آنچه باید قبل از خرید یا فروش در Facebook Marketplace بدانید

خرید و فروش آنلاین دنیای کاملاً جدیدی را برای افرادی باز کرده است که به دنبال یافتن معاملات هستند. در میان بزرگترین بازارهایی که ebay داریم ، Etsy ، Walmart ، Craigslist و Amazon. اما اگر به دنبال معاملات محلی هستید ، سایت ها و برنامه هایی مانند OfferUp ، Letage و فروش گاراژ دیجیتال فیس بوک ، Facebook Marketplace ، گزینه های عالی هستند.

به هر حال ، در اینجا نکات بیشتری برای فروش آنلاین مطالب شما وجود دارد.

بازار فیس بوک چیست؟

دقیقاً مانند ایده اصلی مارک زاکربرگ برای شروع فیس بوک به منظور ارتباط واقعی دانشجویان ، کالج فیس بوک به دنبال ایجاد محلی است تا افراد محلی بتوانند وسایلی را که مایل به خرید ، فروش و تجارت هستند ، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دبورا لیو در Facebook گفت: “ما [بازار را شروع كردیم] زیرا می بینیم كه مردم این كار را انجام می دهند.”

در اینجا مواردی وجود دارد که احتمالاً نمی توانید آنها را بفروشید ، اما در عوض آنها را از دوچرخه سواری در نظر بگیرید.

فروش در Facebook Marketplace چگونه کار می کند؟

در حالی که فیس بوک هیچ نقشی در تسهیل یا مدیریت معاملات ندارد ، کاربران فیس بوک می توانند از Marketplace برای جستجوی موارد برای خرید ، مرور کالاهای فروش بر اساس طبقه بندی و / یا مکان استفاده کنند ، لیست هایی را ایجاد کنند (بارگذاری عکس ، اضافه کردن توضیحات محصول ، انتخاب یک دسته و موقعیت مکانی و غیره) ، معاملات و پیام های قبلی و فعلی ، خریداران پیام / فروشندگان را برای ترتیب معاملات و حتی تعیین پیشنهادات سفارشی برای موارد مشاهده کنید. از طریق برنامه برای اندروید و iOS می توانید از طریق دسک تاپ در facebook.com/marketplace یا از طریق برنامه برای Android استفاده کنید.

برای تعامل ، خریداران می توانند با استفاده از دکمه های “ارائه پیشنهاد” یا “فروشنده پیام” موجود در هر نمایه محصول ، به فروشندگان پیام دهند. اینجاست که خریدار و فروشنده می توانند در بازار Market مکالمه کنند. آنها همچنین می توانند از برنامه مسنجر استفاده کنند.

با استفاده از صفحه نمایش “فروش” در Marketplace ، فروشندگان می توانند به مکالمه با خریداران بالقوه دسترسی پیدا کنند ، در حالی که خریداران می توانند مکالمات خود را با فروشندگان بالقوه با استفاده از صفحه “خرید” مشاهده کنند. هر دو این صفحه با عنوان “موارد شما” در دسترس هستند.

این 50 مورد را که واقعاً باید از شر آنها خلاص شوید ، بررسی کنید.

قوانینی برای Facebook Marketplace چیست؟

محصولات و خدمات فروخته شده در فیس بوک باید به سیاستهای تجارت سایت رعایت شوند. موارد خاصی وجود دارد که نمی تواند فروخته می شود ، از جمله:

 • محصولات یا خدمات بزرگسالان
 • الکل
 • حیوانات
 • رسانه های دیجیتال و دستگاه های الکترونیکی
 • بلیط های رویداد
 • کارت هدیه
 • موارد بهداشتی (دماسنج ، کیت کمکهای اولیه و غیره)
 • داروهای غیرقانونی ، بدون نسخه و یا تفریحی
 • فرآورده های دخانیات یا پارامترهای دخانیات
 • مکمل های ناامن
 • سلاح ، مهمات یا مواد منفجره

آیا می خواهید دست خود را در یک گاراژ فروشی امتحان کنید؟ قبل از تصمیم گیری حتماً این 14 نکته را بررسی کنید.

علاوه بر این ، شما باید کالای فیزیکی بفروشید (بدون گیتار هوایی!) ، و نمی توانید پست های “در جستجوی” پست ها ، پست های گمشده و یافت شده ، شوخی ها و اخبار را ارسال کنید. تصویری از کالایی که می فروشید باید با توضیحات مطابقت داشته باشد ، در حالی که نمی توانید تصاویر قبل و بعد را ارسال کنید.

برای اطلاعات بیشتر به خط مشی بازاریابی Facebook Marketplace مراجعه کنید.

آیا خرید و فروش در Facebook Marketplace بی خطر است؟

در حالی که می توانید خطرات خرید و فروش در فیس بوک وجود داشته باشد ، با استفاده از بهترین روش ها ، Facebook Marketplace همانند سایر سایت های مشابه برای خرید و فروش اقلام ایمن است. برای حفظ امنیت شما از لیست زیر و عقل سلیم استفاده کنید:

 • اطلاعات شخصی را محافظت کنید. حتماً به دنبال پرچم های قرمز باشید ، از جمله سؤالاتی از قبیل: “آیا شما تنها خانه هستید؟” و “آیا به من اجازه می دهید وارد خانه شما شوم و مورد را بگیرم؟”
 • نام کامل و اطلاعات تماس خود را ارائه نکنید.
 • اطمینان حاصل کنید که در یک فضای عمومی مانند ایستگاه پلیس یا پارکینگ رستوران فست فود ملاقات می کنید.
 • با دوستان خود همراه شوید و همیشه کالای خود را در ملاء عام بخرید و بفروشید.

چرا باید Facebook Marketplace را در نظر بگیرید؟

آنچه در مورد این بازار جذاب است این است که فیس بوک رایگان است به آن بپیوندد و هیچ هزینه ای برای فروش هم ندارد ، از نظر مالی آنرا با ریسک بسیار کم می کند. همچنین ، بسیاری از ما به هر حال از شبکه های اجتماعی استفاده می کنیم ، بنابراین لازم نیست که وقت خود را برای ثبت نام / وارد کردن اطلاعات خود در یک سکوی دیگر صرف کنید. شما می توانید از چند طریق محافظت کنید ، از جمله ضربه زدن روی نمایه شخص برای مشاهده فعالیت و رتبه بندی های Marketplace آنها ، و همچنین گزارش کردن لیست هایی که مشکوک به نظر می رسند.

اگر می خواهید گسیخته شوید ، خرید این موارد را متوقف کنید.

آیا دوستان می توانند آنچه را که در Facebook Marketplace ارسال می کنید ، ببینند؟

از نظر فنی ، بله دلیل این امر این است که محصولات ارسال شده در Marketplace توسط همه افراد با دسترسی به Marketplace قابل مشاهده است. با این حال ، مواردی که می فروشید به طور خودکار در فید خبری فیس بوک شما منتشر نمی شوند ، و دوستانتان از کالاهایی که می فروشید مطلع نمی شوند مگر اینکه تصمیم بگیرید آن اطلاعات را با آنها به اشتراک بگذارید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *