چرا مه های شیشه ای پنجره ای را عایق بندی کنید

بررسی اجمالی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد. یک صبح از خواب بیدار می شوید و متوجه می شوید یکی از پنجره های دو جداره یا درب پاسیو کمی ابری است. صفحه داخلی را با آستین حمام خود پاک می کنید و ابری همچنان باقی می ماند. صفحه بیرونی را پاک می کنید و همان نتایج را می گیرید. سپس وحی دارید: یورکا! ابری است بین دو گلدان شیشه ای. بعضی از روزها (و به خصوص در شب) ابر از بین می رود ، اما دوباره ظاهر می شود – و با گذشت زمان ناحیه ابری بزرگتر ، ضخیم تر و آشفته تر می شود. به کلوپ عایق بندی شیشه عایق خوش آمدید.

شیشه عایق کاری

شیشه های عایق ، که اغلب به آن “IG” ، “دو جداره” یا “ترموپان” شیشه گفته می شود ، برای ایجاد یک پنجره با انرژی کارآمد تر ساخته شده است. خود شیشه عایق شیطانی است. یک پنجره منفرد دارای مقدار R حدود 1 است. (مقدار R اندازه گیری توانایی مواد در تأخیر در جریان حرارت است.) یک صفحه عایق شیشه ای استاندارد دارای مقدار R در حدود 2 است ، تا حدودی wimpy. تعداد در مقایسه با مقدار R-11 از یک دیوار 2 × 4 ، اما هنوز هم بزرگتر از یک پنجره تک صفحه ، حتی با یک پنجره طوفان بر روی آن. مقدار R بیشتر است ، نه به این دلیل که دو گلدان شیشه ای وجود دارد ، بلکه به دلیل وجود آب یا گاز آب بندی شده است بین دو گلدان شیشه ای. با افزودن گازهای مختلف (مانند آرگون و کریپتون) و فیلم ، صفحات اضافی شیشه و پوشش (مانند “کم E”) بین صفحات ، مقادیر عایق می توانند به R-6 یا بیشتر برسند.

همان اندازه که عایق آنها مهم است افزایش پنجره ها و درهای دوجداره راحتی است. آنها به لمس گرمتر هستند و احتمال یخ زدگی و تراکم در صفحه داخل را به حداقل می رسانند. و همچنین مزایای کمتری اندازه گیری می شود ، مانند هزینه های تهویه مطبوع در تابستان و گرمای خورشیدی رایگان در زمستان.

شیشه عایق با اتصال دو صفحه شیشه به هم در امتداد محیط خود ایجاد می شود و در عین حال (معمولاً) 1 / 2- تا 3/4-این را حفظ می کند. فضای بین آنها (شکل A) اکثر پنجره های دو جداره با کیفیت بالا که امروزه ساخته می شوند دارای دو مهر و موم محیطی هستند ، یک مهر و موم داخلی که در برابر آب ، پیری و خوردگی مقاومت می کند و یک مهر و موم بیرونی که سفتی و استحکامی را فراهم می کند. اگر یک مهر و موم شکست بخورد ، و در نتیجه مهر و موم پنجره شکسته شود ، دیگری می تواند – حداقل برای مدتی – شل را انتخاب کند. برخی از ویندوزها ممکن است فقط یک مهر و موم داشته باشند. توخالی ، معمولاً آلومینیومی ، لوله یا فضا عنصر دیگر درزگیرها است. کار این است که صفحات را به طور محکم در فاصله قرار دهید. این لوله معمولاً دانه های ریز رطوبت داردآگهیسوربینگ (شبیه به اباگر از مقدار کمی رطوبت به داخل مهر و موم نفوذ کرده یا در حین ساخت به دام افتاده باشد ، از خشک شدن سموم برای جلوگیری از مهار ویندوز جلوگیری می کند. اما هنگامی که ماده خشک کن اشباع شود و هوای مرطوب وارد یک مهر و موم بد یا شکسته شود ، یک سرسره سقوط است. فقط قبل از شروع مه شکن شدن پنجره ، زمان کافی است.

پنجره های عایق FH00OCT_02120001-1200خانواده دستیشکل A: پنجره های شیشه ای عایق

مهر و موم های شیشه ای عایق باید در برابر هجوم گرما ، سرما ، باران ، باد و ضربه مقاومت کنند. در کل ، آنها کار خوبی را انجام می دهند. اما حتی با ضعف تنها 1 تا 3 درصد ، این احتمال وجود دارد که حداقل یک واحد شیشه ای در خانه شما گرد و غبار را نیش بزند.

چرا عایق بندی پنجره های شیشه ای خراب است

عایق بندی شیشه در ویندوز و درها باید با سوءاستفاده زیادی روبرو شود. مهر و موم ها باید در برابر لک و لعاب مقاومت کنند. آنها باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا صفحات در هوای سرد منقبض شوند و در گرما گسترش یابند. مهر و موم ها نمی توانند در سرما سفت شوند و شکننده شوند و وقتی گرم شود نرم شوند و آب شوند. آنها باید در برابر باد ، تگرگ ، باران ، آسیب دیده در برابر اشعه ماوراء بنفش ، پیری ، تغییرات فشار اتمسفر ، دیسک های نادرست فریزبی و پرندگان خودکشی ایستادگی کنند. با این وجود ، با وجود همه این چالش ها ، ویندوزهای دوجداره قابل اعتماد هستند. بررسی های انجمن تولید کنندگان عایق بندی شیشه ای مهر و موم نشان می دهد که واحدهای باکیفیت تولید شده توسط اعضای خود ، و به درستی نصب می شوند ، پس از 10 سال میزان 1 درصد شکست و بعد از 15 سال 3 درصد کاهش دارند.

مشکل سازان واحدهای قدیمی تر و نادرست نصب شده هستند – آنها بیشترین مشکلات را ایجاد می کنند. دلایل عمده خرابی یا مهر و موم پنجره شکسته عبارتند از:

  1. مهر و موم ها در معرض آب قرار می گیرند (شکل ب) ویندوز بدون ضمانت های مناسب برای جلوگیری از ماسه زدن آب در اطراف مهر و موم های محیطی ، زودتر خراب می شود.
  2. گرمای بیش از حد (شکل C) با شرکت هایی که شیشه عایق را تعویض می کنند صحبت کنید و آنها به شما خواهند گفت که بیشتر کار آنها روی ویندوزهایی با نور مستقیم خورشید انجام می شود. گرما باعث می شود صفحات منبسط شوند و منقبض شوند و تا زمانی که شکافی در زره خود ایجاد نکند ، مهر و موم ها را نرم و تضعیف می کند و اجازه می دهد هوای مرطوب داخل آن شود.
  3. کهنسال (شکل D) حتی الاستیک ترین و انعطاف پذیرترین مهر و موم نمی تواند برای همیشه دوام آورد. سرانجام یک مهر و موم باعث می شود رطوبت وارد پنجره شود.

ضربه به ندرت مهر و موم یک پنجره سالم را می شکند ، اما می تواند آخرین کاه برای یکی باشد که در حال حاضر از یکی از موقعیت های بالا ضعیف شده است.

هنگامی که ویندوز مه و خراب شود ، تنها گزینه مناسب جایگزینی است. جداسازی صفحات قدیمی ، تمیز کردن آنها و مجدداً ساختن آنها بسیار دشوار است. مقرون به صرفه نیست و دردناک آن ، شما می توانید کارهای زیادی برای جلوگیری از خرابی پنجره انجام دهید.

پنجره عایق FH00OCT_02120002-1200خانواده دستی

شکل B: آسیب آب

مهر و موم های محیطی هنگام نشستن در آب می توانند بدتر شوند. مهر و موم های پایین به ویژه آسیب پذیر هستند. شیشه را باید با بلوک های کوچک تنظیم از بالا و از پنجره (و هر نوع آب نفوذی) بالا برد و دور کرد. سوراخ ها یا کانال های گشودگی باید برای ارتقاء زهکشی درج شوند.پنجره های عایق FH00OCT_02120003-1200خانواده دستی

شکل C: آسیب گرما

مهر و موم های محیطی می توانند نرم شوند و تخته ها به معنای واقعی کلمه می توانند از گسترش هوای گرم بین صفحه ها تعظیم کنند. انبساط و انقباض زیاد در واقع می تواند ویندوز را به “مینی پمپ” تبدیل کند که هوای خارج را بیرون می کشد و بیرون می کشد ، اگر هوای مرطوب باشد ، یک مشکل واقعی است. پنجره های جنوبی بسیار سخت است.پنجره عایق FH00OCT_02120003-1200خانواده دستی

شکل D: خسارت از پیری

مهر و موم های محیطی می توانند خشک شوند ، ترک خورده و اجازه می دهند هوای مرطوب در خارج از هوا نفوذ کند. امروزه اکثر ویندوزها دارای ضمانت 10 تا 20 ساله هستند – بد نیست برای همه سوء استفاده هایی که باید انجام دهند.

بهترین بیمه شما در برابر خرابی پنجره

بهترین دفاع شما در برابر مهر و موم پنجره شکسته خرید یک پنجره با ضمانت خوب و طولانی از همان ابتدا است. 10 تا 20 سال این روزها استاندارد است. برخی شرکت ها حتی ضمانت های “طول عمر” را ارائه می دهند. شیشه عایق بندی شده در قاب در کارخانه تولید پنجره نصب شده دارای کلیه مهر و موم و محافظت های لازم برای طول عمر بالا است.

شیشه مستقیم (شکل ب) شیشه هایی که به ابعاد و شکل خاصی تولید شده و سپس توسط نجاران (یا شما) در یک قاب ساخته شده در سایت قرار داده می شوند ، در صورت اشتباه نصب شده احتمال شکست زیادی دارند. اگر نصب نشود که مهر و موم پایین را از رطوبت نصب نکند و اگر پنجره به درستی در آن محفوظ نشده باشد ، مهر و موم شود و مهر و موم شود. اغلب ، شرکتی که شیشه ای مستقیم تولید می کند ، پنجره را ضمانت می کند اگر توسط آنها نصب شده باشد. نصب بسیار گرانتر خواهد بود ، اما ممکن است پنجره ماندگاری دریافت کنید.

صاحبان خانه باید پنجره ، قاب و مهر و موم ها را بطور دوره ای بررسی کنند. برای افزایش طول عمر شیشه های عایق ، قاب های قابل جدا شدن جداگانه (که به رطوبت اجازه می دهد تا به مهر و موم ها دسترسی داشته باشند) و با خراب شدن مهر و موم های محیطی می توان پیمایش کرد. با جلوگیری از تجمع رطوبت بیش از حد بر روی آنها ، می توانید از پنجره های دوجداره خود نیز محافظت کنید. بهترین راه برای این کار اطمینان از گردش مناسب هوا در داخل و خارج است. تمیز کردن و تمیز نگه داشتن آنها با رنگ نیز به شما کمک خواهد کرد. اکثر تولید کنندگان شیشه ای شامل نام یا شناسه و همچنین تاریخ تولید یا کد تاریخ در نزدیکی فضا یا انتهای شیشه هستند ، بنابراین می توانید تعیین کنید که آیا یک واحد شیشه ای شکست خورده هنوز تحت ضمانت است.

اما باز هم ، تنها بهترین محافظت در برابر خرابی پنجره در آینده خرید یک پنجره درجه یک است. شما چیزی رو گرفتید که قیمت ش رو پرداخت کردید.

Be the first to reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *