با کامپیوتر قدیمی خود چه کاری انجام دهید

رایانه های لپ تاپ قدیمی

اجازه ندهید رایانه قدیمی شما گرد و غبار را جمع کند

اگر چند لپ تاپ منسوخ دارید که در خانه خود گرد و غبار جمع می کنند ، شما تنها نیستید. در نظرسنجی انجام شده در بهار سال 2016 توسط مرکز تحقیقات ملی Consumer Reports ، بیش از نیمی از مشترکینی که از سال 2012 لپ تاپ خریداری کرده اند ، اعتراف کردند که اجازه داده اند مدت ها بعد از تعویض آنها در خانه بمانند. به این “انکار انکار” گفته می شود. و بهتر است به محض اینكه بدانید كه با استفاده از آنها كار كرده اید ، وسایل الکترونیکی خود را بفروشید یا بازیافت کنید. این امر به این دلیل است که استهلاک الکترونیکی سریع اتفاق می افتد ، بنابراین با رسیدن یک دستگاه به یک دستگاه بازیافت یا فروش آن به صورت آنلاین ، تقریباً تمام مقدار اولیه از بین رفته است ، و این باعث می شود که نوسازی یا فروش آن حتی سخت تر شود.

و این یک سوال خوب را ایجاد می کند. چگونه می توان در جستجوی خانه جدیدی برای رایانه یا لپ تاپ قدیمی رفت؟ در اینجا چند گزینه برای بررسی وجود دارد:

کارهایی که با یک رایانه قدیمی انجام می شود: آن را بفروشید

فروش لوازم الکترونیکی استفاده شده شما باعث حفظ محیط زیست می شود زیرا شما در حال بازیافت الکترونیکی هستید که دیگر از آنها استفاده نمی کنید. و باور کنید یا نه ، یک بازار محکم برای فناوری قدیمی وجود دارد. بین eBay و Craigslist ، نباید مشکلی برای یافتن کسی برای گرفتن یک کامپیوتر ناخواسته از دستان خود داشته باشید.

اگر یک لپ تاپ قدیمی شکسته یا حتی کاملاً کاربردی دارید ، بسیاری از شرکت ها به صورت آنلاین وجود دارند که مایل به خرید دستگاه قدیمی شما از شما هستند. این شرکت ها شامل HP ، Best Buy ، Target ، eBay و Gazelle هستند. تعداد زیادی شرکت وجود دارد که این خدمات را ارائه می دهند ، بنابراین تحقیقات کمی انجام دهید تا ببینید بهترین گزینه برای شما کدام است.

علاوه بر این ، قبل از فروش یک دستگاه دیجیتالی به شخصی که نمی دانید برای محافظت از حریم خصوصی خود اقدامات احتیاطی زیادی انجام دهید. شما نمی خواهید اطلاعات حساب بانکی ، تصاویر شخصی یا سابقه مرور خود در رایانه قدیمی خود بمانید.

هنگام فروش مجدد رایانه یا لپ تاپ قدیمی ، بهتر است هارد دیسک را از بین ببرید. (فقط حتما توجه داشته باشید که وقتی کالای مورد نظر را برای فروش می گذارید ، تمام شده است.) اگر نمی خواهید هارد دیسک را بردارید ، باید بیش از پاک کردن پرونده ها نیز انجام دهید ، باید هارد دیسک را پاک کنید. توسط شخص دیگری قابل بازیابی نیست. وب سایت ifixit.com آموزش پاره کردن شما را برای طی کردن روند انجام می دهد و تنها ابزاری که برای انجام این کار نیاز دارید پیچ ​​گوشتی است. همچنین نرم افزارهای قابل بارگیری رایگان وجود دارند که اطلاعات شما را رونویسی می کنند.

کارهایی که با یک رایانه قدیمی انجام می شود: آن را دوباره بازیابی کنید

آیا می دانید که زباله های الکترونیکی ، از جمله رایانه های قدیمی ، سریعترین رشد زباله در سطح جهان هستند؟ این امر به دلیل کوتاه شدن طول عمر دستگاههای الکترونیکی و خواسته های جوامع ما برای جدیدترین محصولات فناوری پیشرفته است.

الکترونیک را می توان به درستی در بازیافت های الکترونیکی قابل اعتماد محلی بازیافت کرد. وب سایت مرکزی دوچرخه سواری الکترونیکی به کاربران اجازه می دهد تا ایالت و شهر خود را انتخاب کنند تا یک دستگاه بازیافت قابل اعتماد را به نزدیکترین آنها پیدا کنند. علاوه بر این ، بسیاری از دستگاه های بازیافت الکترونیکی خدمات وانت و رویدادهای جمع آوری را ارائه می دهند.

همچنین روش هایی برای اطمینان از اینکه تجهیزات الکترونیکی قدیمی شما توسط یک دستگاه بازیافت معتبر اداره می شود وجود دارد. این مهم است که بررسی کنید که آیا بازیافت الکترونیک شما ابتدا به دنبال این است که ببیند آیا می توان از تجهیزات قدیمی قبل از فروش قطعات آن استفاده مجدد کرد یا خیر. استفاده مجدد از لحاظ زیست محیطی همیشه سالم تر بوده و قابلیت استفاده چند سالی را به دستگاهها خواهد داد.

اگر نوسازی گزینه ای نباشد ، دستگاه های بازیافت معتبر از دستگاه خرد کن مکانیکی و یک دستگاه جداسازی با تکنولوژی بالا برای بیرون کشیدن فلزات قابل استفاده استفاده می کنند که پس از آن می توان به کارخانه ذوب آهن ارسال کرد.

کارهایی که با یک رایانه قدیمی انجام می شود: آن را اهدا کنید

بازگرداندن همیشه خوب است و یک رایانه استفاده شده ابزاری با ارزش برای یک خانواده بدون داشتن منابع برای خرید یک خانواده است. اگر می خواهید یک لپ تاپ را به یک خانواده نیازمند اهدا کنید ، بنیاد ملی کریستینا و بورس جهانی کامپیوتر می توانند به شما در تحقق این امر کمک کنند.

همچنین اهداء وسایل الکترونیکی قدیمی به دلیل پدیده “شکاف دیجیتال” ایده خوبی است. شکاف دیجیتال نابرابری اقتصادی ، آموزشی و اجتماعی بین کسانی است که رایانه و دسترسی به اینترنت دارند و کسانی که ندارند. اگر خانواده ای دارای رایانه نباشند ، انجام کارهای خانه برای فرزندان ، نوشتن مقاله ، تحقیق و انجام کار برای اعضای خانواده دشوار است.

حتی یک کامپیوتر پنج یا شش ساله می تواند یک زندگی دوم برای یک خانه نیازمند داشته باشد. برای یافتن تجهیزات غیر انتفاعی در نزدیکی تجهیزات ، می توانید صدها سازمان از پیش نمایش داده شده را که در وب سایت بنیاد ملی کریستینا ذکر شده است ، بررسی کنید.

در اینجا 10 مورد دیگر وجود دارد که باید درباره بازیافت الکترونیک خود بدانید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *