ماکرام چیست؟

ماکروivan_kislitsin / Shutterstock

Macramé در همه جا است! لازم نیست که به دنبال کارگاهی در استودیوی یوگا باشید تا به شما نشان دهد که چگونه یک دیوار آویز حلق آویز ، یک چوب لباسی مخصوص گیاه یا یک زنجیره کلید کوچک را بافته کنید. ترکیب بوها و مینیمالیستی ظاهری گرم اما شیک ایجاد می کند. اگر اخیراً خانه خود را با آن آراسته کرده اید ، خواه یک پروژه DIY باشد (مانند این تقسیم کننده اتاق macrame نسیم) ، یا یک قطعه از قبل ساخته شده در بازار کک یا حتی TJ Maxx را برداشت کرده اید ، ممکن است والدین شما هنگام بازدید از این امر دچار سرگشتگی شوند. . چگونه این مصنوعات بد دهه 70 در قرن بیست و یکم زندگی جدیدی پیدا کرد؟ آنها پرسیدند ، ما پاسخ دادیم.

ببینید ، مورد هر چیزی که از دکوراسیون دهه 70 عقب بیفتد این است که زمان خاصی برای طراحی نبوده است. تمام اتاق ها به سبز آووکادو اختصاص داده شده بود ، از فرش گرفته تا دیوارها تا تختخواب ، با طلسم های طلای برداشت آن را دور می زد. اوه! و در حالی که این رنگها می توانند در دهه 70 باقی بمانند ، macrame باز می گردد ، بافت آسایش را به دیوارهای سفید ارائه می دهد ، و شنا را با گیاهان سرسبز متناقض نشان می دهد.

Macrame تعریف شده

Macramé نوعی نساجی است که با استفاده از تکنیک های گره زدن ، بر خلاف بافندگی یا بافندگی ایجاد می شود. گره ها مربع هستند و به صورت تمام قد و نیمه نیم دایره تشکیل می شوند. این کاردستی فقط به مواد ارزان قیمت و در دسترس مانند نخ نخ ، کنف ، چرم یا نخ نیاز داشت ، از مهره های مختلفی که برای تقویت قطعه استفاده می شد.

اولین گزارش های ماکرام به بافندگان عرب قرن سیزدهم اختصاص دارد که از نخ های اضافی برای ایجاد نخ های تزئینی گره دار روی پارچه های دستباف استفاده می کردند. در قرن سوم نیز به لطف چین اعتبار شناخته شده است تابه چانگ گره – مجموعه ای از حلقه ها که برای نشان دادن طول عمر به نمادهای بینهایت می پوشند. دریانوردان همچنین بخش بزرگی از ابتکارهای این هنر و صنعت در عصر بزرگ بادبان یا دهه 1700 تا حدود 1830 است ، هنگامی که آنها از گره ها برای خیره کردن چاقوها ، بطری ها و قسمت های کشتی خود استفاده می کردند ، ضمن اینکه دانش آنها از انواع مختلفی برخوردار است. از گره برای بارگذاری اینتل استفاده شد!

دهه 70 جریان اصلی کار طناب زینتی ، هنگامی که macramé تبدیل به پارچه ای محبوب شد که به حوله ها ، پلاک ها ، شکاف های گیاهی در گوشه ، قاب های تصویر ، hammocks ، دیوار آویز و حتی بیکینی تبدیل شد.

در حالی که محبوبیت پس از دهه 70 از بین رفت ، اخیراً علاقه خاصی به آموزش DIYing در YouTube و سایتهای شخصی وبلاگ نویسان برانگیخته شد. همه ما در باند موقت بعد از ظهر هستیم ، درست است؟

ساکنین آپارتمان ، ماکرام را به خصوص برای توانایی آن در تبدیل بسیاری از گیاهان خانه آویزان در فضای خود به عنوان پاسخی برای عدم وجود حیاط ، و وسیله ای برای ورود به بیرون با فضای بیشتر و ساختمانهای بیشتر و درختان قطع می کنند. شما همچنین باید از این باغ گیاهان دار آویزان داخلی دیدن کنید).

بنابراین دفعه دیگر که والدین شما تعجب می کنند که چرا ماکروما دیوانه شده اید ، می توانید به تاریخ غنی قرنهای گذشته به دلیل الهام بخشیدن به حمله به هنر و صنعت خود گره بزنید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *