هرز در جوانی به جلوگیری از جلوگیری از جوانه زدن آنها و گسترش بیشتر آنها کمک می کند.

هفته ای یکبار باغ خود را برای علفهای هرز شانه کنید. در حین کار ، یک سطل را در دست بگیرید تا پاکسازی آسان شود. شما هر علفهای هرز را به دست نمی آورید – حتی سعی نکنید – بلکه تمام تلاش خود را کنید تا بخش عمده ای از آنها حذف شود. برای صرفه جویی در کمر ، به جای خم شدن در کمر ، در کنار تخت خود زانو بزنید یا چمباتمه بزنید. لنت زانو یا مدفوع می تواند برای این منظور مفید باشد.

منظره توسط Jocelyn H. Chilvers

به ریشه مشکل برسید. حتماً کل گیاه را از بین ببرید ، به خصوص اگر علفهای هرز را به اندازه کامل از بین ببرید. این ساده تر از انجام گفته می شود ، اما مهم است زیرا علفهای هرز دزدکی می تواند از انتهای شکسته ریشه ها چند برابر شود. هنگام از بین بردن علفهای هرز گلی مانند قاصدک و کامفری (که ریشه های مرکزی طولانی دارند) ، حتما با استفاده از یک ابزار علفهای هرز یا بیل حفر عمیق کنید. برای علفهای هرز که دارای ریشه های فیبر هستند ، مانند کره ، به طور گسترده در اطراف گیاه کاشته می شوند.

منظره مدیترانه توسط طراحی منظر پت بردی

به آنها فضا ندهید. همانطور که این گفته می رود ، طبیعت یک خلاء را نادیده می گیرد. این حقیقت را به قلب خود در باغ ببرید. به جای ترک تکه های لخت خاک ، از مالچ های ارگانیک مخصوص باغچه مانند نی یا برگ استفاده کنید. همچنین می توانید یک مالچ پلاستیکی معدنی را که از فروشگاههای عرضه باغ تهیه می شود ، امتحان کنید. علاوه بر نگه داشتن علفهای هرز در خلیج ، مالچ یک راه عالی برای صرفه جویی در مصرف آب با کاهش تبخیر است.

توسط research.pomona.edu

علفهای هرز را خورشید یا خنک کنید. اگر علفهای هرز یک مشکل جدی در باغ شماست ، ممکن است نیاز به اقدامات شدیدتری داشته باشید. در نظر بگیرید که خوراکی یا دودکش کردن خاک خود را به روش خورشید انجام دهید ، تکنیک هایی که علف های هرز اکسیژن را در طی مدت چند هفته گرسنه می کنند. انجام این کار باعث می شود تختخواب های شما برای چند هفته از کار بیفتد ، اما اگر مشکل علف های هرز مداوم وجود دارد که باغبانی را مشکل می کند ، ارزش آن را ندارد.

توسط Abundant City

دفع علفهای هرز

با علفهای هرز کشیده شده چه کار می کنید؟ کمپوست های باتجربه ، که می دانند شمع های کمپوست آنها به حد کافی بالا می رسد که بذرها و ریشه های علفهای هرز را از بین می برند ، می توانند علفهای هرز را به شمعهای کمپوست خود اضافه کنند. با این حال ، برای بسیاری از باغداران خانه ، علفهای هرز كمپوست می توانند با پخش بذر علفهای هرز هنگام بازگشت كمپوست به باغ ، این مسئله را گسترش دهند.

در عوض ، علفهای هرز را در “چای کمپوست” در نظر بگیرید. دو روش اصلی برای تهیه چای کمپوست وجود دارد: غیر هوادهی و هوادهی. چای بدون چربی فقط با پر کردن یک قوطی تمیز و تمیز با مواد چای ساز خود و پوشاندن آنها با آب ، معمولاً برای چند هفته ساخته می شود. مایع به دست آمده کودی مفید – هرچند کاملا بویایی برای باغ شما فراهم می کند. چای کمپوست هوادهی شامل استفاده از هواساز آکواریوم یا همزن مکرر است و در زمان کمتری نتیجه بد بو را بدست می آورد.

از طرف دیگر ، اگر به دنبال گزینه ای مناسب هستید ، بسیاری از شهرها وانت مرتباً زباله های باغ ، از جمله علفهای هرز را تهیه می کنند. در بیشتر موارد ، این ضایعات باغی در دماهای زیاد کمپوست می شوند تا علفهای هرز را از بین ببرند و به جامعه بازگردانده شوند یا در پروژه های عمومی استفاده شوند.

علفهای هرز شر نیستند ، حتی اگر به نظر اینگونه باشند. لحظه ای به تحسین پذیری این گیاهان سخت بپردازید و یاد بگیرید که چه چیزی ممکن است برای شما بیاموزند. با ساختن خاک خوب و به طور مرتب از بین بردن علفهای هرز ، می توانید علفهای هرز را به حداقل برسانید.

نشان داده شده: کره خزنده و کرم آبی

لینک های مربوطه:

  • 10 نکته برای شروع باغبان
  • هزاران عکس از چشم انداز الهام بخش را مرور کنید
  • ابزارهای جدید باغبانی را در Houzz پیدا کنید

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *