تمیز کردن بهار: راهنمای ضروری برای همه صاحبان خانه

تمیز کردنProstock-studio / Shutterstock

چرا باید بهار تمیز کنید

تمیز کردن بهار جشنی برای استقبال از روزهای گرم نیست ، بلکه اهداف مهم بسیاری را در بر می گیرد. یکی از مهمترین آنها از بین بردن آلرژن ها است. اگر از حساسیت های فصلی رنج می برید ، ضروری است که خانه خود را از گرد و غبار ، کپک ، قالب ، حیوان خانگی و لکه های تجمع یافته در ماه های سردتر خلاص کنید ، طبق یک مطالعه توسط کالج آلرژی ، آسم و ایمونولوژی آمریکا (ACAAI) .

به گفته کارشناسان ، تمیز کردن بهار نیز درهم و برهمی باعث از بین رفتن و نتیجه در خانه سازمان یافته می شود و این باعث افزایش بهره وری و افزایش سطح انرژی می شود.

و ، تمیز کردن بهار می تواند استرس را تسکین دهد ، شما را به یک فرد خوشبخت تر تبدیل کند و به شما در تمرکز کمک کند!

این نکات و ترفندها می تواند تمیز کردن بهار را سریع و آسان کند. لیست چک قابل چاپ ما را بارگیری کنید تا نظافت بهار نسیم ایجاد شود!

چه زمانی برای شروع تمیز کردن بهار

برخی از محققان شروع کار تمیز کردن بهار را به سال جدید پارسال ردیابی کرده اند که این روز نیز اولین روز بهار است. و طبق تقویم روز ملی ، چهارمین یکشنبه ماه مارس آغاز می شود. این منبع معتبر برای روزهای ملی سرگرم کننده ، غیرمعمول و منحصر به فرد می گوید: “هفته ملی نظافت فقط به موقع برای آب و هوا مناسب است!” “علاوه بر یک خانه تمیز ، یک هفته است که می تواند خلق و خوی بهبود یافته ، کاهش سطح استرس و افزایش خلاقیت داشته باشد. یک هفته است که وسایل ضروری زمستانی را کنار بگذاریم و خانه هایمان را مرتباً مرتب کنیم تا در ابتدای فصل بهار به طوفان بپردازیم. “

با این حال ، در برخی از مناطق کشور ، روز اول بهار هنوز هم به معنای برف روی زمین است ، و به احتمال زیاد بیشتر خواهد بود! و بعد از آن ، باران های آوریل وجود دارد که می تواند آن برف باقیمانده را به گل آلود گل آلود تبدیل کند.

در مورد گل صحبت می کنید ، این راه ها را فراموش کنید تا خانه تان کمتر گل آلود شود.

اگر می توانید با شروع تمیز کردن بهار در روز اول بهار ، بسیار عالی باشید! با این حال ، یک قاعده خوب برای شروع درجه حرارت ملایم است – هنگامی که می توانید پنجره های خود را باز کنید و هوا را بی هوا رها کنید و تازه بگذارید.

از کجا شروع به تمیز کردن بهار

یکی از مکتب های فکری می گوید ، تمیز کردن بهار را از هرجایی که بیشتر احساس انگیزه کنید شروع کنید. اگر می خواهید ماه ها کابینت آشپزخانه خود را برطرف کنید ، از آنجا شروع کنید! یا اگر ترجیح می دهید ابتدا کارهای ساده را چک کنید ، این کار را انجام دهید! با این حال ، قانون طلایی تمیز کردن بهار ، از بالا به پایین کار کنید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید تمیز کردن یک اتاق یا یک سطح است و سپس با تمیز کردن چیزی در بالای آن آن را “خنثیسازی” کنید که باعث می شود دوباره اتاق یا سطح آن کثیف شود. به غبارآوری مبلمان و یا تکان دادن فرش فکر کنید و بعد تمیز کردن پنکه سقفی. یا تمیز کردن ورودی ورودی و بعد جارو پله های جلوی طبقه دوم.

توصیه می کنیم از یک چک لیست استفاده کنید که به شما نشان می دهد که چگونه به خانه خود نزدیک شوید. اتاق-اتاق یک راه عالی برای پیگیری شماست و از احساس غرق شدن جلوگیری می کنید. در اینجا یک راهنمای / لیست چک تمیز کردن بهاری برای شروع کار وجود دارد.

در اینجا 10 محصول وجود دارد که به شما در رسیدن به اهداف تمیز کردن بهاری کمک می کنند.

نکات تمیز کردن بهار برای هر اتاق

این نکات و ترفندها را می توان در هر اتاق که بهار تمیز هستید ، استفاده کرد.

 • فن های سقفی گرد و غبار و لامپ های روشنایی: حتماً در ماه های گرم فن های سقفی خود را به چرخش خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا هوای گرم را به جای پایین حرکت داده و چراغ های سوخته را جایگزین کنید.
 • گوشه های دیوارها و سقف را گرد و غبار کنید: می توانید برای انجام کار از یک جارو نرم ، یا یک نردبان پله و یک خلاء بی سیم استفاده کنید.
 • پنجره ها و آهنگ های پنجره را تمیز کنید.
 • روشهای تمیز کردن پنجره: آخرین باری که در همه اتاق های خود پرده ها یا پرده ها را شسته اید؟ اگر نمی توانید به خاطر بیاورید ، تمیز کردن بهار بهترین زمان برای انجام آن است! اگر پرده دارید ، حتماً آنها را از بین ببرید یا این روند را دنبال کنید
 • قفسه های گرد و غبار: از قفسه ها و میزهای جانبی ، کتاب ها ، دست کش و وسایل دیگر را بیرون بکشید و از آن گرد و غبار خلاص شوید. یک پارچه میکرو فیبر موثرترین روش برای انجام این کار است زیرا غبار را به جای اینکه فقط به دور آن حرکت کند ، به دام می اندازد.
 • دستگیره درها ، دستگیره های کابینت و کلیدهای روشنایی را ضد عفونی کنید. ما عاشق پاک کننده روزانه چند سطحی خانم میر هستیم. می توانید به سادگی روی پارچه تمیز کننده اسپری کنید و هر دستگیره ، دسته یا سوئیچ را پاک کنید. سپس با یک حوله تمیز خشک کنید. ما همچنین دوست داریم این هفتمین نسل از مواد ضد عفونی کننده چند سطحی را ضد عفونی کنیم که نیازی به حوله ندارند!
 • شستشوی دیواره ها: به همراه یک اسکراب جامد به پایین با یک پاک کننده خانگی ملایم ، می توانید از پاک کننده جادویی ، خیلی ملایم ، برای از بین بردن جوش ها و لکه ها استفاده کنید.
 • اگر اتاق کمد دارد ، آن را تمیز کنید: قفسه ها را پاک نکنید و وسایلی را که لازم ندارید و یا دوست ندارید ، پس ندهید. همه چیز را از کف خارج کنید و به آن یک اسکراب خوب بدهید.
 • خلاء زیر مبلمان: پس از تمیز کردن همه چیز در بالا ، زمان آن رسیده که کفپوش ها را برطرف کنید. تمام مبلمان سنگین را جابجا کرده و در زیر آنها تمیز کنید. برای مقابله با اثاثه یا لوازم داخلی از لوازم جانبی دستی استفاده کنید.

این 14 افسانه تمیز کننده بهاری را باور نکنید.

نکات تمیز کردن بهار اتاق به اتاق

از این نکات و ترفندها برای اتاقهای خاص در خانه خود استفاده کنید.

اتاق های خواب

 • تعویض لباس: چه کسی نیاز به ژاکت های بزرگ دارد که تمام تابستان از فضای ارزشمندی در کمد استفاده می کند؟ کیسه های انبار را با لباس های تابستانی بیرون بکشید و زباله های زمستانی خود را کنار بگذارید. ما عاشق این کیسه های ذخیره سازی نرم هستیم.
 • کفش و جوراب خود را مرتب کنید: اگر دیگر یک جفت کفش نمی پوشید ، وقت آن است که اهدا کنید ، پرت کنید یا اصلاح کنید! به همین ترتیب ، بعضی جوراب ها ناگزیر هستند که همتای خود را از دست بدهند ، و برخی دیگر سوراخ کنند. Toss ’em!
 • از طریق کمد خود بروید: همه چیز را بیرون بکشید ، آنچه را که دیگر نمی خواهید ، اهدا کنید و سپس بقیه را مجدداً برابر کنید!
 • ملافه و بالش را بشویید: آخرین باری که بالش های خود را شسته اید؟

کمبود انگیزه؟ از موسیقی به عنوان یک محرک استفاده کنید! این لیست پخش بهار حتما به شما کمک می کند!

سرویس بهداشتی

 • مقابله با کابینت دارو: مطمئن باشید که داروهای منقضی شده و مواد آرایشی قدیمی را پاک نمی کنید.
 • قفسه ها و قفسه های دکلوت: جمع آوری محصولات در زیر شلوار حمام بسیار آسان است و اجازه می دهیم در قفسه ها و غرور جمع شود. آنچه لازم ندارید و سازماندهی کنید و بقیه را پس بگیرید.
 • سینک ، دوش و توالت را تمیز کنید: احتمالاً کمترین کار مورد علاقه شماست ، اما این یک تمیز کردن بهاری قطعی است. همراه با شستشو ، حتماً پرده دوش ، حمام و هر نوع فرش پرتاب را بشویید.
 • کمد کتانی خود را از بین ببرید: حوله ها و بشقاب های قدیمی را برای اهدا بکشید و آنهایی را که هنوز می خواهید دوباره بکشید. در اینجا 13 ترفند و راهنمایی برای تمیز کردن بهتر و سریع تر حمام آورده شده است.

به علاوه ، در اینجا نحوه حذف لکه های آب سخت آورده شده است.

اتاق لباسشویی

 • پشت واشر و خشک کن را تمیز کنید.
 • تسمه های تمیز عمیق در واشر و خشک کن: این موارد را که در تلویزیون Lint Liziz Lizard Lizard Lacard Vacuum Attainment Vacuum Attackment وجود دارد ، بررسی کنید ..

آشپزخانه

 • یخچال و فریزر عمیق را تمیز کنید: تمام قفسه ها ، قفسه ها و سطل ها را در یخچال و فریزر خود بردارید. سپس آنها را بشویید و خشک کنید. موارد منقضی و ناخواسته را پرتاب کنید. قبل از قرار دادن قفسه ها و غیره دیوارهای داخلی را پاک کنید.
 • کابینت های خود را عمیق تمیز کنید: تمام مواد غذایی را بیرون بکشید ، وسایل منقضی شده را دور بریزید و ساماندهی شوید. ما عاشق این مجموعه ظروف و این سطل های ذخیره سازی هستیم.
 • گلدان ها و قابلمه های قدیمی ، بطری های آب و ظروف مواد غذایی پلاستیکی را بیرون آورده یا اهدا کنید.
 • آن کشوی آشغال را سازماندهی کنید!
 • اجاق گاز ، پلوپز و هود را تمیز کنید.
 • اجاق مایکروویو و توستر را تمیز کنید.
 • انواع لیوان و لیوان خود را مرتب کنید. آنچه را که نمی خواهید اهدا کنید و بقیه را سازماندهی کنید.

شومینه

 • اگر در تمام زمستان از شومینه خود استفاده کرده اید ، می توانید شرط بندی کنید که اکنون به تمیز کردن نیاز دارد. و ، در اینجا نحوه تمیز کردن دودکش شومینه آورده شده است

ورودی (دقیقاً یک اتاق نیست ، اما فراموش نکنید که آن را تمیز کنید!)

 • با تجزیه مجدد شروع کنید. یک کیسه برای سطل زباله بگیرید ، دیگری برای اهدای غذا و یک سوم برای مواردی که می توانند در آن ذخیره شوند. هر چیزی که به طور مرتب استفاده کنید می توانید قبل از برگرداندن آن در یک توده قرار دهید.
 • درها ، دستگیره ها و بشقاب های سوئیچ را با یک دستمال مرطوب کننده یا اسپری پاک کنید.
 • حصیر ورودی را تکان دهید یا در صورت قدیمی بودن آن را تعویض کنید.
 • کفها را بشویید و بشویید.

زیرزمین

 • قفسه ها و قسمت های ذخیره سازی Declutter: آنچه را که منقضی شده یا ناخواسته است پرتاب کنید ، اما با تمیز کردن عمیق CRAZY را انجام ندهید. این می تواند در یک روز طوفانی در زمستان انجام شود!

گاراژ

 • همه مواردی را که خارج از تعمیر شکسته شده اند ، جدا کرده و مواردی را که دیگر نیازی به آنها نیست اهدا کنید. اگر بچه های شما دوچرخه های خود را پشت سر گذاشتند ، وقت آن است که به شخص دیگری اجازه دهید سوار آنها شود! همین مسئله باعث می شود دیگر از اسباب بازی های استخر ، تجهیزات کمپینگ و تجهیزات باغبانی استفاده نشود. برای تمیز و ساماندهی گاراژ خود این نکات را بررسی کنید.

در اینجا نکات و نکات بیشتری برای تمیز کردن بهار وزش نسیم وجود دارد.

ماشین شما

این مقاله ها را در مورد چگونگی دستیابی به ماشین پاک کننده گازدار بنویسید:

بهترین نکات و ترفندهای مربوط به تمیز کردن خودرو

10 نکته برتر در مورد تمیز کردن داخل ماشین شما

15 اسرار تمیز کردن فقط کارآگاهان خودرو می دانند

10 کیت ماشین لباسشویی برتر

محصولات تمیز کننده تایر و چرخ 5 برتر ما

نحوه تمیز کردن و بازیابی چراغهای جلو اتومبیل

نحوه تمیز کردن حسگر جریان هوای انبوه (MAF)

نحوه تمیز کردن بدن دریچه گاز

11 نکته برای تمیز کردن ماشین

برای شروع آماده هستید؟ نه خیلی سریع! لیست خود را با این 30 کار که باید هنگام تمیز کردن بهار از آنها مراقبت کنید ، دو برابر کنید.

هر محصولی بطور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شود. اگر چیزی را از طریق لینک های ما خریداری کنید ، ممکن است ما یک کمیسیون وابسته کسب کنیم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *