نکاتی برای Wi-Fi سریعتر: گزینه های پیشرفته

تحقیقات رایانه روتر wi-fi سریع

گزینه های پیشرفته برای سریعتر Wi-Fi

حبرخی از نکاتی هستند که احتمالاً شما را مجبور می کند کمی تحقیق بصورت آنلاین و در دفترچه مالک خود انجام دهید تا بفهمید که چگونه می توانید آنها را برای راه اندازی خود کار کنید.

 • بروزرسانی سیستم عامل روتر: تولید کنندگان روتر برای بهبود عملکرد و سرعت ، نرم افزار خود را به طور مرتب به روز می کنند. و حتی اگر سرعت Wi-Fi شما خوب است ، سیستم عامل خود را به روز کنید ، زیرا امنیت و ویژگی های خود را به روز خواهید کرد.
 • بروزرسانی نرم افزار رایانه ای: یک کامپیوتر دارای آداپتور شبکه Wi-Fi است که بر روی نرم افزار درایور اجرا می شود. مطمئن باشید رایانه شما به روز است و آخرین درایورهای تولید کننده را نصب می کند.
 • روترهای فرکانس دوگانه: بعضی از روترها می توانند همزمان با 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار کنند. برخی از این روترها بطور خودکار انتخاب می کنند که کدام فرکانس برای یک وضعیت معین بهترین است. به عنوان مثال ، وقتی از روتر خود دور هستید ، 2.4 گیگاهرتز را انتخاب می کنید ، اما وقتی نزدیک تر باشید ، 5GHz سریعتر را انتخاب می کنید.
 • یافتن کانال پاک: بیشتر افراد از کانال پیش فرض روتر خود استفاده می کنند ، اما اگر شبکه های بی سیم در همان نزدیکی در همان کانال قرار دارند ، گرفتگی سیگنال را دریافت خواهید کرد. به تنظیمات بی سیم خود بروید و روتر خود را تغییر دهید تا در کانال کم تراکم پخش شود. بعضی از روترها این کار را بطور خودکار انجام می دهند.
 • تنظیم اولویت ها: بیشتر روترهای مدرن دارای ابزارهایی با کیفیت خدمات (QoS) هستند تا میزان پهنای باند مورد استفاده برنامه ها را محدود کنند. آدرس IP روتر خود را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید تا به تنظیمات بی سیم خود دسترسی پیدا کنید. می توانید اولویت بندی کنید که کدام برنامه ها و دستگاه ها بیشترین سرعت را کسب می کنند.
 • از یک VPV (شبکه خصوصی مجازی) استفاده کنید: اگر برخی وب سایت ها سریعتر از سایرین هستند ، VPN را امتحان کنید. VPN یک سرویس آنلاین است که توسط چند ارائه دهنده با هزینه ماهانه اندک ارائه می شود و به شما امکان می دهد یک اتصال ایمن به یک شبکه دیگر از طریق اینترنت ایجاد کنید. با یک VPN ، تمام ترافیک شما رمزگذاری شده و به نظر می رسد که منشاء یک مکان دیگر است.
 • WAN Dual (شبکه گسترده): بسیاری از روترهای میان رده تا سطح بالا گزینه “Dual WAN” ارائه می دهند ، که به شما امکان می دهد چندین ISP متصل شده و آنها را برای استفاده در سناریوهای مختلف پیکربندی کنید. می توانید روتر خود را برای کار در یکی از دو حالت تنظیم کنید:
  • حالت خطا. روتر شما فقط هنگامی که اتصال اولیه کم شود ، به ISP دوم تغییر می کند. این معمولاً وقتی استفاده می شود که اتصال دوم برای استفاده از داده ها شارژ شود (مانند آداپتورهای سلولی).
  • حالت تعادل بار این با استفاده از هر دو سرویس دهنده به طور همزمان ، بار را به اشتراک می گذارد. بارگیری مجدد با پرونده های بزرگ سریعتر نخواهد بود ، اما وقتی بسیاری از افراد به طور همزمان از اینترنت استفاده می کنند ، عملکرد کلی بهبود می یابد.
 • ایجاد یک نقطه دسترسی دیگر: یک سیم اترنت را به مکان دیگری در خانه خود اجرا کنید و روتر دیگری را با همان SSID و رمز عبور تنظیم کنید. دستگاه ها به طور خودکار به سیگنال قوی تر متصل می شوند.
 • نصب DD-WRT DD-WRT: یک سیستم عامل بی سیم سفارشی با منبع باز است که توسط افراد دیگری غیر از تولید کننده روتر ایجاد و نگهداری می شود. بسیاری از تولید کنندگان اکنون روترهایی را با DD-WRT که قبلاً نصب شده اند ارائه می دهند ، اما شما می توانید آن را بارگیری کرده و خود آن را روی انواع مختلفی از روترها نصب کنید. DD-WRT می تواند عملکرد را بهبود ببخشد و دسترسی به ویژگی های شبکه پیشرفته تری را فراهم کند.

به علاوه: 10 دلیل اینکه باید به روتر مش ارتقا دهید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *