چه عواملی باعث عدم موفقیت نقاشی می شوند؟

برای اکثر صاحبان خانه ، رنگ لایه برداری یک راز است. همه برنامه های DIY و نحوه نمایش آنلاین و تلویزیون به طور معمول روی شروع از ابتدا یا حداقل با پایه خوب متمرکز می شوند. بنابراین ، اگر با نقص در خانه خود مواجه شدید ، به خصوص اگر ظاهراً خانه شما به صورت “حرفه ای” نقاشی شده است چه می کنید؟

نارسایی زیبایی شناسی

اگر با رنگ شکست مواجه هستید ، یکی از دو نوع نقص ناامید کننده را متوجه خواهید شد:

  1. نقص زیبایی شناسی ، که در آن پوشش رنگ نازک یا متناقض است ، یا بصورت شیب دار به کار رفته است که منجر به قطرات قطره ای ، گونی و پراکنده شده است.

  2. چسبندگی شکست خورده ، منجر به لایه برداری ، تاول زدن یا عدم موفقیت در غیر این صورت می شود.

مسئله اول رفع آسانتر است. اگر با پوشش ضعیف سر و کار دارید ، می توانید یک کت پایان دیگر را برای حل مشکل اعمال کنید. برای پنهان کردن خطوط برش شیب دار ، می توان از تر و تمیز یا سقف استفاده کرد ، و چکه ها و گونی ها را به راحتی ریخت و خاموش کرد. (ابزار مورد علاقه من برای خراشیدن دستگاه خراشیدن کاربید است – هرگز به تیز کردن احتیاج ندارد و می تواند به سختی مشکلات را حل کند در حالی که یک پایان نسبتاً صاف را پشت سر می گذارد).

رنگ لایه برداری روی خانهعکس: نقاشی Nigel Costolloe / Catchlight

از آنجایی که شما در خانه زندگی می کنید ، احتمالاً بیشتر به صاحب خانه یا حرفه ای قبلی که دارای نقص برجای مانده است ، بیشتر به ظاهر کار رنگ اهمیت می دهید. دلایل بیهوده بودن کار وجود دارد – شاید نقاش در محدوده بودجه محکم کار می کرد ، یا شاید بینایی ضعیف یا هماهنگی دست و چشم دست و پا چلفتی داشت.

رنگ پوست را از نزدیک در خانه رنگ کنیدعکس: نقاشی Nigel Costolloe / Catchlight

چگونه یک کار رنگ ناچیز را تعمیر کنیم

دلیل عدم وجود نقصان هر چه باشد ، می توانید با استفاده از یک کت پایان اضافی مسئله را برطرف کنید. این کت رنگ باعث اشباع رنگ و بافت و درخشش مداوم می شود که ظاهری دقیق و دلپذیر را نشان می دهد.

وقتی می خواهید یک زیبایی زیبایی عیب را ترمیم کنید ، همیشه بهترین نقاشی را که احتمالاً می توانید خریداری کنید ، خریداری کنید. بیشتر صاحبان خانه هر 7 تا 10 سال یک بار نقاشی می کنند. برای ماندگاری بیشتر ، انتخاب یک رنگ ارزان تر برای پس انداز پول ، عاقلانه است و احمقانه است. رنگ یکی از آن دسته از محصولاتی است که میزان هزینه شما در آن ارتباط مستقیم با کیفیت محصول دارد.

چه عواملی باعث ایجاد لایه برداری می شود؟

مسئله چسبندگی ناموفق (رنگ لایه برداری با نام مستعار) پیچیده تر و حتی بیش از حد پراهمیت به نظر می رسد ، اما عدم چسباندن صحیح یک رنگ در اصل به یکی از دو شرط اساسی محدود می شود: 1- آلودگی روی روکش پایه ، یا 2. ناسازگاری پایه. و کتهای بالا

آلودگی

آلودگی شامل موارد زیر است:

  • گرد و غبار باقی مانده بر روی سطح برای رنگ آمیزی

  • چربی های آشپزخانه یا بخار روغن پخت و پز باعث ایجاد سطح نرم و صاف می شود

  • خاک روی دیوارهای پر ترافیک (بچه های من دوست دارند هنگام راه رفتن از پله ها دست خود را به سمت دیوارها بکشند)

  • پایه های کثیف و نردبان پله ، که اغلب در صابونهای کف یا صابونهای تمیز کننده چوب مومیشیده می شوند

  • میعانات معدنی در سطوح حمام (بخار ناشی از دوش ، نمک های تبخیر شده را بر روی دیوارها و سقف ها ، همراه با شامپو و سورفاکتانت های صابون)

  • مهاجرت به لکه ها

  • رشد کپک

به طور معمول می توانید با جستجوی شکاف های کوچک یا شکستگی در فیلم رنگ ، تاول های کوچک ، یا مناطق محدودی از شکست رنگ (مانند اطراف دستگیره درب ، اما نه کل درب) ، این شکستگی های آلودگی را مشاهده کنید ، یا فقط سقف و دیوارها را بطور مستقیم ببینید. غرفه دوش).

وقتی با آلودگی سر و کار دارید ، ممکن است رنگ خونریزی چوب زیرین را از طریق روکش مشاهده کنید. این شرایط همچنین باعث ایجاد کپک و رشد در محیط هایی با رطوبت بالا مانند حمام (و کل ایالت فلوریدا …) می شود.

شما همچنین ممکن است با خونریزی تانن چوب سروکار داشته باشید که به راحتی توسط یک آغازگر مسدود کننده لکه های اکریلیک پنهان می شود. این محصول لکه محلول در آب را در بدن آغازگر ضبط کرده و قفل می کند و مانع از ورود آن به داخل روکش می شود. این روزها تقریباً تمام وسایل چوبی داخلی از قبل آماده شده است ، و بیشتر نقاشان تصور می کنند این یک آغازگر درست عملی است. متأسفانه ، این درست نیست خون ریزی تانن چوبی یک آغازگر تثبیت کننده است که به منظور کمک به تر و تمیز مقاومت در برابر جذب رطوبت در هنگام ذخیره سازی در حیاط خانه ، یا در محل کار است.

رشد خفیف روی رنگ ، با گذشت زمان اجتناب ناپذیر است. بهترین رنگ حمام ، مهندسی شده برای محیط با رطوبت بالا ، حاوی کپک است. اما اگر سالی یک یا دو بار رنگ حمام تمیز نشود ، میعانات و سورفاکتانت ها به منبع غذایی کپک تبدیل می شوند. از آنجایی که این لایه ها روی لایه رنگ ایجاد می کنند ، کپک زده با کپک در تماس نیست و کپک مانده برای رشد خوشبختانه در حمام شما باقی مانده است.

نا سازگاری

این یک شکست چشمگیر رنگ است. ناسازگاری بیانگر عدم موفقیت پیوند روکش با پوشش قبلی یا روکش پایه است. می توانید بدانید که با ناسازگاری سر و کار دارید زیرا این روکش به راحتی از بین می رود. در بعضی موارد ، آنقدر شکننده خواهد بود که می توان آن را به راحتی با ناخن انگشت برداشته شد.

چگونه این اتفاق می افتد؟ این به طور معمول به دلیل پوشاندن روکش روی یک سطح سخت و براق بدون ایجاد ماسه سنگی یا چیدن برگ رسیده است. شما اغلب این نوع ناسازگاری را در خانه های قدیمی که در آن از رنگ قدیمی روغن استفاده می شد ، پیدا می کنید – از جمله کت های شفاف مانند لاک ها و پلی اورتان.

چگونه رنگ لایه برداری را اصلاح کنیم

هنگامی که می دانید چه چیزی باعث لکه دار شدن رنگ شما شده است ، می توانید برای رفع آن کار کنید. به سادگی رنگ ناخوشایند را با یک قیچی تیز بردارید تا به رنگی برسید که صدا باشد. رنگ صدا باید محکم رعایت شود و حذف آن سخت باشد.

پس از کشف این پوشش زیرین ، آن را تمیز کنید ، آن را ماسه بزنید و دوباره تمیز کنید. شما می دانید چه زمانی به اندازه کافی تمیز است که انگشتان را خیس کرد و هیچ رنگی روی انگشتان شما باقی نماند.

مرد رنگ لایه برداری در خانه قرمزعکس: نقاشی Nigel Costolloe / Catchlight

در مرحله بعد ، یک آغازگر پیوند آکریلیک با کیفیت خوب خریداری کنید و آن را در قسمت تمیز شده بمالید. بگذارید خشک شود ، و سپس یک روکش را اضافه کنید. در صورت لزوم وصله ، بعد از چیدن برگ رسیده ، اجازه خشک شدن مناسب را بدهید (برچسب های همه محصولات را بخوانید!). سپس ، قبل از رنگ آمیزی مجدداً صاف کنید.

نقاشی خانه قرمزعکس: نقاشی Nigel Costolloe / Catchlight

ناامیدکننده است که بی کفایتی شخص دیگری را فقط ساعت ها به پروژه نقاشی شما اضافه کرده است ، اما برای ارزیابی صحیح ، ارزیابی و ترمیم مجدد زمان خود را انجام دهید تا از تکرار اشتباه نقاش قبلی جلوگیری کنید.

خانه قرمز رنگی به پایان رسیدعکس: نقاشی Nigel Costolloe / Catchlight

عکسها: از نقاشی Catchlight

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *