جوانب مثبت و منفی مالچ تخت گل

مالچ بستر گل

اگر وقت خود را برای ایجاد تختخواب های گل جذاب گرفته اید ، می خواهید آنها را سالم نگه دارید. استفاده از مالچ تخت گل یکی از راه های این کار است.

مالچ علفهای هرز را نگه می دارد و از ریشه گیاهان شما محافظت می کند. همچنین خاک را محافظت می کند ، آن را مرطوب نگه می دارد و از شستشوی آن جلوگیری می کند. یک لایه تازه مالچ نیز می تواند زیبایی تخت گل های شما را متحد و تقویت کند.

راهنمای نهایی ما به یک منظره علفهای هرز را بررسی کنید.

بهترین مالچ برای تخت گل

انواع مالچ تخت گل در بازار وجود دارد ، از پوست درخت خرد شده و سوزن های کاج گرفته تا لاستیک و پوسته های لوبیا کاکائو. کارشناسان می گویند یکی از بهترین مالچ ها کمپوست است که در حیاط و آشپزخانه شما زباله دفع می شود. از آنجا که کمپوست از مواد آلی ساخته شده است ، هنگام تجزیه خاک خاک را غنی می کند.

سوزن های کاج یکی دیگر از مالچ های بسیار مورد توجه است. یک ماده طبیعی است ، آنها برای گیاهان سالم هستند. آنها همچنین عطر و بویی دلپذیر می بخشند و آب به راحتی از روی آنها عبور می کند. از آنجا که سوزن های کاج اسیدی هستند ، برای گیاهان دوست داشتنی مانند اسیدهای آبی مانند هیدرنگس ، شترمرغ و آزالیاها بسیار مفید هستند.

اما همه مالچ ها برابر نیستند. مراقب مالچ لاستیکی باشید که ممکن است باعث آلوده شدن آلاینده هایی از جمله روی شود. همچنین ممکن است بوی تهاجمی ببخشد. اگر مالچ چوب را ترجیح می دهید ، پوست درخت خرد شده و نه تراشه های چوب را انتخاب کنید.

در حالی که تراشه های چوبی اغلب به صورت رایگان ارائه می شوند ، ممکن است از پالت های قدیمی ، الوارهای تصفیه شده یا سایر ضایعات ساختمانی ایجاد شود. این محصولات ممکن است آرسنیک ، کرئوزوت و سایر عناصر نامطلوب را وارد خاک شما کنند. بعلاوه ، تراشه های چوبی گاهی حاوی قارچ مخرب هستند که می تواند خود را به سایدینگ یا ماشین منزل شما بچسباند ، به خصوص اگر تراشه ها نزدیک هر کدام باشند.

آگاه باشید که حتی مالچ های “خوب” مانند کمپوست یا پوست خرد شده نیز دارای برخی موارد منفی هستند. این مواد طبیعی برای یک چیز جذاب برای حشرات است. و بعضی از مردم به نحوه بو کردن اهمیت نمی دهند.

جوانب مثبت و منفی یک تخت گل سنگ را بخوانید.

چگونه تخت گل را مالچ کنید

اکثر کارشناسان باغ تخمگذار دو یا سه اینچ مالچ تخت گل را توصیه می کنند. مالچ در بهار ، هنگامی که چند ساله شما ظاهر می شود. سالانه های خود را بعد از کاشت آنها مالش دهید.

برخی از گلها از مالچ زمستانی بهره مند می شوند. چندساله های تازه کاشته شده می توانند در اولین زمستان از پوشش سوزن های کاج یا نی استفاده کنند. این می تواند آنها را از چرخه انجماد و ذوب زمستان ، که می تواند گیاهان را از زمین گرم کند ، محافظت می کند. بعضی از انواع گلاب ممکن است هر زمستان نیاز به مالچ داشته باشد.

درباره راهنمای مالچ در راهنمای کامل مالچ ما بیشتر بدانید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *