ترمیم گاز رادون: بهترین سیستم های کاهش رادون

سیستم ترمیم گاز رادون خانواده دستی

گاز رادون چیست؟

گاز رادون یک گاز رادیویی بدون رنگ و بی بو است که با فروپاشی اورانیوم تولید می شود. گاز رادون تقریباً در تمام خاکها وجود دارد و میزان بسیار کمی از گاز رادون در هوایی که هر روز تنفس می کنیم یافت می شود. هنگام ورود گاز رادون به خانه شما و به دام افتادن مشکلاتی رخ می دهد.

گاز رادون چگونه وارد می شود؟

گاز رادون از خاك به داخل خانه مستقیماً از طریق منافذ بتونی و شکاف در دیوارها و کفها جابجا می شود. هر خانه ای در هر سنی و در هر مکانی می تواند سطح رادون بالا ببرد. مهم این است که چگونه خانه خاص شما با خاک اطراف تعامل دارد. سطح رادون همسایه شما ممکن است بسیار متفاوت از سطح شما باشد.

آیا گاز رادون خطرناک است؟

آره. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مقادیر زیاد رادون می تواند باعث سرطان ریه شود.

در اینجا نگاهی عمیق به این می پردازیم که رادون چیست و چرا آنقدر خطرناک است؟

دو روش عالی برای کاهش گاز رادون

بهترین راه برای مقابله با گاز رادون این است که آن را از پایین ترین سطح مکش کنید و آن را در بیرون رها کنید یا پایین ترین سطح خود را تحت فشار قرار دهید تا هرگز در وهله اول وارد منزل شما نشود.

1- گاز رادون را با استفاده از مکش جدا کنید

سیستم های مکش با ایجاد فشار هوای منفی در یک گودال پمپ موجود برای مایعات ، گودال تازه حفر شده در زیر کف بتونی شما کار می کنند ، یا با قرار دادن یک ورق پلاستیکی روی خاک در فضای خزیدن خود و مکیدن هوا از زیر پلاستیک. لوله مکش می تواند از خانه شما خارج شود ، اگرچه سقف ، حاشیه ، دیوار جانبی یا شیروانی شما قرار دارد. اگر خاک زیر خانه شما قابل نفوذ نیست ، ممکن است مجبور شوید سیستم مکش دیواره بلوک را نصب کنید که گاز رادون را از تمام فضاهای توخالی بلوک ها خارج می کند.

2. گاز رادون را با فشار زیاد نگه دارید

روش فشار با دمیدن هوا به طور مداوم در پایین ترین سطح خانه شما کار می کند تا از ورود رادون جلوگیری شود.

اثربخشی سیستم کاهش رادون

سیستم های مکش فعال غلظت گاز رادون را 50٪ تا 99٪ کاهش می دهند ، در حالی که سیستم های مکش غیرفعال غلظت را تنها 30٪ تا 70٪ کاهش می دهند. با این حال ، اگر غلظت گاز رادون شما در انتهای مقیاس باشد ، ممکن است یک سیستم منفعل درست کار کند. در صورت افزایش سطح رادون ، همیشه می توانید بعداً فن را اضافه کنید.

فشار نیز بسیار مؤثر است ، غلظت رادون را 50٪ تا 99٪ کاهش می دهد. فشار اما برخی از نقاط ضعف دارد. درهای سطح پنجره های سطح پایین و پایین باید در همه زمان ها بسته و محکم نگه داشته شود. اگر می خواهید از سطح پایین خود به عنوان فضای زندگی استفاده کنید همیشه عملی نیست.

هزینه نصب سیستم کاهش رادون

هزینه های نصب سیستم کاهش رادون بسته به نرخ کار محلی و اینکه فضای خانه شما تمام شده یا ناتمام است متفاوت است.

  • سیستم های مکش معمولاً حدود 1000 تا 3500 دلار قیمت دارند
  • سیستم های مکش بلوک دیواری به دلیل زمان مورد نیاز برای حفر هر بلوک در اطراف محیط می توانند تا 5000 دلار یا بیشتر هزینه کنند و سپس جریان هوا را به سمت دریچه بکشند.
  • قیمت سیستم های تحت فشار در حدود 1000 تا 2500 دلار است

بیاموزید که چگونه سیستم کاهش رادون خود را نصب کنید و 1000 دلار پس انداز کنید.

هزینه یک سیستم کاهش رادون چقدر هزینه دارد؟

سیستم های مکش و فشار فعال انرژی الکتریکی 24/7 را مصرف می کنند و بسته به طراحی و شرایط آب و هوایی محلی ، گاهی اوقات می تواند باعث کاهش گرما شود. هزینه و نگهداری سالانه برق معمولاً بین 200 تا 500 دلار است.

یک کیت تست رادون پایه را از آمازون خریداری کنید.

هر محصولی بطور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شود. اگر چیزی را از طریق لینک های ما خریداری کنید ، ممکن است ما یک کمیسیون وابسته کسب کنیم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *