چرا برخی از خانه های قدیمی یک زنبور عسل را در یک دیوار ساخته اند؟

زنبور عسل در دیوار

در حین نوسازی یک خانه قدیمی ، برخی از این سناریوی عجیب پرده برداری کرده اند: یک کندوی که به دیوار خانه وصل شده است! در ابتدا ممکن است یک اتفاق کاملاً نگران کننده به نظر برسد ، اما این کهیرها و قرارگیری آنها در گذشته نقش مهمی داشتند.

در سال 2007 ، رابرت برکلی جونیور آنچه را که به عنوان توماس هاوس در پردیس دانشگاه ماین در فارمینگتون معروف بود ، هنگامی که روی یک کندوی زنبور عسل ، که بین گلدان های دیواری ، نزدیک یک دودکش ساخته شده بود ، از بین برد. در نزدیکی پایین کندو یک شاخه چوبی قرار داشت که محکم در سوراخ قرار داشت ، که براکلی اعتقاد داشت نحوه ورود زنبورها به کندو است. او زنبورعسل را هنوز در قسمت بیرونی کندو یافت.

وی گفت: “به نظر می رسد عجیب است ، اما به نظر می رسد که مردم آن را به دیوار کشیده اند و هنگامی که آنها عسل می خواستند ، بالا می روند و آن را می گیرند.” براکلی کاملاً صحیح بود!

زنبور عسل داخلی برای بهره مندی از صاحب خانه زنبورداری در خانه ها نصب شد. پشت دیوار ، زنبورها می توانند آزادانه از طریق لوله هایی که در آنجا نصب شده بودند حرکت کنند و عسل درست کنند. وقتی شخصی در طبقه پایین آشپزخانه عسل می خواست ، می توانست به طبقه بالایی برود ، قسمت پشت کندو را برداشته و آنچه را که لازم بود ، بردارد.

اگر یک خانه قدیمی با توالت تصادفی در زیرزمین دارید ، به همین دلیل است.

تا همین اواخر ، زنبورها بخشی از معماری خانه های کوهستانی در کوههای هیمالایا در شمال غربی هند بودند که درون دیوارهای ضخیم بیرونی ساخته شده بودند. کریستینا سلبی ، وبلاگ نویس می گوید: “به طور سنتی مستعمرات وحشی زنبورها کهیر خود را پیدا کردند ، یا کشاورزان با یک کندوی داخل آن چوب جنگلهای اطراف می آوردند تا ساکنان بتوانند در دهکده فروشی راه اندازی کنند و برای نگهبانان انسانی خود عسل تولید کنند.” واکس.

به عبارت ساده تر ، این عمل “زنبورداری دیواری” نامیده می شود ، و افرادی مانند سوزان چرناک مک الروی همه چیز راجع به آن هستند.

مک الروی می گوید: “من آن را به عنوان کندوی مشاهده خود خوانده ام زیرا روی دیوار داخلی پوششی از پلکسی گلاس دارد ، اما اجداد باستان من هزاره ها در حال نگه داشتن چنین کندوها بودند. “من این را اکنون به دلیل جذاب می دانم جهان زنبور عسل مقاله ای از سال 1998 توسط اوا کرین که جزئیات کندو های دیواری و زنبورداری کندوی دیواری را در حدود 20 کشور با درجه حرارت معتدل قدیمی جهان انجام می دهد ، روشی که حداقل به 60 سال قبل از میلاد باز می گردد. “آماده مدرن سازی هستید؟ در اینجا 10 روش برای بهره‌گیری از فناوری جدید در خانه قدیمی شما آورده شده است.

مک ایلروی نجارها از پنجره ، دیوار و عایق بین دو گل میخ قاب را در دیوار اتاق خواب خود جدا کرده ، حفره را به سمت چوب اصلی خود در سال 1930 و تمیز کاری پاک می کرد. سپس آنها تکه ای از پلکسی گلاس را با یک درب کوچک در انتهای آن اضافه کردند که در صورت لزوم می تواند زنبورها را تغذیه کند. “بر روی پلکسی گلاس ، من لحاف ضخیم و ضخیم قرار دادم تا زنبورها بتوانند در تاریکی و حریم خصوصی کار کنند.”

در اینجا آورده شده است که چگونه خانه قدیمی شما با بروزرسانی HVAC می تواند پول زیادی را پس انداز کند.

در طی قرون متولد ، زنبورها در خانه و دیوارهای اناری در ساخت و سازها که معمولاً از سنگ ساخته شده بودند قرار می گرفتند. کهیر در حدود 12 اینچ عرض ، 17 اینچ قد و عمق 9 اینچ بود. برای ساختن یک توخالی از سنگ نرم حک شده است ، که معمولاً از چوب پوشیده شده به عنوان درب کندو استفاده شده است. می توانید این درها را چه در بیرون و چه در داخل دیوار خانه پیدا کنید.

مک الروی می گوید: “در نوشته های قدیمی یاد شده که زنبورها به ویژه در کندوهای دیواری به سختی گرما می خورند ، احتمالاً به دلیل گرمای بهتر در زمستان و احتمالاً در تابستان سرد از سنگ های قدیمی ، آجر یا خانه های خشتی.

بسیاری از خانه های قدیمی دارای ویژگی های حیرت انگیزی هستند که صاحبان امروزی آنها را دچار مشکل می کند. در اینجا ما 15 مورد از این رازها را حل کرده ایم!

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *