آنچه شما باید درباره عایق کاری فوم بدانید

عایق تخته کف

عایق بندی کف فوم بسیار آسان است و یک روش عالی برای اضافه کردن مقره ای است. در ورق هایی با ابعاد استاندارد 4 × 8 و اندازه های کوچکتر در ضخامت های مختلف از 1/4 تا 2 اینچ وجود دارد. برخی از انواع عایق تخته فوم ضخیم تر در دسترس هستند ، اما ممکن است نیاز به سفارش ویژه ای داشته باشند.

بیاموزید که چگونه یک زیرزمین را تمام کنید: قاب بندی و عایق کاری

عایق تخته کف چیست؟

عایق تخته کف از گزینه های بسیار مناسبی برای عایق بسیار شیشه ای شیشه ای است که در بیشتر خانه های ما وجود دارد. در هر اینچ ضخامت از R-Value بالاتری برخوردار است ، در برابر رطوبت مقاوم است و کار با آن بسیار آسان است.

انواع مختلفی از عایق بندی کف فوم وجود دارد که DIYers باید از آنها آگاهی داشته باشد:

  • پلی استایرن گسترده (EPS). این همان کالایی است که یک قهوه یکبار مصرف شما وجود دارد و از آن ساخته شده است و برای محافظت از مواد شکننده در بسته بندی آنها استفاده می شود. مقادیر R به ضخامت 4 در هر اینچ ضخامت را فراهم می کند و ارزانترین نوع عایق تخته کف است. EPS در زیر سقف ، بالای دیوارهای پایه و زیر سایدینگ استفاده می شود.
  • پلی استایرن اکسترود شده. این عایق تخته کف ، پانل های سفت و سخت صورتی یا آبی است که در مراکز خانگی در ضخامت های مختلفی وجود دارد. از EPS متراکم تر است و R-Value بیشتری با امتیاز 5 در هر اینچ ضخامت فراهم می کند. این عایق تخته کف با لبه های صاف یا زبان و شیار برای محدود کردن حرکت هوا در دسترس است. در کلیه تنظیمات در اندازه های مختلف در دسترس است تا تعداد زیادی از برنامه های مختلف را در خود جای دهد. یکی از کاربردهای رایج هیئت مدیره فوم پلی استایرن اکسترود شده برای تابلوهای عایق پایه است.
  • Polyiso (Polyisocyanurate). این یک عایق تخته کف حتی متراکم تر و گران تر است. مقدار R 6 برابر در هر اینچ ضخامت را فراهم می کند و غالباً به صورت فویل صورت می گیرد تا به بازتاب گرمای تابشی کمک کند. Polyiso در ضخامت های مختلفی وجود دارد و در غلافهای خانه در زیر سایدینگ یا در فضاهای اتاق زیر شیروانی که خواص انعکاسی آن بسیار مؤثر است استفاده می شود.

چه موقع باید از عایق کاری کف فوم استفاده کنیم؟

عایق بندی کف فوم به دلیل مقاومت در برابر رطوبت ، هر زمان و هر جا که باشد می تواند خیس شود ، گزینه ای عالی است مانند: یک پایه بیرونی ، داخل یک زیرزمین در مقابل فونداسیون و در خارج از خانه در زیر یک خانه بسته بندی کردن. عایق تخته فوم گرانتر از عایق ریز سنتی است ، بنابراین فقط از رطوبت آن استفاده کنید و با بودجه خود حس می کند.

در اینجا نحوه عایق کاری تیرچه های لبه زیرزمین با عایق بندی صفحه فوم آورده شده است.

چگونه می توان از عایق تخته کف استفاده کرد؟

عایق بندی کف فوم به راحتی با اره مدور با تیغ سنگ تراشی برش خورده و یا با یک چاقوی ابزار به ثمر می رسد و مثل شما خشک می شود. برای اتصال عایق می توانید از پیچ هایی با واشرهای بزرگ استفاده کنید ، از چسب مخصوصی که برای چسباندن عایق تخته کف ساخته شده است یا برای قطعات کوچکتر می توانید آنها را با قلاب یا فوم مخصوص کف ببندید.

این 25 چیز را که باید در مورد عایق بدانید بررسی کنید.

در اینجا 15 مورد برای عایق کف پاش استفاده شده است که احتمالاً هرگز به آنها فکر نکرده اید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *