بخشی از پیاده رو را جایگزین کنید

توسط Sakrete حمایت مالی می شود

در اینجا سه ​​واقعیت در مورد بتن وجود دارد: این سخت است ، در نهایت آن را خراب می کند ، و نصب آن توسط یک حرفه ای گران است. استفاده از تجهیزات اجاره ای و مخلوط بتن با مقاومت بالا Sakrete، من توانستم در کمتر از یک روز یک پروژه جایگزینی بتونی را به اتمام برسانم. کار بتونی یک فرآیند خطی است و سازماندهی و اجرای آن کار ساده است. این کار را خودتان انجام دهید ، مقداری پول پس انداز کنید و رضایت یادگیری یک مهارت جدید را تجربه کنید.

Sakrete_bad_sidewalk

مسیری که می خواستم جایگزین کنم ، بخشی بود به طول 7-1 / 2 فوت به طول 3-1 / 2 فوت عرض. سطح بتن موجود به گرد و غبار و سنگدانه ها بدتر شده است. این حالت یا در اثر آب زیاد در مخلوط یا در معرض باران شدید قبل از پختن ایجاد شده است. در هر صورت ، این بخش در حال تجزیه بود و باید برود.

مخلوط بتن با مقاومت بالا Sakrete در اندازه های مختلف کیف عرضه می شود. من 60 پوند را انتخاب کردم. کیف های این پروژه هر کیسه معادل 0.45 مس است. ft. بنابراین با فرم های 2 my 4 من ، L (ft.) x W (ft.) x ضخامت (33/3 فوت) را برای تعیین کف مکعب بتن مورد نیاز محاسبه کردم. همیشه چند کیف اضافی برای دستیابی به آنها بخرید. پس از ریختن ریختن ، ریختن روی بتن می تواند به معنای سفر اضطراری به مرکز خانه و ریختن به خطر بیافتد. “پخت و پز بتن منتظر هیچ کس نیست.” من ترجیح می دهم چند کیسه از کالای استفاده نشده نسبت به مدت کوتاهی ارائه دهم ، به خصوص وقتی که خودم کار می کنم.

Sakrete_cut_back_side

برای شروع ، من نوشابه را در هر دو طرف پیاده روی قطع کردم. من به یک سنگر که حدود 6 اینچ عرض و 6 عمق عمق داشت پایان دادم. این سنگر اشکال چوب را در مرحله بعدی جای می دهد.

Sakrete_cut

بعد ، من در امتداد انتهای قسمت آسیب دیده برش می دهم. وقتی بعداً بتن بد را شکسته ام ، این بریدگی ها مانع از انتشار ترک به بخش های خوب می شوند. همانطور که انجام دادید می توانید از اره مدور مجهز به تیغ سنگ تراشی یا چرخ زاویه ای استفاده کنید. (بله ، من می دانم: من واقعاً باید نگهبان را بر روی چرخ من قرار دهم.)

Sakrete_break_up_slab

من فهمیدم که دال استاندارد ضخامت 3 اینچ است. خیلی زود فهمیدم که در آن محاسبه اشتباه کردم! شکستن دال با سورتمه و انتخاب بسیار دشوار و وقت گیر بود. من همچنین متوجه شدم که این دال از حدود 2 اینچ تا بیش از 8 ضخامت ضخامت دارد. یک جک چکش اجاره ای وقت و عرق زیادی را برای من به وجود می آورد ، حدوداً یک ساعت کار را انجام می دادم و تخته را به قطعات بزرگتر و آسان برای آن می شکنیم. روش سورتمه ای من را به درون عرق خیس کرد و سپس از من خواست که بسیاری از سطل های سافت بال (و کوچکتر) را از منطقه کار منتقل کنم. توجه داشته باشید به خود: دفعه دیگر ، آن جکامر را اجاره کنید.

Sakrete_add_forms

پس از پاک کردن منطقه تخریب ، فرم های 2 × 4 خود را نصب کردم. الوار مستقیم هر کار را آسانتر می کند ، بنابراین من چوب ها را برای فرم ها دستگیر کردم. برای مطابقت با ارتفاع پیاده روی موجود در هر دو طرف ریختن جدید ، اطمینان حاصل کردم که انتهای تخته ها حتی در لبه بالایی بتن موجود در هر انتهای اشکال وجود داشته باشد.

Sakrete_stake

فرم ها را با تکه های چوبی جمع کردم و با پیچ های بتونی دوتایی آنها را به فرم ها چسباندم. پیچ ها را به جای ناخن ها ترجیح می دهم ، زیرا نصب آنها آسان است ، می توان چندین بار استفاده کرد و تنظیمات سریع را امکان پذیر می سازد. من روی تعداد سهام شرط نمی کنم. من می خواهم که فرم به صورت ایمن نگه داشته شود و مستقیم بماند. من برای رسیدن به این اهداف از چهار ریسک از هر طرف استفاده کردم.

Sakrete_cut_flush

هنگامی که فرم ها در محل کار قرار گرفتند ، من از اره گیرنده استفاده کردم تا قسمتهای بالای سهام را به سمت فرمهای 2 × 4 برش دهم. این کار باعث می شود مسیر مشخصی برای پیچ من باشد (قطعه ای با ابعاد 2 × 4 در حدود 10 اینچ عرض بیشتری از عرض فرم ها). پیچ باید روی لبه های بالایی فرم صاف باشد.

Sakrete_tamp_base

با استفاده از فرم های امن ، من یک بیل کوچک سنگی و بتونی را به طور مساوی توزیع کردم. سپس من با دست زدن به کل منطقه برای فشرده سازی مواد پایه.

Sakrete_expansion_joint

من برای جدا کردن بتن جدید از مواد موجود ، از مواد مفصل انبساط فیبر در هر دو انتها استفاده کردم. پس از بریدن نوارهای باند انبساط به طول با یک چاقوی ابزار ، من آنها را با یک زن و شوهر از میخ های سنگ تراشی مخلوط شده روی بتن موجود قرار دادم.

Sakrete_oil_forms

ماده تركیبی كه بر روی فرم ها اعمال می شود ، پس از خالی كردن بتن ، می توان آن را آسان برداشت. من از اسپری WD-40 استفاده کردم ، اما حتی روغن پخت و پز یا روغن موتور را با یک دستمال پاک می کنید.

Sakrete_install_rebar

اگرچه دیدن میلگرد نصب شده در پیاده روها خیلی مرسوم نیست ، اما من در استفاده از 3/8-In معتقدم هستم. میله ای برای افزودن استحکام و نگه داشتن دال در صورت ترک خوردگی. میلگرد را با اسپری آغازگر روکش کردم. چند دقیقه بعد خشک شد و من آن را به طول با برش زاویه برش دادم. من از سیم کراواتی برای ایمن کردن چهار قطعه در کنار هم در یک شبکه ساده استفاده کردم و شبکه را بین فرمها قرار دادم. مهم است که میلگرد در حدود 1-1 / 2 در زیر سطح بتن باشد ، بنابراین میلگرد را روی صندلی های پلاستیکی قرار دادم تا آن را در ارتفاعات مناسب نگه دارید.

Sakrete_water_base

از آنجا که دقایقی از مخلوط کردن بتن فاصله داشتم ، از شیلنگ باغ استفاده کردم تا مواد پایه را در فرم ها پاشش کنم. مصالح مرطوب باعث جلوگیری از از بین رفتن سریع رطوبت بتن می شود.

Sakrete_mix

پس از خواندن دستورالعمل های موجود در کیف مخلوط بتن با مقاومت بالا Sakrete ، از یک ظرف تمیز استفاده کردم و 2.5 کوارتز مورد نیاز آب را با دقت اندازه گیری و علامت گذاری کردم. با استفاده از این ظرف مشخص شده ، من توانستم به یک ترکیب بسیار یکنواخت از دسته ای تا دسته دیگر دست یابم.

بررسی کنید که چگونه بتن را به درستی مخلوط کنید.

Sakrete_electric_drum_mixer

هیچ روش بهتری برای مخلوط کردن بتن در یک کار کوچک نسبت به میکسر درام برقی وجود ندارد. یک میکسر با قیمت حدود 50 دلار در روز اجاره می دهد و به راحتی در بستر وانت قابل حمل است. من هنگام مخلوط کردن به یک روش یکنواخت پایبند هستم. میکسر را روشن می کنم و دو سطل آب به طبل اضافه می کنم. بعد دو کیسه مخلوط بتن با مقاومت بالا Sakrete را اضافه می کنم و اجازه می دهم محصول به طور یکنواخت مخلوط شود. سپس نصف ظرف آب ، سپس کیسه سوم ، سپس آب باقیمانده را اضافه می کنم. من اجازه می دهم این ترکیب برای چند دقیقه مخلوط شود. اگر خیلی خشک به نظر برسد ، من تقریبا 1/2 فنجان آب اضافه می کنم ، اما بیشتر از این نیست. آب اضافی بتن ضعیف و یک سطح تمام شده با کیفیت ضعیف ایجاد می کند.

Sakrete_pour_concrete

بعد از هر بکت مخلوط بتن با قدرت سه باره Sakrete ، من مخلوط را درون محل کار ریختم و میکسر را به مکان دیگری در اطراف فرم ها منتقل کردم. در محل جدید ، دسته بعدی را شروع کردم ، مخلوط کردم ، ریختم و دوباره میکسر را جابجا کردم. این امر به من اجازه می دهد تا کارایی مرطوب را در محل کار قرار دهم ، نه اینکه بتن را در یک نقطه ریخته و مجبور به توزیع آن با بیل کنم.

Sakrete_screed

من به مخلوط کردن دسته هایی از مخلوط بتن با مقاومت بالا Sakrete ادامه دادم تا زمانی که اشکال کمی پر شود. وقتی هر دسته را ریختم ، جیغ کشیدم ، اما برای فینال نهایی یک یاور را تضمین کردم. هر یک یک طرف پیچ را نگه داشتیم و با یک حرکت اره ای ، به جلو و عقب ، بتن را با فرم های بالا تراز کردیم. وقتی با یک نقطه کم مواجه شدم ، مقداری بتن جلوی پیچ اضافه کردم تا جای خالی را پر کنم.

Sakrete_float_smooth

پس از پر کردن فرم ها به طور مساوی ، من از شناور منیزیم برای صاف کردن سطح و کار کردن سنگدانه در مخلوط استفاده کردم. من شناور را با قوس صاف حرکت می کنم ، در قسمت بالای بتن می چسبانم ، و در اطراف محیط فرم ها کار می کنم. مهم نیست که در این مرحله بیش از حد کار بتن نکنید. من سعی می کنم به یک سطح یکنواخت دست یابم ، و سپس قدم برمی گردم تا آب از سطح مخلوط محو شود. جارو کردن در مرحله بعدی از هرگونه نقص جزئی سطح مراقبت می کند.

Sakrete_brush_surface

بسته به دما و رطوبت ممکن است 30 دقیقه طول بکشد تا سطح بتن محکم به نظر برسد (اما خشک نیست) و عاری از آب اضافی است. در مرحله بعد ، من از جارو استفاده کردم و به آرامی آن را به سطح رساندم ، همیشه در همان جهت. این یک پایان خشن و بدون مزخرف ایجاد کرد.

Sakrete_edge_perimeter

من برای ایجاد یک لبه گرد در اطراف محیط دال از یک نوار دستی استفاده کردم. سرانجام ، یک دسته کنترل را با یک دستبند در قسمت میانی دال اضافه کردم.

Sakrete_v_grove

این شیار V برای کنترل هرگونه ترک خوردگی که بعداً رخ دهد ، یک خیابان فراهم می کند. هنگامی که بتن ترک می کند ، من می خواهم که آن را در مفاصل کنترل شکسته ، و نه در طول دال در جهت تصادفی.

اگرچه من بعد از جارو کردن سطح بتن را لبه و شیار انتخاب کردم ، اما می توانم ترتیب را معکوس کنم و آخرین بار جارو بریزم. این صرفاً یک انتخاب زیبایی شناختی است. در هر صورت خوب است و جارو کردن به عنوان آخرین مرحله احتمالاً آسانتر است.

بعد از گذشت یک ساعت یا بیشتر ، من یک صفحه پلاستیکی سبک را روی صفحه قرار دادم تا تبخیر آب را کنترل کنم. این کمک به درمان یکنواخت می کند و به یک انتهای سطح قوی کمک می کند. پلاستیک را دو یا سه روز در محل خود می گذارم. قبل از ترک سایت مطمئن شدم که دال را با نوار احتیاط محاصره کنید! روز بعد فرم ها را حذف کردم ، خاک و جوش را در امتداد لبه ها جایگزین کردم.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید sakrete.com.

– تام دووراک ، سردبیر کمک کننده

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *