تاریخچه فناوری خانه هوشمند

گرافیک خانه هوشمند

در آغاز ، خانه ای هوشمند برای فرزندان اولیه و ثروتمندان محفوظ بود. مطمئناً این طور نیست در ادامه بخوانید تا تاریخچه فناوری خانه هوشمند را یاد بگیرید.

اولین فناوری خانه هوشمند

آغاز مدرن فن آوری خانه های هوشمند را می توان با انتشار X10 ، یک سکوی اتوماسیون خانگی که اطلاعات دیجیتالی را از طریق فرکانس های رادیویی بر روی سیم کشی برقی موجود در خانه می فرستد ، به سال 1975 ردیابی کرد. سازندگان اولیه این فن آوری می توانستند از راه دور دستگاه ها را در خانه های خود با استفاده از یک کنسول فرمان و ماژول کنترل کنند.

برش بیشتر بند ناف

همچنین با استفاده از فرکانس رادیویی برای فناوری خانه هوشمند ، پلتفرم Z-Wave در سال 2005 معرفی شد. در باند زیر 1 گیگاهرتز فعالیت می کند ، که تحت تأثیر تداخل Wi-Fi و سایر فن آوری های بی سیم مانند بلوتوث قرار نمی گیرد. محصولاتی با Z-Wave به صورت شبکه مشی ساخته شده اند و می توانند از راه دور از دستگاه به دستگاه دیگر ارتباط برقرار کنند. صاحبان خانه همچنین می توانند با وصل کردن آنها به ماژول های لوازم جانبی Z-Wave ، محصولات غیر Z-Wave را به شبکه خود اضافه کنند.

به علاوه: اینها بهترین مشکلات فن آوری خانه هوشمند امروز است.

فناوری خانه هوشمند که می آموزد

ترستستات Nest Learning ، ساخته شده توسط مهندسین سابق اپل ، در سال 2010 معرفی شد. این بازی با ساخت اینترنت بی سیم در خانه ، کانال انتخاب دستگاههای کنترل از راه دور را تغییر داد. همچنین قدرت جمع آوری داده ها با قابلیت ردیابی فعالیت در یک خانه و به طور خودکار تنظیمات ترموستات هوشمند بر اساس آن داده ها را معرفی کرد. در سال 2014 گوگل Nest Labs را خریداری کرد و غول موتور جستجو را در خط مقدم مسابقه فناوری خانه هوشمند قرار داد.

یک برنامه برای همه

اپل هنگام معرفی Apple HomeKit در سال 2014 کلاه خود را به حلقه فناوری خانه هوشمند انداخت. با این کار صاحبان خانه می توانند از راه دور دستگاه های سازگار مانند قفل ، چراغ ، ترموستات ، پلاگین های هوشمند ، دوربین های امنیتی و موارد دیگر را از طریق اپل Home Home کنترل کنند. .

بلندگو هوشمند که صحبت می کند

درست پس از اولین سخنران هوشمند آمازون اکو در سال 2014 بود که خرده فروش آنلاین مگا متوجه پتانسیل محصول در فضای خانه هوشمند شد. الکسا ، دستیار مجازی محصولات هوشمند خانه آمازون ، اکنون به معنای واقعی کلمه نام خانوادگی است. و صاحبان خانه می توانند با استفاده از دستورات صوتی ساده ، 28،000 دستگاه را فعال کنید. به علاوه: آیا Echo یا Dot برای شما مناسب است؟

اینها مبارزات نامگذاری الکسا است ، به لطف آمازون.

مسابقه روشن است

در حال پخش ، Google اولین بلندگو هوشمند Google Home خود را در سال 2016 منتشر کرد. Google Home طراحی شده برای رقابت با Amazon Echo ، بسیار بیشتر از پخش موسیقی است. این دستگاه همچنین دارای یک دستیار مجازی با صدای فعال است که می تواند چندین دستگاه هوشمند را در یک خانه کنترل کند. طبق گفته های گوگل ، بیش از 5000 دستگاه خانه هوشمند هوشمند سازگار با Google Home وجود دارد که در حال شمارش هستند.

فناوری خانه هوشمند به کجا خواهد رفت؟ امکانات بی پایان به نظر می رسد.

بعد ، بخوانید: “Google Home vs Amazon Alexa: تفاوت چیست؟”

محصولاتی را که خانه شما را باهوش تر می کند در ویدیوی زیر کشف کنید.

بعد ، درباره سیستم اتوماسیون خانگی اپل بیاموزید: HomeKit.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *