طبل ترمز چیست و چگونه کار می کنند؟

ترمز طبل

ترمزهای طبل روش استاندارد برای متوقف کردن خودرو بود تا اینکه چند دهه پیش ترمزهای دیسکی شروع به کاشت آنها کرد. ترمزهای دیسک قدرت ترمز بیشتری دارند و از این رو ایمن تر به حساب می آیند. امروزه ترمزهای طبل هنوز هم در بسیاری از خودروهای جدید ، معمولاً مدلهای اقتصادی و تقریباً منحصراً روی چرخهای عقب مشاهده می شود. مجهز به ترمزهای دیسکی ، چرخ های جلو بیشتر کار سخت را در ترمز روزانه انجام می دهند.

طبل ترمز چگونه کار می کند؟

هنگامی که پدال ترمز را فشار می دهید ، مایع ترمز پنوماتیک از طریق خطوط ترمز تحت فشار و داخل سیلندر ترمز فشرده می شود. این یک جفت فنر را در سیلندر در مقابل پیستون در هر انتهای استوانه قرار می دهد. هر پیستون در برابر یکی از دو کفش ترمز بلند و خمیده رانده می شود و هر کفش را در مقابل طبل مجبور می کند – یک درام به شکل درام که از طریق آجیل های توپی به چرخ وصل می شود. این کفش از تکیه گاه فلزی و یک لنت از مواد اصطکاک تشکیل شده است که با طبل تماس می گیرد و باعث کند شدن و توقف چرخ می شود.

در اینجا نحوه جایگزینی لنت های ترمز جلو در چهار ساعت آورده شده است.

مزایای ترمز درام چیست؟

دلیل اصلی ترمز درام امروزه که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد این است که آنها ارزان تر هستند و وزن آنها کمی کمتر از ترمزهای دیسک است. اما ، آنها همچنین گرمای بیشتری نسبت به ترمزهای دیسک ایجاد می کنند و در شرایط رانندگی ضعیف و مرطوب قدرت متوقف تر را از دست می دهند. سایر مزایای ترمز درام عبارتند از:

  • لنت های اصطکاک سطح بیشتری دارند و بیشتر از لنت های ترمز روی ترمزهای دیسکی که دارای کولیس هستند ماندگار هستند.
  • ترمزهای طبل ، برخلاف ترمزهای دیسکی ، از توانایی “خود انرژی” ای برخوردار هستند که از هندسه برای تقویت برق بدون افزایش فشار ترمز استفاده می کند.
  • لایه مواد اصطکاک روی کفش ترمز فرسوده را می توان جایگزین کرد تا امکان تولید مجدد آن فراهم شود.

در اینجا نحوه صرفه جویی در هزینه برای کار ترمز حرفه ای خوب آورده شده است.

تعمیر و نگهداری ترمز طبل

پیش بینی اصطکاک ترمز باعث می شود که درام ترمز درام ترمزهای شما در شرایط عادی 150 تا 200 هزار مایل دوام داشته باشد و باعث شود قطر داخلی آن به اندازه کافی افزایش یابد تا در تماس با کفش تأثیر بگذارد. کفشها به طور معمول می توانند 40،000 مایل پیش از پوشیدن بروند و نیاز به تعویض داشته باشند. به غیر از تعویض قطعات فرسوده و اطمینان از داشتن مقدار کافی مایعات ترمز ، به تعمیر اضافی کمی نیاز است.

بررسی مایع ترمز مهم و بسیار آسان است. در اینجا چگونه است

ببینید تعویض مایع ترمز چقدر ساده است.

چگونه می دانم آیا زمان تعویض کفش ترمز است؟

شما می توانید از طریق سوراخ های پرچ در بدنه کفش ، یک بازرسی بصری از مواد اصطکاک موجود در کفش ترمز خود انجام دهید. اگر کفش حداقل 2 یا 3 میلی متر ضخامت نداشته باشد ، باید تعویض شوند. نکته: همیشه کفش را به صورت جفت تعویض کنید تا در هنگام ترمز از کشیدن آن جلوگیری کنید. اگر یک پد فرسوده در تماس با فلز با طبل فلزی با طبل باشد ، سایر شاخص ها فشار و فشار هستند. و از آنجا که ترمز پارکینگ به ترمزهای درام عقب متصل است ، همچنین می توانید ترمزها را با پارک کردن ماشین خود به صورت خنثی روی تپه ، اعمال ترمز پارکینگ و تأیید عدم چرخش خودرو آزمایش کنید.

در اینجا متداول ترین مشکلات ماشین و نحوه رفع آنها در خود آورده شده است.

بعد ، یاد بگیرید که چگونه یک موتور دیزل کار می کند.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *