اگر ماشین شما هنگام ترمز تکان می خورد چه باید کرد؟

راندن

بعضی اوقات وقتی ترمز می کنید اتومبیل تکان می خورد. و اگرچه ترمز زدن هنگام ترمز معمولاً آسان است ، هرگونه مشکل در سیستم ترمز وسیله نقلیه یک نگرانی ایمنی است. این همان کاری است که باید هنگام روشن شدن چراغ ترمز انجام شود.

لاستیک ممکن است مقصر باشد

یکی از دلایل احتمال لرزش هنگام استفاده از ترمزها ، به خصوص در سرعت های زیاد در بزرگراه یا هنگام سرازیری ، تایرهای شما هستند. این اولین چیزی است که باید در هنگام ترمز زدن لرزش را بررسی کنید. چرخ های شما ممکن است خارج از تراز باشد ، یا ممکن است تایر بدی داشته باشید که نامتعادل است.

در اینجا نحوه مراقبت از لاستیک های شما آورده شده است تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

ارائه دهنده خدمات اتومبیل شما می تواند در صورت بروز مشکل آن را بررسی کرده و مشکل را به راحتی برطرف کند. این ممکن است بدان معنا باشد که شما مجبور به خرید یک تایر یا دو تایر جدید هستید (در صورت نیاز به تعویض گارانتی تایر خود را بررسی کنید).

در اینجا دلایل و رفع اشکال DIY برای ترشحات سیگار کشیدن آورده شده است.

آنها ممکن است یک تغییر مسیر جلویی را پیشنهاد کنند ، که خوب است ، اما درک کنید که این یک رفع دائمی نخواهد بود. شما می توانید کارهای تراز خود را انجام دهید اما به تجهیزات تشخیصی گران قیمت نیاز دارد و یک کار DIY هوشمند محسوب نمی شود زیرا اکثر گاراژها کمتر از 100 دلار برای این سرویس هزینه دارند.

ترمزها می توانند مقصر باشند

شاید علت اصلی لرزش اتومبیل هنگام ترمز ، به ویژه در سرعت بزرگراه ، در سیستم ترمز باشد. امروزه بیشتر اتومبیل ها دارای ترمزهای دیسکی در چرخ های جلویی و غالباً در چرخ های عقب هستند (اگرچه هنوز اتومبیل های اقتصادی دارای ترمز طبل در چرخ های عقب هستند). ترمزهای دیسکی به یک روتور فلزی که به هر چرخ وصل شده است متکی هستند و به همراه آن می چرخند. توقف هنگامی اتفاق می افتد که روی پدال ترمز حرکت کنید ، و این باعث می شود تا کالیپر (کمی شبیه آنهایی که در دوچرخه شما هستند) در روتور بکشند تا کند شود و سپس آن را متوقف کنید.

ترمزهای خود را مرتباً بازرسی کنید. این آسان و ارزشمند است

لنت های ترمز دیسک را خودتان عوض کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید.

درنهایت اصطکاک از لنت های ترمز شما می تواند باعث سایش روی روتورها شود و باعث ناهمواری آنها شود. یا اینکه ، گرمازدگی ناشی از ترمز ، به خصوص در شیب های مکرر ، می تواند یکی از روتورها را خنثی کند. * سپس ، هنگامی که ترمزها اعمال می شوند ، تماس بین پد و روتور می تواند کمی تند باشد و باعث ایجاد لرزی می شود که بیشتر در آن احساس می شود. فرمان ماشین. یک مکانیک خودکار ممکن است بتواند روتورها را برای جبران ناهمواری ها تنظیم کند ، براق یا مجدد کند ، اما جایگزینی آنها شرط مطمئنی است ، و یک کار نسبتاً آسان DIY برای افراد راحت در زیر کاپوت نیز وجود دارد. و برخی از مکانیک ها توصیه می کنند که همیشه روتور و لنت ترمز را به طور همزمان تعویض کنید.

تا به حال فکر کرده اید که موتور دیزل چگونه کار می کند؟

* روتورها نیز می توانند از سوء استفاده استفاده کنند. اگر وسیله نقلیه مدت طولانی منتقل نشده باشد ، روتورها می توانند پیچ ​​شوند.

بیاموزید که چگونه روتور ترمز خود را تعویض کنید.

یادداشت سردبیر: در مورد روتورهای پیچ دار دو قطار فکری وجود دارد که برخی از مکانیک ها با گفته های گفته شده در اینجا موافق هستند ، و برخی دیگر ادعا می کنند که تکه های ناهموار در لنت های ترمز علت اصلی است. در هر دو اردوگاه نویسنده داریم.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *